Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7515 times
Ηλικία: 52

Αμαν πια.
Δεν εχω συνθετικο πινελο. Τι προτεινετε?
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Εγκρατεια :lmao
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Για τους μαύρους συνθετικούς θυσάνους στυλ game changer του συγκεκριμένου γνωρίζει κάποιος να μας πει κάτι?
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

akis_peiraias έγραψε: 13 Ιαν 2018, 09:54 Πότε ! Πάρε να έχεις! :D
Ξεδιάντροπος enabler μου φαίνεται ότι είσαι! Σχέτη καταστροφή! Μια εσύ, μια ο Randyman με τα σαπούνια, στο τέλος θα πρέπει να φύγουμε από τα σπίτια μας για να κάνουμε χώρο στα ξυριστικά! :D

Εμένα ο Chen μόλις πήρε πρέφα ότι ξαναπαρήγγειλα και ενθουσιάστηκε και λύσσαξε να μου στείλει δώρο κι ένα ξυράφι με εναλλακτικές κεφαλές, για να του πω λεει "αν είναι ήπιο ή οχι". Μου το χε ξαναπεί και του ειχα πει να βρει κάναν άλλο, πιο έμπειρο από μένα με επιθετικά ξυράφια και είχε ησυχάσει. Αλλά τώρα που ξαναπαρήγγειλα επανήλθε δριμύτερος και του πα, αν επιμένει, ας μου το στείλει. Βρε που έμπλεξα με τη Yaqi...

[mention]Iasonas[/mention] Άντε καλορίζικο! Ένας Ιταλός to έχει και είναι πολύ ευχαριστημένος.

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 39 δευτερόλεπτα:
Dr.Takero έγραψε: 13 Ιαν 2018, 10:03 Αμαν πια.
Δεν εχω συνθετικο πινελο. Τι προτεινετε?
Μην πάρεις πολύ μικρό. Από 24άρι (που θα σου βγει μεγαλύτερο στην πραγματικότητα) και πάνω. Εγώ θα συνιστούσα tuxedo. Αν θες να είσαι σίγουρος ότι δε θα σου τύχει ελαττωματικό με κόλλα που φτάνει στο μισό του θύσανου, πάρε Sagrada Familia, Mysterious Space ή το ασπροκόκκινο Ferrari. Υποτίθεται πως αυτά έχουν δια παντός λυμένο το ενδεχόμενο τεράστιας κόλλας. Πάντως εμένα μέχρι τώρα που πήρα από τα άλλα, δε μου έτυχε κόλλα-γίγαντας. Αλλά μπορει να τύχει και τότε το λες στον υπεύθυνο της Yaqi και κατά πάσα πιθανότητα σου στέλνει δωρεάν άλλο.

Προστέθηκε μετά από 20 λεπτά :
[mention]Iasonas[/mention]

To δικό σου "λάιβ" (από Ιταλό):

Εικόνα

Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

[mention]Omegaman[/mention] Δηλαδή,εμένα που μου ήρθε το Sagrada familia με πολλή κόλλα,προ μηνός,
μπορώ να ζητήσω από τον φίλο μας τον Τσεν να μου το αντικαταστήσει;
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

[mention]paratairosexthros[/mention]

A! Φαντάσου! Κατά τα άλλα "το έλυσαν το θέμα"... :roll: Ναι, σε όσους Ιταλούς είχαν το πρόβλημα και το είπαν στον Chen, έστειλε δωρεάν άλλο. Αν θες, βγάλε και μια φωτο και δείξε του την, με μια οδοντογλυφίδα ή ένα από τα μπαστουνάκια που καθαρίζουμε τα αυτιά να εξέχει στο πλάι από το θύσανο, εκεί που τελειώνει η κόλλα και πες του "προσπαθώ ένα μήνα να το συνηθίσω, αλλά δε μπορώ, η κόλλα είναι υπερβολικά ψηλά όπως βλέπετε και μου είπαν κι άλλοι πως δεν είναι φυσιολογικό". Όσοι Ιταλοί είπαν αυτά, τους έστειλε αμέσως άλλο πινέλο. Σε μερικούς μάλιστα τους είπε και να διαλέξουν ανάμεσα σε διαφοτικά μοντέλα.

Εγώ από όσο έχω καταλάβει, ακόμα και στα "παλιά" μοντέλα, η κόλλα θεωρείται "νορμάλ", μέχρι 15mm ύψος, τουλάχιστον για τα 24άρια. Παραπάνω είναι ανώμαλη κατάσταση. Υποτίθεται ότι στα κανούρια μοντέλα, η κόλλα με το ζόρι αν φτάσει τα 10mm. Ένας Ιταλός που έχει το mysterious space, λέει πως η κόλλα του είναι 5mm. Στα δικά μου είναι από 10 ως 15mm και νομίζω ότι εκεί τελειώνει η κανονικότητα.

Προστέθηκε μετά από 25 λεπτά 11 δευτερόλεπτα:
Τελικά ο Chen μόλις μου είπε πως αυτό το χερούλι θα βγει σε μαζική παραγωγή το Mάρτιο "σίγουρα":


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Όσο υπάρχει αυτό το φόρουμ είμαστε καταδικασμένοι :lmao
Πάντως ο κινέζος άλλ' αντ' άλλα με τις εκπτώσεις!
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

@[mention]nik16v[/mention]

H τιμολογιακή τους πολιτική είναι "φτερό στον άνεμο". Όπως προείπα, για μια μέρα ανέβασαν τα silvertip στα 60 ευρώ και τα συνθετικά λίγο παραπάνω από ό,τι ήταν. Και όποιος αμφιβάλλει, έχω πολλαπλά ποστ γκρίνιας και θυμού από ιταλικό φόρουμ ως απόδειξη. Επειδή "έτσι τους είπε ένας Αμερικάνος wholesaler που δυσκολεύεται να πουλήσει τα ίδια πινέλα στην Αμερική". Δηλαδή κάναν μια αύξηση από 20 σε 60 επειδή "τους το είπε ο Αμερικάνος". :D :roll:
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Αρα αφου δεν βγαζει την μπλε ασπρη λαβη στην παραγωγη να του πουμε οτι την καβατζωνει το φορουμ :lmao
Το Ιασονας με Ο
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Τελικά, επειδή και πάλι προειδοποίησα τον Chen, ότι εγώ δεν έχω εμπειρία με επιθετικά ξυράφια και ότι μόνο σε σχέση ως προς τα ήπια μπορώ να δώσω μια εκτίμηση και γι αυτό δεν είμαι "reliable", μάλλον δε θα μου τα στείλει και θα μου στείλει ως δώρο, το παραπάνω μωβ χερούλι σε 2 band. :shock: Αν και δεν είμαι 100% σίγουρος ότι δε θα μου στείλει ΚΑΙ τα ξυράφια, γιατί δεν είπε ότι ΔΕ θα τα στείλει. Αλλά υποθέτω πως δε θα τα στείλει και γι αυτό θα μου στείλει πινέλο. Eγώ του είπα πως ήδη το πινέλο είναι υπερβολικό δώρο. Τι να πω...

[mention]Iasonas[/mention]

Δεν ξέρω γι αυτό, το μόνο σίγουρο είναι για το μωβ.

Προστέθηκε μετά από 18 λεπτά 49 δευτερόλεπτα:
akis_peiraias έγραψε: 13 Ιαν 2018, 10:14 Για τους μαύρους συνθετικούς θυσάνους στυλ game changer του συγκεκριμένου γνωρίζει κάποιος να μας πει κάτι?
Έψαξα λίγο, 2-3 Ιταλοί έχουν παραγγείλει, αλλά κανένας δεν το έχει πάρει ακόμα. Το μόνο που μπορώ να πω, είναι από ένα διάγραμμα που έχει φτιάξει ένας Ιταλός moderator που είναι "κολλητός" με τον Chen, είναι ότι τουλάχιστον τα μικρά μαύρα πινέλα (μέχρι 24mm), είναι στην πραγματικότητα πολύ κοντά στις διαστάσεις που δίνει η ίδια η Yaqi (δηλαδή 24χ50 είναι όντως 24χ50). Πέραν τούτου, το μόνο σίγουρο είναι πως πρόκειται για διαφορετική ίνα (Dupont) σε σχέση με τα plissoft και tuxedo. Αλλά 1 Ιταλός είχε παραγγείλει τα Χριστούγεννα και δεν το έχει πάρει ακόμα κι άλλοι 2 παρήγγειλαν τώρα. Οπότε τουλάχιστον από ιταλική πηγή, μηδέν πληροφορίες.

[mention]Iasonas[/mention]

Άφησα και μια ερώτηση στον Chen για τον αν τελικά θα παραχθεί και το "ελληνικό". Όταν μου απαντήσει, θα το γράψω εδώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”