Plisson L' Occitane synthetic

Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Οπότε δε το βλέπω να μένει για πολύ καιρό στην αγορά το plisson, τουλάχιστον με τη σημερινή του τιμή. Εκτός και αν κάποιος είναι διατεθιμένος να πληρώσει για σουπερ ντουπερ ξύλινη λαβή από εξωτικό δέντρο που έχει φυτρώσει στα εξωτικά παγωμένα λιβάδια του Άρη. Αν μπείτε και στο site της plisson θα ξεκαρδιστείτε με τις τιμές.

Βασίλη και εμένα ακριβώς αυτό γράφει. Δε το ξέραμε απο πριν να μοιραζόμασταν μεταφορικά! :violin:
Νίκος
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1383
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21668 times
Been thanked: 4017 times
Ηλικία: 47

Δίκιο έχεις Νίκο. Πρέπει όταν κάνουμε παραγγελία με μεταφορικά να ρωτάμε αν θέλει και κανείς άλλος να μπει στην παραγγελία. Τώρα... :confusion-shrug: Την επόμενη φορά...
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Πάντως αν το παραγγείλατε απο το Italian barber δεν γλυτώσατε και πολλά πράγματα . Εγω που έκανα εικονική παραγγελία με 1 , 2 , 3 πινέλα οι διαφορές στα μεταφορικά ηταν ανάξιες λόγου.....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Παιδιά παρακαλώ πίσω στο θέμα!
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Ναι , όπως θα καταλάβετε εκφράσεις του τύπου "δεν υπάρχει λέμε" ωχριούν για να περιγράψουν την κατάσταση...... :help

Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Και μετά ανησυχούμε μήπως έχουμε ξεφύγει εμείς... :O

Στο τόπικ των shave-a-holics έπρεπε να πάει. :D
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

ετσι ετσι με την αρμυρα!
Ray Pope ,The Best!
ο ανθρωπος ειναι ο υπερβατικος γκουρου του π.ξ.
εχει παει το ξυρισμα σε αλλα επιπεδα.να τα βλεπετε εσεις με το plisson.''ο μοναδικος τροπος να γινει καλος αφρος με αυτο το πινελο.'' ;) :P :d
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

εγώ αυτό το κρατάω για πινέλο μου. Πολύυυυυυ αφρό, τόσο που μείωσα την κρέμα στο μισό μεγάλο άπλωμα, σαν το χταπόδι απλώνει (ξεκινάω πάντα από σαγόνι, παιδιόθεν) κι εξαιρετικό σήκωμα της γουρουνότριχάς μου. Και ναι δεν κόβονται οι ίνες του όπως φοβόμουνα. Μπαίνει κάτω από την τρίχα την βουτάει την σηκώνει και την στήνει έτοιμη για το ξυράφι. Το δοκίμασα και με γένια πέντε ημερών (πέντε μέρες είναι ρο ανώτερο που μπορώ ν' αντέξω αξύριστος. Μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ) λέω δεν μπορεί κάπου σε κάποια τρίχα θα σκαλώσει και θα κάνει τραβήγματα ή θα κοπεί η ίνα. Μπααα :clap: οι ίνες του είναι πολύ λεπτές και μπαίνουν κάτω από κάθε μια τρίχα μου ξεχωριστά. Παίδες φχαριστήθηκα πινέλο. Το κρατάω για μόνιμο.
Ευχαριστώ 2petros :)
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”