Bic Metal

Απάντηση
stergios

Καλως ορισες! Ουτε οι de απ το bic metal! Γιατι απλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης! Μου αρεσουν κ μενα τα bic metal! Αυτη την εντυπωση εχω σαν αναμνηση!
Galiniotis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 21 Σεπ 2018, 12:46
5
Has thanked: 253 times
Been thanked: 310 times
Ηλικία: 33

Ενας φιλος μου που χρησιμοποιει τα bic metal αφερη την προστατευτικη μεταλικη μπαρα και τα δουλευει παντα ετσι
stergios

Πολλοι παλιοι που χρησιμοποιουν metal το κανουν. Δε το χω δοκιμασει αλλα δεν νομιζω πως εχει κ καμια τρελη διαφορα, αλλα δεν θα μπουκωνει ευκολα.
Άβαταρ μέλους
Iapetos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 20 Σεπ 2017, 22:20
6
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 781 times
Ηλικία: 29

@s@Stelios2247 , πριν καιρο τις δοκιμασα τελικα. Απλως ξεχνουσα να το αναφερω. Τελειωσα τη συσκευασια και η εντυπωση μου ειναι οτι τραβανε και δεν μου ταιριαζουν. Οι δε metal δεν γλιστουν καθολου και κατεληξα παλι οπως αναφερω στο ΞτΗ στις πολυ αγαπημενες Bic Monolama.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
tenesis74
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 13 Οκτ 2022, 20:32
1
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 49

Καλημέρα χρησιμοποιώ το bic metal και μονο για ενα πολύ γρήγορο πρωινό ξύρισμα όταν είναι να πάω στην εργασία μου . Είναι το μόνο που δεν έχω ερεθίσματα, καψίματα και κάνει σχετικά καλό ξύρισμα. Βέβαια το βράδυ ξυρίζομαι με την mamba και εκεί είναι η απόλυτη απόλαυση.
Shadow7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Δεκ 2023, 14:09
Has thanked: 18 times
Been thanked: 29 times

Big metal χρησιμοποιούσα στο στρατό που de δεν επιτρέπονταν.Εβγαζα όμως τη μεταλλική λάμα ,αν μπορούσα να κάνω έναν παραλληλισμό θα ήταν lord l6 με feather λεπίδα αλλά πιο επιθετικό με την έννοια ότι μπορούσε να κόψει λαιμό πιο εύκολα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”