Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

1.5 cm glue bump
Το Ιασονας με Ο
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Kostis έγραψε: 15 Φεβ 2018, 17:04 Πάντως είτε ο φόβος του αρνητικού review είτε ο επαγγελματισμός του κινέζου, κατευθείαν κάνει αλλαγή τα προβληματικά glue bulp. Πάρα πολύ καλό και το silvertip. Το τρώει για λάχανο το owners club ( και το λέω με πλήρη επίγνωση) με 1/3 λιγότερων χρημάτων.

Προστέθηκε μετά από 11 λεπτά 13 δευτερόλεπτα:
Re: Yaqi shaving brushes !
Kostis έγραψε:Πάντως είτε ο φόβος του αρνητικού review είτε ο επαγγελματισμός του κινέζου, κατευθείαν κάνει αλλαγή τα προβληματικά glue bulp. Πάρα πολύ καλό και το silvertip. Το τρώει για λάχανο το owners club ( και το λέω με πλήρη επίγνωση) με 1/3 λιγότερων χρημάτων.
Εικόνα
Από backbone πώς πάει το silvertip;


[mention]Iasonas[/mention]

Δεν ξέρω πόσο είναι το συνολικό μήκος του θύσανου του δικού σου, αλλά αν ο Chen σου προτείνει επιλογή ανάμεσα σε διαφορετικά μοντέλα, καλού κακού διάλεξε άλλο μοντέλο, γιατί το butterscotch έχει βγει προβληματικό σε 2 Ιταλούς. Επιπλέον, όπως είχα γράψει στο δικό μου εισαγωγικό μήνυμα εδώ



To κόκκινο το δικό μου που λέω πως έχει 1,5cm, είναι πάντα έτσι. Και το 2ο που πήρα, είναι ακριβώς το ίδιο. Εγώ για το συγκεκριμένο μοντέλο το 1,5 το θεωρώ κανονικό.

Οπότε, αν ο Chen σου πει να διαλέξεις κι από άλλο μοντέλο, καλού κακού δέξου το και πάρε κανένα mysterious space, Sagrada ή Ferrari, που υποτίθεται, ότι έχουν μικρή κόλλα, αν και ένα άλλο μέλος εδώ βρέθηκε με Sagrada με μεγάλη κόλλα. Γιατί μπορεί το butterscotch να είναι "κανονικό" με 1,5cm κόλλα.

Υπάρχει και μια περίπτωση να έχουν αρχίσει να ψιλοσφίγγουν τα πράγματα με τη Yaqi, γιατί Ιταλός παρέλαβε Sagrada με θύσανο που έχει σαν τρύπα στις τρίχες, ζήτησε αλλαγή και ο Chen του είπε αν θέλει να του δώσει 3 δολλάρια και την επόμενη φορά που θα παραγγείλει να του στείλουν δώρο ξυράφι. Ο Ιταλός αρνήθηκε και άνοιξε dispute στο Αλι Εξπρες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 17 Φεβ 2018, 12:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μην ξεχνας να ενσωματωνεις τα links σου σε καποια λεξη.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Το δικό μου butterscotch πάντως δεν έχει θέμα με την κόλλα . Αλλά αν υπάρχει θέμα όπως λέτε μάλλον τυχερό ήταν ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Κάποια μοντέλα έχουν μεγαλύτερη κόλλα πάντα. Όπως πχ το ένα κόκκινο το δικό μου. Κάποια βγαίνουν με υπερβολική κόλλα ως ελάττωμα. Δεν ξέρω τώρα τι ισχύει με τα butterscotch γενικά και ποια είναι η κανονική τους κόλλα, αλλά σίγουρα υπάρχουν και κανονικά μοντέλα. Όμως, σε έναν ιταλό, είχα δει butterscotch με μεγάλη κόλλα (στα μισά του θύσανου) και σε έναν άλλο, είχε τύχει...στραβή και ψηλή κόλλα. Δηλαδή, η κόλλα πίεζε τις τρίχες πλευρικά, με αποτέλεσμα αυτές σε ένα σημείο να εξέχουν από το θύσανο σα να υπήρχε γρουμπούλι.

Στο δικό μου το κόκκινο που έχει 1,5cm, η κόλλα δε δημιουργεί λειτουργικό πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ κανονικά και με ευχαρίστηση. Αλλά εξαρτάται κάθε φορά και από το μήκος του θύσανου.

Αυτό είναι το ελαττωματικό Sagrada του Ιταλού που του ήρθε αυτές τις μέρες και αρνήθηκαν να του το αλλάξουν:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Πραγματι ο τυπος μου ειπε να μου στειλει καινουργιο και διαλεξα το Ferrari. Για να δουμε..
Το Ιασονας με Ο
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Καλύτερα. Ώστε οι πιθανότητες ελαττώματος να είναι μικρότερες. Γιατί κι αυτή η αναμονή σε σκοτώνει.
Άβαταρ μέλους
Kostis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 23 Οκτ 2017, 09:47
6
Been thanked: 7 times

Omegaman έγραψε:Από backbone πώς πάει το silvertip;
Το silvertip έχει πολύ backbone, φορτώνει και δε χορταίνει
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

A, μη μου λες τέτοια και με βάζεις σε νέους πειρασμούς... :D Ευχαριστώ πάντως. Θα το έχω υπόψην μου, γιατί αν πάρω, μάλλον αυτό θα πάρω. Μόνο και μόνο γιατί δεν έχω κανένα silvertip. Θα δούμε... Όταν ξαναβάλει προσφορά, αν έχει βγάλει και κανένα καινούριο χερούλι που να μου αρέσει, μπορεί να κάνω άλλη μια παρασπονδία. :whistle:
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Vavous έγραψε: 12 Ιαν 2018, 15:12 Να βρε πινέλο για το φόρουμ μας! Πχιότητα, φθήνια και Ελληνοπρεπέστατα χρώματα!
Για σκεφθείτε το λίγο... κάτσε καλά LE- Men's only 2018.
Πωπω το φανταζεσαι με τα αρχικα Ε.Σ; Να χορηγηθει πάραυτα στους νεοσυλλέκτους μας προς ανύψωσιν του ηθικού των.
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

[mention]george644[/mention]

Στην Ελλάδα, πού τέτοια τύχη! Στον ιταλικό στρατό σου έδιναν (έχει καταργηθεί η θητεία εδώ και πολλά χρόνια) κομπλέ κιτ. Από ξυράφι, πινέλο, καθρέφτη, βούρτσες, το καθένα σε πλαστική θήκη με τρύπες για να στεγνώνουν και στο τέλος χακί υφασμάτινη θήκη που έμπαιναν όλα. Στην Ελλάδα ακόμα δεν έχουν βάλει ζεστό νερό σε όλα τα στρατόπεδα, σιγά μη δώσουν και πινέλο. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”