ΙΝ / OUT Νέα προϊοντα - επικείμενες διακοπές παραγωγής

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Η μονη πρωτοπορεια της Gillette μετα το 1980 ειναι η πισω μονη λεπιδα που αποφασισε να βαλει στα ανταλλακτικα της Fusion.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

150 δεν τα έδινα ούτε με βασανιστήρια. ... :D
Λες και το BBS το δίνει η θερμοκρασία και όχι όσα γνωρίζουμε .
Άσε που συμφωνώ με την άποψη που έχει ειπωθεί από συμφορουμίτη πιο παλιά ότι με το τρόπο που μαθαίνουμε να ξυρίζομαστε εμείς θα μπορούσαμε να ξυριστούμε καλά και γρήγορα με ένα κομμάτι ... λαμαρίνα ! Οπότε για ένα fast track ξύρισμα δεν τα έδινα .
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Μου θυμίζει την παπαντζα που είχε βγάλει κάποια στιγμή η ίδια εταιρεία, τον έτοιμο αφρό με το ενσωματωμένο πινέλο. Το πινέλο μπορεί να ήταν καλό για να καθαρίσει κάνα πιάτο, αλλά για ξύρισμα δεν ήταν! Και φυσικά θα είναι πανάκριβο! Τόσο PR, τόσο marketing κοστίζουν πάρα πολλά λεφτά! Όσο για τη χρησιμότητα του; Με 160$ σε hardware εγώ θα έπαιρνα μια Rockwell και τα υπόλοιπα σε λεπίδες και δε θα χρειαζομουν τπτ άλλο για τα επόμενα 15 χρόνια!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Η την μεταχειρισμένη Rex του @Vavous όταν έρθει η ώρα η καλή ... :whistle: :dt
Σοβαρά τώρα 150 για πολυλέπιδο??? ... φαντάσου τώρα να ξανέβγαζε καμιά Fatboy...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Το παραπάνω gadget ( γιατι τέτοιο είναι ) απευθύνεται σε αλλο κοινό εντελώς όμως!
Ακομη και τα πρόσωπα που χρησιμοποιούνται στο διαφημιστικό είναι πολύ προσεκτικά επιλεγμένα...
Ο Ασιάτης για παράδειγμα ...τεχνολογία στο φουλ. Τα πάντα ελεγχόμενα απο το κινητό του, γιατι όχι σύντομα και η ξυριστικη του μηχανή; αλλο ένα προϊόν απο αλλο πλανήτη και για αλλο πλανήτη απο αυτον του ΠΞ.
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

H Gillette στο Indiegogo...
Μπουαχαχαχαχα μισό να πάρω ανάσα
αχαχαχαχαχαχαχα

καλά πέθανα και με αυτόν που έγραψε τα κείμενα.

"Η επιτομή του ξυρίσματος είναι το ξύρισμα με ζεστή πετσέτα,
κάτι που μόνο μερικοί άνδρες μπορούν να απολαύσουν
μια στο τόσο..." :P

Έλα στο σπίτι μαντάμ να δεις τα 15-50 σαπούνια που έχει ο καθένας μας και τις 3-30 μηχανές που έχουν κάποιοι... ;)

"Ταξιδεύσαμε σε όλο τον κόσμο, για να δούμε πως... μπλα μπλα μπλα"

Είδαμε πως ξυρίζεται ένας ήδη φρεσκοξυρισμένος, ζεστές πετρούλες στα σπα όλου του κόσμου (λέμε τώρα) κτλ κτλ
Μόνο νεραϊδούλες να μαζεύουν οι ίδιες τα φωτόνια του ήλιου, ώστε να μετατραπούν σε ηλεκτρική ενέργεια για να φορτιστεί η μηχανή δεν μας δείξαν :D

αχ αυτό το μάρκετινγκ
και η μόδα με τις gadgetιες (που έχουν βέβαια το τρελό κοινό τους)
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
stergios

herco έγραψε: 19 Σεπ 2018, 10:32 Η μονη πρωτοπορεια της Gillette μετα το 1980 ειναι η πισω μονη λεπιδα που αποφασισε να βαλει στα ανταλλακτικα της Fusion.
Ακριβως! Για τις φαβοριτες τη χρησιμοποιουσα! Μπουκωνε ευκολα βεβαια, αλλα μου χε κανει εντυπωση! Πρακτικο!
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Εμένα οτιδήποτε έβγαλε η Gillette μετά το sensor δεν με βόλεψε.
Ακόμη και με αυτό το μονό ξυραφάκι βασανιζόμουν.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Μετά από 30 χρόνια που ξεκίνησαν να αυξάνουν τις λεπίδες στα cartridge με την αιτιολογία πως "οι περισσότερες λεπίδες μειώνουν τους ερεθισμούς" ...
Εικόνα

Μαντέψτε τι αποφάσισαν οι χαρτογιακάδες της P&G να κάνουν για να μαζέψουν φρέσκο χρήμα ...

Κυρίες και Κύριοι υποδεχθείτε την νέα Gillette SkinGuard ... όχι με 5 , ούτε με έξι λεπίδες ... αλλά με 2 - ΝΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΛΕΠΙΔΕΣ !! :lmao

Εικόνα

"Λιγότερες λεπίδες για ελάχιστους ερεθισμούς , τώρα από την Gillette που καινοτομεί ξανά στην αντρική περιποίηση ... " :lmao

Η αλλιώς πως ξαναμοιράζω την τράπουλα για να μαζέψω το χαρτί...

(και τώρα καταλαβαίνετε γιατί και το avatar μου είναι αλληγορικό και συνδεδεμένο με την υπογραφή μου ... κοινώς υψώνω το μεσαίο μου δάχτυλο στην "κυρία" που εφηύρε την ανταλλακτική μηχανή 3 και βάλε λεπίδων απλά για να μας τα παίρνει ... )
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Έξυπνο είναι
Σκέψου ότι έχουν φτάσει τα πενταλέπιδα στα 15€ τα τρία ενώ τα sensor έχουν κάτι λιγότερο από 10€ τα 5.
Είτε λοιπόν ρίξουν την τιμή σε αυτά και δίνουν αυτά τα... προηγμένα sensor 10€ τα τρία, είτε τα κρατήσουν στα 15€ τα τρία, κερδισμένοι θα βγουν.
Το ότι έχουν φάει κράξιμο με τα πέντε φαίνεται και από τις διαφημίσεις τους που πλέον διαφημίζουν πιο πολύ την Mach παρά την Proglide.
Εκτός και αν έστρωναν το χαλί για αυτή τόσο καιρό.
Μιχάλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”