Semogue 1250

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Wazzaa έγραψε:Να ένας που δεν διάβασε όλο το κείμενο (και δεν έδωσε και ευχαριστώ).... :beah2 :beah2
Και διάβασα όλο το κείμενο και ευχαρίστησα - αλλά κάτι έχει παίξει με το tapatalk και δεν έχει περάσει η ευχαριστία ???
Το δεύτερο αρνητικό όπως ανέφερα και πριν είναι η τιμή. Δεν είναι τα 12 ευρώ ακριβά αλλά κάποιος μπορεί να πάρει δύο omega σε αυτά τα λεφτά.
Εγώ δεν το διατύπωσα ίσως σωστά... Δεν λαμβάνω καν υπ' όψιν μου τα πάμφθηνα omega των 5-6€ που βρίσκεις στα σουπερμαρκετ γιατί και δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά και δεν έχει νόημα η σύγκρισή τους με τα semogue. Η αριθμητική σύγκριση (σκέτη) δεν αποκαλύπτει πάντα αλήθειες... Πχ με τα 50€ που ανει ένα φθηνό silvertip παίρνεις 10 τέτοια πινέλα. Έχει κανένα νόημα η σύγκριση αυτή; Τα καθιστά ανταγωνιστικά;!
Άρα πιστεύω δικαιούμαι το "Ευχαριστώ" τώρα? :bigsmilie :lachtot
:thnx
Αυτό άσε να το κρίνουν οι άλλοι ;)
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Εντάξει. Ο καθένας έχει την γνώμη του, :btt1

:thnx
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

digibill έγραψε:



Εγώ δεν το διατύπωσα ίσως σωστά... Δεν λαμβάνω καν υπ' όψιν μου τα πάμφθηνα omega των 5-6€ που βρίσκεις στα σουπερμαρκετ γιατί και δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά και δεν έχει νόημα η σύγκρισή τους με τα semogue. Η αριθμητική σύγκριση (σκέτη) δεν αποκαλύπτει πάντα αλήθειες... Πχ με τα 50€ που ανει ένα φθηνό silvertip παίρνεις 10 τέτοια πινέλα. Έχει κανένα νόημα η σύγκριση αυτή; Τα καθιστά ανταγωνιστικά;!


Βασιλη i'm sorry αλλα διαφωνω καθετα και οριζοντια .με 14€ παιρνεις 2 omega 10049 που ουτε στα super market τα βρισκεις και ειναι και τρομερα πινελα.αλλο αν δεν αρεσουν σε σενα.και ναι ισως ειμαι λιγο περιεργος και ιδιοτροπος αλλα προτιμω 1 omega boar απο 10 silvertip. και αυτο σημαινει οτι αλλο μηλα και αλλο γεωμηλα. :thnx
nikvak
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Μάι 2016, 15:55
7
Has thanked: 2 times

Καλησπέρα σε όλους.
Καινούριος ως μέλος του φόρουμ και γενικώς στον κόσμο του παραδοσιακού ξυρίσματος έχω μια ερώτηση.
Αγόρασα το πρώτο μου πινέλο (Semogue 1250).Προσφέρεται για bowl ή face lathering ;
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 831
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6924 times
Been thanked: 5930 times
Ηλικία: 49

Καλώς ήρθες!
Δεν έχω το συγκεκριμένο πινέλο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω, αλλά διάβασε κάποια σχόλια στο θέμα που υπάρχει ήδη.
Δημήτρης
NavalArchitect

Face.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Πρώτα από όλα, συγχαρητήρια. Είναι εξαιρετικό πινέλο.

Είναι σχετικά μαλακή η τρίχα του, άρα καλύτερα για μπωλ. Αλλά εγώ το χρησιμοποιώ στο πρόσωπο απευθείας και το βρίσκω πολύ ωραίο. Είναι κοντός σχετικά ο θύσανος του και γενικά κάνει τα πάντα.

Εγώ θα σου πρότεινα να το χρησιμοποιήσεις όπως σου αρέσει!
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”