Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
tasosk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 21:00
6
Been thanked: 69 times

Τα yaqi με εβαλαν στον κοσμο του μεγαλου συνθετικου θυσανου. Προν ειχα εναν κοντο της muhle επισης συνθετικο. Αλλα ο μεγαλος θυσανος τελικα κ η αρκετα μακρια λαβη ειναι αλλη φαση. Ισως παρω κ κανα αγγλικο
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Τι είναι? 30ρι?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
christos_
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: 01 Οκτ 2017, 14:47
6
Has thanked: 6120 times
Been thanked: 5193 times

Αυτά στη βιτρίνα παιδιά είναι με θύσανο tuxedo; Ξέρουμε μήπως και τιμούλες;
Ολα είναι ατμός... Θρασύβουλας!
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

[mention]christos_[/mention] Πρέπει να είναι τουρλού τουρλού, παλιοί και νέοι θύσανοι. Σε κάποια προηγούμενη σελίδα είχα βάλει φώτο από τους νέους θύσανους που θα βγουν. Άρα πρέπει να είναι όλοι ανάκατα στις φωτο της Cosmoprof. Τιμές δεν ξέρω. Τις φωτο τις έβαλε ιταλός mod από την Cosmoprof, που είναι διεθνής έκθεση, οπότε εκεί δε βάζουν τιμές.
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Ναι, συν αυτό που το είχα βάλει στη σελίδα 10:

Εικόνα

Πάντως, αν και μου αρέσουν πολύ κάποια χερούλια, θα προσπαθήσω να αντισταθώ, γιατί πλέον εχω 8 Υaqi μεταξύ tuxedo και plissoft και αγγίζει το όριο της γελοιότητας, συν ότι έχουν εξαντληθεί τα νεύρα μου από το φθινόπωρο κάθε μήνα να κοιτάζω καθημερινά πού είναι το δέμα και να περιμένω, να περιμένω και μετά άντε για ουρά στο ταχυδρομείο, κλπ. Δεν παίρνω κι όρκο, αλλά λέμε. :)
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

[mention]Omegaman[/mention] Τώρα πες μου δεν είναι κορυφαίος ο tuxedo σε σχέση με τους άλλους θυσανους? Αντε και ο boss μου αρέσει. Αυτοί οι δυο είναι king 👑
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

[mention]Randyman[/mention] Από άποψη απόδοσης/αφρισμού, σίγουρα. Πάντως χαίρομαι που έχω και plissoft για κάτι λίγο μαλακότερο. Το tuxedo έχει backbone γουρουνιού, τουλάχιστον στις μικρότερες διαστάσεις. Για μένα και μιλάω ειδικά για το Sagrada, θα ήταν καλύτερο αν ήταν όλα fan και όχι bulb. Πάντως την ευκολία και τον αφρισμό που κάνουν αυτά τα συνθετικά, δεν τα κάνω με κανένα άλλο από τα πινέλα που έχω.

Τώρα τι χαρακτηριστικά θα έχουν οι νέοι θύσανοι, δεν ξέρω, αλλά για μικροδιαφορές θα πρόκειται...
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

[mention]Omegaman[/mention] Ρε μορτη, ειλικρινά φαίνεται ότι το κατέχεις το θέμα πινέλο και ιδιαίτερα το συνθετικό.

Αυτά που σκέφτομαι για τα πινελα τα βλέπω γραμμένα από κάτω. Πως το κάνεις αυτό? Ουτε μια φορά δεν έχεις γράψει κάτι ασχετο η αρλούμπα.

Πάντως ο θυσανος του κτηνους που πηρα πρεπει να δίνει παχυ και κρεμώδη αφρό για 10 περασματα, οχι σαν τους χοίρους που μου εχουν βγάλει την πίστη. Yaqi power 💪

Επιπλέον είναι τέτοια η αίσθηση και η στιβαρότητα του πινελου που δε θέλω να ξαναδώ ασβός η χοιρο μπροστά μου.
Εικόνα
tasosk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 21:00
6
Been thanked: 69 times

Randyman έγραψε:Τι είναι? 30ρι?
26 mysterious space γραφει το aliexpress
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”