Απόδοση πινέλου...

Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις άφοβα άλλα, σαπούνια και κρέμες, χωρίς σιλικονέλαιο.
Και οικονομικά. Είμαι σίγουρος ότι και στη Δράμα θα βρείς κόκκινη και πράσινη Palmolive,
είτε σε μίνι μάρκετς (ή μαγαζιά με απορρυπαντικά/χαρτικά, ή εκπτωτικά μαγαζιά τύπου "0.99 €")
που έχουν παράλληλες εισαγωγές, είτε στη Λαϊκή αγορά στους πάγκους με σαπούνια/οδοντόκρεμες/κλπ.
Λίγο ψάξιμο θέλει.

Ακόμη μπορείς από τον Hondo να πάρεις Proraso κρέμες ή σαπούνια, ή και τα Τσέλα και Πίνο Σιλβέστρε.
Γιατί σώνει και καλά Νιβέα, άστη τη Νιβέα...
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

John έγραψε:Οταν λες ισως να μην αντεξει τετοια διαδικασια ο ασβος, εννοεις το συχνό πλυσιμο με ζεστο νερο...
John έγραψε:... Και οταν λες οτι θα πεσει η αποδοση μετα 2-3, εννοεις χωρις ενδιαμεσα να το εχω πλυνει με ζεστο νερο ...
Ναι, και στις δυο περιπτώσεις αυτό εννοώ.

Πάντως λάβε υπόψιν σου και την προτροπή του Νώντα, παραπάνω
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
John
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Σεπ 2012, 12:28
11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Απο super market (εκτος απο σκλαβενιτη που δεν εχω παει ακομα, διοτι τωρα τελευταια ανοιξε, απο carrefour που ηταν)
μονο nivea και prosar εχω βρει, που τη δευτερη δεν τη ξανα αγοραζω γιατι μου ειχε κανει το προσοπο σκ@τα, εκτος αν φταιει το οτι ηταν πρωτη φορα που εβαλα κρεμα ξυρισματος και επαθε σοκ το δερμα, αν και το πολυ νομιζω αυτο.
Θα κοιταξω σε μικροκαταστηματα και σε εκεινα που λες με 0.99€ να δω τι παιζει και θα ενημερωσω αυριο μεθαυριο.
Και τελος τα hondos (βασικα ενα ειναι :P ) εδω Δραμα δεν εχουν ουτε κρεμα ουτε σαπουνι (προτιμω κρεμα βασικα). Τους ειχα πει πριν κατι μηνες που ειχα παει να μου φερουν τη proraso red και τους ειχα αφησει τηλεφωνο, ακομα να με παρουν....
Στα hondos δεν κοιταξα ειναι η αληθεια για αλλες μαρκες, καποια στιγμη θα ξαναπαω ομως.
DE Razor: Merkur 15C, Brush: Omega 11137, Cream: Proraso Sandalwood
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10565
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26451 times
Been thanked: 25925 times

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, λέω αυτό και κλείνω. Δες εδώ.
Άβαταρ μέλους
John
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Σεπ 2012, 12:28
11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Αυτα που γραφει ο τυπος στο 3ο ποστ σε αυτο το thread ειναι δηλαδη λαθος η σωστα ;; Λεει οτι δεν υπαρχει θεμα στα πινελα ασβου απο την στιγμη που οι τριχες του δεν αποροφουν νερο, αλλα ουτε και στα πινελα χοιρου απο την στιγμη που πριν το φορτομα κρεμας/σαπουνιου εχει ηδη μουλιασει η τριχα και απλος μετα θα ξεπλυθει οτι υπολειμα σιλικονης υπαρχει, μηπως τελικα ειναι μυθος αυτο. Γενικα δεν βρηκα πολλες πηροφοριες απο ξενα φορουμς....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 20 Αύγ 2017, 05:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
DE Razor: Merkur 15C, Brush: Omega 11137, Cream: Proraso Sandalwood
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”