Παραγγελίες συλλεκτικού πινέλου 2016

Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

25 ψήφισαν artisan πινέλο, 21 πλήρωσαν και παρέλαβαν (ή θα παραλάβουν σύντομα) το πινέλο τους.
Τώρα αν ήταν αξιοκρατική ή όχι η διαδικασία, είναι άλλο θέμα και δεν νομίζω να είναι άξιο συζήτησης μετά από όλα που έγιναν.

Το αποτέλεσμα είναι ότι πήραμε εξαιρετικά πινέλα που θα τα χαρούμε και όποιος ψήφισε και δεν παράγγειλε, αυτός έχασε!
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 832
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
9
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6926 times
Been thanked: 5948 times
Ηλικία: 49

Η συμμετοχή στην ψηφοφορία που έγινε δεν αποτελούσε δέσμευση αγοράς. Η πρώτη επιλογή είχε τελικά 21 επιβεβαιωμένες αγορές, θα μπορούσε να έχει 61. Εκ του αποτελέσματος μιλάμε για το πινέλο του Ανδρέα ( που παρεμπιπτόντως είναι φοβερό), τα ίδια θα ίσχυαν και για το semogue, zenith κλπ
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

Απλά το αναφέρω γιατί δεν ήταν κατά έμενα αξιόπιστη ψηφοφορία... τουλάχιστον μπορούμε να μάθουμε από τα λαθη μας.
και Semogue 23 ψήφους πολύ κοντά που τελευταία στιγμή ανατράπηκε από τα 20 που είχε το Artisan άλλα τελικά χωρίς τους αντίστοιχους αγοραστές.
Όποιος ψηφίζει πρέπει να δεσμεύεται και στην αγορά, έτσι απλά.

Να τα ευχαριστηθείτε όσοι τα πήρατε!
Να ρωτήσω κάτι....

Όποιος θέλει από το forum ψηφίζει για πινέλο ακόμα και αν δεν σκοπεύει να συμμετάσχει στην αγορά?
Δεν νομίζω ότι θα είχε νόημα να ψηφίσει κάποιος, χωρίς να σκοπεύει να συμμετέχει στην αγορά.
Τέτοια ψήφος διαμορφώνει πλαστό αποτέλεσμα.
Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος έλεγχος πάνω σε αυτό το θέμα. Επίσης η ψήφος κάποιου που αποχωρεί από την αγορά επετειακού πινέλου μπορεί να αφαιρεθεί?
Πέτρο δεν είμαστε αστυνομικοί και υποθέτουμε ότι οι χρήστες μας δεν είναι παιδάκια.
Τέτοιοι έλεγχοι δεν είναι δυνατοί.
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Περίμενα να περάσει λίγο ο καιρός για να κάνουμε αυτήν την συζήτηση .
Semogue 23 ψήφους πολύ κοντά που τελευταία στιγμή ανατράπηκε από τα 20 που είχε το Artisan άλλα τελικά χωρίς τους αντίστοιχους αγοραστές.
Όποιος ψηφίζει πρέπει να δεσμεύεται και στην αγορά, έτσι απλά
Θα τα πώ τώρα ,μιας και το έθιξε ο Πέτρος γιατί κρατάω το στόμα μου κλειστό όλο αυτό τον καιρό σχετικά με το επετειακό.
Η όλη διαδικασία δεν μου άρεσε καθόλου γιαυτό και απομακρύνθηκα και δεν το πήρα, όχι λόγω της τιμής. Ήμουν από αυτούς που ξεκίνησαν το θέμα για το επετειακό και ενώ είχαμε σχεδόν συμφωνήσει την τελευταία στιγμή παρουσιάστηκε ο κατασκευαστής που είναι και μέλος και όλα ανατράπηκαν. Παιδιά που είχαν ψηφήσει Semogue άλλαξαν την ψήφο τους και τελικά δεν το πήραν.Προσωπικά θα έπαιρνα (4) !! να τα κάνω δώρο τα δύο. Και άλλα μέλη είχαν δηλώσει για πάνω από ένα και ο αριθμός θα ξεπερνούσε τα πενήντα. Τώρα μόλις 21. Δεν πειράζει εύχομαι άλλη φορά να πάρουμε Semogue.
Δεν θα ήθελα να απαντήσει κανείς σε αυτές μου τις σκέψεις,απλά ήθελα να τις πω .Εύχομαι να τα χαρείτε και συγχαρητήρια στον δημιουργό του !!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Και του χρόνου καλύτερα παιδιά.
Το παρόν κλειδώνεται, γιατί μου φαίνεται ότι αυτή η συζήτηση θα έχει άσχημη κατάληξη.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Το πινέλο”