Simpsons Duke 3 Best vs Chubby 2 Best

panos zazao
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 22 Φεβ 2017, 01:33
7
Been thanked: 39 times

καλησπέρα παίδες...
θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο chubby 2 και νομίζω οτι κάπου είχα δει οτι υπάρχουν αγγελίες μέσα στο site.
μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?
συγνώμη αν παραβιάζω κανόνες του site και γράφω σε άσχετο νήμα αλλά δεν γνωρίζω...
πρέπει να κάνω κάτι για να μπορέσω να βλέπω αγγελίες ?
υπάρχει κάποιος να μου στείλει μηνυμα είτε να μου πει τί να κάνω είτε αν έχει για πούλημα κάποιο chubby 2 ?
θενξ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Για να μπορεις να συμμετασχεις στις Αγγελιες πρεπει ας πουμε να "παλιωσεις" λιγο ως μελος. Αν σε ενδιαφερει αυτο, συνεχισε να ποσταρεις και να βρισκεσαι εδω γυρω και συντομα θα μπορεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 213 times
Been thanked: 553 times
Ηλικία: 43

Το duke3 το ειχα παρει πριν δυο χρονια και το chubby2 πριν απο ενα χρονο περιπου.κανω αποκλειστικα face lathering.τελικα το duke3 μου καθεται καλυτερα.κανω πιο ευκολα αφρο.το chubby2 εχει πολυ πυκνο τριχωμα.οπως και να εχει παντως και τα δυο ειναι καταπληκτικα!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Μετά από καιρό και έχοντας δοκιμάσει εκτενώς και τα δύο έχω να πω ότι το CH2 είναι μακράν καλύτερο (και) για face lathering. Μου πήρε λίγο καιρό να το συνηθίσω (για αρκετό διάστημα προτιμούσα το Duke) αλλά μόλις το βολεύτηκα δεν το αλλάζω. Πάντα YMMV εννοείται.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Στα Chubbies δεν υπάρχει YMMV. Όλοι εκεί καταλήγουν! :)
Σας εύχομαι να το δοκιμάσετε και σε manchurian, δεν έχει γυρισμό.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Αντρέα θέλεις να βάλεις και άλλους στο καζάνι της κόλασης :evil:
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1539
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12902 times
Been thanked: 13563 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@Vavous @foxtrot @Καλατζος προσωπικα ο Ανδρεας μας οδηγει ... Μεγας Διαφθορεας...😎🤗😉
Άβαταρ μέλους
NoRex
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 31 Μάι 2020, 22:09
3
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 20 times
Been thanked: 61 times
Ηλικία: 31

Δεν έχω (ακόμα) δοκιμάσει το δούκα αλλά από όσο καταλαβαίνω πρόκειται μεταξύ 24mm knot vs 26+ knot. Έχοντας δουλέψει με και με τα δύο μεγέθη οφείλω να πώ πως σαν το μεγάλο knot πραγματικά δεν έχει. Και μόνο αυτή η απίστευτη wall of badger που σου δίνουν, ειδικά τα chubbies, κάνει το πινέλο να έχει μια αρχοντοσύνη ας πούμε. Το μόνο για μένα μείον είναι η λαβή στα chubbies. Αν έβγαζε η Simpsons 26άρι Duke το είχα πάρει με κλειστά μάτια. Αλλά όπως πάντα YMMV.
Chaos is a ladder.
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Αρχικά κι εμένα με ξένιζε η λαβή του CH2. Μόλις όμως την έπιασα διαφορετικά (όχι σα να κρατάς τη λαβή αλλά σα να πιάνεις το πινέλο από τη βάση του θυσάνου) μου ήρθε κουτί. Πραγματικά ιδανικό απ' όλες τις απόψεις!
Άβαταρ μέλους
NoRex
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 31 Μάι 2020, 22:09
3
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 20 times
Been thanked: 61 times
Ηλικία: 31

Θέλω να δοκιμάσω διαφορετικούς τρόπους για να βρώ την χρυσή τομή. Πάντως όσον αφορά τον θύσανο, πραγματικά δεν έχω λόγια. Ειδικά με το 2-band που έχω είναι άψογος από όλες τις απόψεις. Λίγο το Super μου τα χαλάει στην αίσθηση(για εμένα πάντα) αλλά θα πάρει πόδι και θα αντικατασταθεί με manchurian με special λαβή. Αλλά όπως και να έχει πέραν του πινέλου, κακά τα ψέματα, αγοράζεις και λίγο την φήμη που ακολουθεί το συγκεκριμένο πινέλο.
Chaos is a ladder.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”