Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Κάβειρος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 04 Μαρ 2017, 15:08
7
Τοποθεσία: Stuttgart
Has thanked: 126 times
Been thanked: 374 times
Ηλικία: 49

Μάλιστα. Πινέλο που φτιάχνει και εσπρέσο.
Καλοί μου άνθρωποι!
bil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 24 Δεκ 2017, 23:09
6
Has thanked: 12 times
Been thanked: 270 times

Πραγματικά φέρνει σε μπρίκι espresso.
Κάνει πειράματα ο chen.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Μόνο σε μένα φαίνεται κακάσχημη η λαβή;
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Όχι Διονύση. Χάλια μου φαίνεται και εμένα . Σαν κάτι καφετιέρες είναι ...
Αλλά στο Aliexpres στο κατάστημα του δεν το έχει . Ίσως είναι πειραματικό . Γιατί ανεβάζει και κάτι άλλα πειραματικά . Είχα ρωτήσει εγώ για ένα που ήταν όμορφο αλλά μου είπε ότι είναι πειραματικό και δεν θα το βγάλει .
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Ειμαι κάτοχος ενός 2 band badger εδω και δύο εβδομάδες.Το ειχα παραγγειλει σε περίοδο προσφοράς προς 18 ευρω με τα ταχυδρομικά.Πυκνός θύσανος,ραχοκοκαλιά,φορτώνει τα πάντα.Γράφει 24mm αλλα ειναι 25.Μεγάλο vfm.Τέτοια εργοστάσια διαφημίζουν το ΠΞ.Μακάρι να συνεχίσουν έτσι.
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Έχει κάποιος το La sagrada Familia στα 24mm; Εντυπώσεις; Κυρίως face lathering κάνω
Άβαταρ μέλους
blade2668
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: 11 Οκτ 2016, 23:51
7
Τοποθεσία: Γιαννιτσά / Έδεσσα
Has thanked: 6041 times
Been thanked: 1604 times
Ηλικία: 55

Θα πρότεινα να διαλέξεις κάποιο άλλο συνθετικό yaqi. Το La sagrada Familia το βρίσκω κάπως αραιό. Το "κίτρινο" είναι πολύ καλύτερο, κάνει για όλες τις χρήσεις και κοστίζει λιγότερο από 1 ευρώ περισσότερο.
*Βέβαια μιλάω με βάση τη δική μου εμπειρία και μόνο. Δεν ξέρω αν ο "κινέζος" έχει σταθερή ποιότητα και προδιαγραφές στα προϊόντα του.
Κώστας
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Το έχω εγώ και το βρίσκω πολύ καλό για face lathering. Σχετικά με αυτό που λέει ο Κώστας από πάνω για αραιό , που προφανώς εννοεί τη πυκνότητα του θυσάνου , εγώ το βρίσκω όσο είναι και τα Plisoft για παράδειγμα ,που επίσης έχω , και τα οποία έχουν και καρούμπαλο από κόλα αρκετά μεγάλο . Δεν θεωρώ προσόν σε κανένα θύσανο τη μεγάλη πυκνότητα γιατί όσο πιο πυκνός ο θύσανος τόσο περισσότερο αφρό κλέβει . Θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει μια ισορροπημένη κατανομή των ινών/τριχών , γιατί οι πιο πυκνοί θύσανοι πέρα από τον αφρό που δεν τον φέρνουν εύκολα πάνω μου δίνουν την εντύπωση ότι δεν δίνουν γρήγορα τον τελικό αφρό (δεν ξέρω πως αλλιώς να το εκφράσω ελπίζω να γίνομαι κατανοητός ) .
Φυσικά αυτή είναι προσωπική υπόθεση και προτίμηση .
Αν λοιπόν η λαβή μεγέθους Chubby δεν σε ενοχλεί και δεν έχεις τεράστια χέρια είναι ένα καλό πινέλο για face lathering.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Προτιμώ μια πιο κοντή λαβή από του κίτρινου. Επίσης, μου φαίνεται ότι είναι πολύ ωραία η La sagrada familia σε σχέση με την άλλη. Είναι η πρώτη μου συνθετική και θα ήθελα να το ψάξω πριν την παραγγείλω και το μετανιώσω.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Γιακουμή έχω και την κίτρινη και κάποιες άλλες ακόμα που τις θεωρώ και αυτές καλές και βολικές, ειδικά για εμένα που ξυρίζω το κεφάλι μου οι μεγαλύτερες είναι πιο βολικές . Στο πρόσωπο όμως το La Sagrada Familia είναι άνετο πολύ . Τώρα όσο για το ότι είναι το πρώτο σου συνθετικό και να σε απογοητεύσει δεν είναι και απαγορευτική η τιμή του να πεις ότι την πάτησες .
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”