Semogue Owners Club 2 Band Badger

FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Παιδιά βασική ερώτηση γιατί δε γνωρίζω: το συγκεκριμένο πινέλο εμπίπτει σε κάποια απ' τις γνωστές ποιότητες ασβού (best, fine, silvertip κτλ.) ή είναι κάτι διαφορετικό; Σε σχέση με τα άλλα είδη πού τοποθετείται, εννοώ από ποιο είναι καλύτερο κι από ποιο χειρότερο;
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Τα 2 band είναι κατηγορία silvertip
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Το Semogue Owners Club 2 Band Badger,αν και το "ονομάζουν" silvertip,ουσιαστικά η κατηγορία του δεν είναι silvertip.

Μάλλον κάτι σαν τα Simpsons best,ότι η ποιότητα best ισοδυναμεί με τα silvertip.

Για καλύτερο και χειρότερο εσύ θα πρέπει αποφασίσεις,ποιο σου ταιριάζει,η δική μου γνώμη είναι,ότι στην τιμή που έχει είναι ότι καλύτερο,για 2 Band πινέλο,και από τα φαβορί της Semogue. :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Πινελάρα για μένα ! Θέλει λίγα ξυρίσματα για να σταματήσει να κλέβει αφρό και μετά ... Καλή απόλαυση!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Εκτός θέματος αλλά όποιος επιθυμεί εκπληκτικό 2-band στα 2/3 της τιμής του SOC (που το είχα κι αυτό) ας πάρει ένα 30άρι Μασέτο να τελειώνει. Οι τακτικοί του φόρουμ ξέρετε τι πινέλα έχω στο den, αλλά μόλις παράγγειλα το τρίτο μου Μασέτο, τούτο σε extra dense 26χιλ μακριά λαβή.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Τα Μασέτο τα βρίσκεις κάπου εκτός eBay; Λίγο περίεργη διαθεσιμότητα έχουν.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μιας και το φερε η κουβεντα δεν ανοιγετε ενα thread για τα Maseto να γινονται εκει οι ερωταπαντησεις ? ;)
Εικόνα
Nikos Pap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2017, 09:55
6
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Γεια σας είμαι καινούριος στο forum και έχω μια απορία σχετικά με το soc 2band. Είναι silvertip η τρίχα του ασβού όπως λέει το site του wellshaved ή finest όπως το δίνουν ξένα site? Για silvertip η τιμή του είναι παρα πολύ χαμηλή. Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει. Έχω το συγκεκριμένο πινέλο και η αίσθηση δεν έχει το softness του silvertip παρόλα αυτά όμως είναι ένα εξαιρετικό πινέλο. Μετά από 5 χρόνια που το χρησιμοποιώ δεν έχει χάσει τρίχα ούτε ακομα και τις πρώτες μέρες!
Nikos Pap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2017, 09:55
6
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Το knot είναι 24mm. Μάλλον το λαθος είναι typo.
Nikos Pap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2017, 09:55
6
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Tony έγραψε:Το Semogue Owners Club 2 Band Badger,αν και το "ονομάζουν" silvertip,ουσιαστικά η κατηγορία του δεν είναι silvertip.

Μάλλον κάτι σαν τα Simpsons best,ότι η ποιότητα best ισοδυναμεί με τα silvertip.

Για καλύτερο και χειρότερο εσύ θα πρέπει αποφασίσεις,ποιο σου ταιριάζει,η δική μου γνώμη είναι,ότι στην τιμή που έχει είναι ότι καλύτερο,για 2 Band πινέλο,και από τα φαβορί της Semogue. :)
Κάποια ξένα site το δίνουν ως finest που μάλλον είναι η αλήθεια.Το silvertip είναι πολύ πιο μαλακό.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”