Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SolitaryX88
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 26 Φεβ 2018, 11:30
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1819 times
Been thanked: 1993 times
Ηλικία: 35

Εγώ έχω αγοράσει 2. Ένα απλό 24 σαν του omegaman το μεσαίο και ένα 26mm tuxedo. Ειδικά το τελευταίο το λάτρεψα. 1 στις 5 φορές πλέον χρησιμοποιώ το Omega 49 που έχω (παλιά δεν το άφηνα από τα χέρια μου). Καλά ειδικά το semogue 1305 τα έχω παρατήσει μετά τα yaqi...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreas την 06 Μαρ 2018, 02:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: σε παρακαλώ αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Το πινελο που θα μου εστελναν ως αντικαταστατη του tuxedo με την κολλα δεν ειχε σταλθει εδω και δυο βδομαδες οποτε εστειλα μηνυμα στον Chen. Μου απαντησε οτι λυπαται για την καθυστερηση και οτι θα μου στελει και μια κεφαλη DE σαν δωρο.
Παρε κοσμε :lmao
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Ο Chen ο σχιστοματης-μελος της κινεζικης Yakuza δείχνει παντως ότι τρέμει τις αρνητικές κριτικές.
Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Εμένα μου έστειλε ένα επιπλέον Sagrada familia,λόγω πολύ υψηλής κόλλας στο πρώτο.
Έφτασε στο μήνα πάνω,όλα καλά.
Ο Κινέζος είναι εγγύηση.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Randyman έγραψε: 06 Μαρ 2018, 11:41 Ο Chen ο σχιστοματης-μελος της κινεζικης Yakuza δείχνει παντως ότι τρέμει τις αρνητικές κριτικές.
Όλοι οι Κινέζοι τρέμουν τα αρνητικά reviews (τουλάχιστον ακόμα) ! Πάντως ο Yaqi στέλνει αβέρτα δώρα όταν του κάνουν παράπονα .
Υ.Γ : Η Yakuza είναι Ιαπωνική ... Οι Κινέζοι έχουν τις Τριάδες...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Το ξερω για τη Γιακουζα! Άρα μάλλον συμφέρον είναι για κάποιον να βρει κάτι λάθος στην παραγγελια! Θα στείλει ο Chen έξτρα εξοπλισμό!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Θα επιβεβαιώσω και εγώ τα άνωθεν,και φυσικά συμφωνώ απόλυτα.!

Ο Κ.Chen Lijun λοιπόν μέσα στο κινέζικο χάος είναι μία εξαίρεση των πραγμάτων και (να τα λέμε και αυτά) υπόδειγμα επαγγελματία* όταν άλλοι Κινέζοι δεν απαντούν καν στα μηνύματά μας,εκείνος απαντά άμεσα,και δέχεται επιστροφή χρημάτων στην κάρτα σου ή να σου στείλει δωρεάν ότι είναι 'ελαττωματικό' **

* Μέχρι και σήμερα,δεν ξέρω και μάλλον δεν νομίζω να μπορεί συνεχίσει έτσι. :think:
**Προσωπικά και για την ιστορία,μου έχει χαρίσει 16 πινέλα,ποιός άλλος το κάνει αυτό; και χωρίς να ζητήσει επιστροφή... :shock:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Αμα δε συνεχίσει έτσι θα κοπουν και οι πωλήσεις κι αυτό δε νομίζω να το θέλει ο Τσάκι Τσαν.
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Tony έγραψε: 06 Μαρ 2018, 13:48 Θα επιβεβαιώσω και εγώ τα άνωθεν,και φυσικά συμφωνώ απόλυτα.!

Ο Κ.Chen Lijun λοιπόν μέσα στο κινέζικο χάος είναι μία εξαίρεση των πραγμάτων και (να τα λέμε και αυτά) υπόδειγμα επαγγελματία* όταν άλλοι Κινέζοι δεν απαντούν καν στα μηνύματά μας,εκείνος απαντά άμεσα,και δέχεται επιστροφή χρημάτων στην κάρτα σου ή να σου στείλει δωρεάν ότι είναι 'ελαττωματικό' **

* Μέχρι και σήμερα,δεν ξέρω και μάλλον δεν νομίζω να μπορεί συνεχίσει έτσι. :think:
**Προσωπικά και για την ιστορία,μου έχει χαρίσει 16 πινέλα,ποιός άλλος το κάνει αυτό; και χωρίς να ζητήσει επιστροφή... :shock:
Σου έχει χαρίσει 16 πινέλα; :shock: Πόσα αγόρασες και σου χάρισε τόσα; Καμιά πενηντάδα; :D

paratairosexthros έγραψε: 06 Μαρ 2018, 11:49 Εμένα μου έστειλε ένα επιπλέον Sagrada familia,λόγω πολύ υψηλής κόλλας στο πρώτο.
Έφτασε στο μήνα πάνω,όλα καλά.
Ο Κινέζος είναι εγγύηση.
Χαίρομαι που τελικά λύθηκε το πρόβλημα!
herco έγραψε: 05 Μαρ 2018, 20:59 Μα δεν διαφωνω - τα 2band φτιαχτηκαν για να εχουν αυξημενο backbone. Και συμφωνω και στη συγκριση pure και best που κάνεις οσον αφορα το backbone :)
Φίλε Herco, για να εξηγούμαι. Εγώ άρχισα με pure badger, ύστερα από μεγάλο διάστημα χοιρινοπίνελων. Δεν τρελάθηκα κιόλας με το pure badger, αλλά είπα να κάνω άλλο ένα κουράγιο να πάρω ένα "καλύτερο" πινέλο. Και ψάχνοντας, είχα βρει μια συνομιλία στο Badger and blade που ένας ζητούσε πινέλο με μεγαλύτερο backbone από το pure που είχε και του είπαν, "πάρε best ή 2 band". Τόσα ήξερα, τόσα έκανα κι εγώ και πήρα το "large" best του Edwin Jagger. Και ήταν πολύ πιο floppy από το pure του ιδίου οίκου και ολίγον τι απογοητεύτηκα. Δηλαδή το έχω για κρέμες. Δεν είναι για σκληρά σαπούνια, θέλει πολύ ώρα φόρτωμα. Πλέον, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα, ότι γίνεται του κουτρούλη ο γάμος και ο καθένας βάζει ό,τι τρίχα θέλει. Επίσης, συγκρίνοντάς το με τα Yaqi, το Εj best, θα είχε καλύτερο backbone, αν ήταν πιο πυκνό, Δεν είναι πυκνό.

Το Yaqi best, τώρα που τα έβαλα δίπλα δίπλα, είναι τελικά ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια τρίχα με το Yaqi 2 band. H διαφορά είναι ότι ο θύσανος είναι μια ιδεά λιγότερο πυκνός. Η τρίχες αυτές, δεν έχουν καμία σχέση με τα πινέλα από άλλες μάρκες που έχω. Μα καμία. Και η Yaqi απλά το ελαφρώς πυκνότερο, το αποκαλεί 2 band. Παρεμπιπτόντως, χρησιμοποίησα το μωβ 2 band και είναι αυτό που λέει η παροιμία, "πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος". Επειδή έχω τη συνήθεια να πιέζω πολύ το πινέλο, να κάνει μεγάλο splay, με...πόνεσε το μάγουλο. :shock: Είναι πολύ πυκνό και η βάση είναι τεράστια (27mm) και είναι και bulb και μου διέλυσε το μάγουλο! Ευτυχώς το άλλο έχει μικρότερη διάμετρο, αλλά δεν πρέπει να το πιέζω τόσο αυτό το συγκεκριμένο. Είναι άλλο πράγμα. Τα best που έχω είναι πιο ισορροπημένα.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Μπα 26 πινέλα πήραμε συνολικά... :whistle: :D

Όταν λέω μου "χάρισε" 16 πινέλα,εννοώ πως έγινε αντικατάσταση,από τα 26 τα 16 ήταν τα 'ελαττωματικά' και μας έστειλε καινούργια μόλις μετά από οκτώ ώρες,
που του είχα γράψει για την κόλλα,και έτσι (26+16=36) πινέλα για να έχουμε :help αλλά όχι και 50... :DD :ban?
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”