Απαντήσεις χρηστών σε διαφήμιση της Gillette στο FB

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Βρήκα το εν λόγω link σε νήμα του TSN.
Νομίζω αξίζει να διαβάσετε τις απαντήσεις!
Γιώργος
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

δυστυχως δεν ιδρωνει το αυτι τους.η gillette ειναι ενα απο τα πολλα brand της p&g. οσο ανηκει σε αυτην μην περιμενετε να αλλαξει η αχρηστη πολιτικη της. μονο αν εχει μεγαλη χασουρα ισως αλλαξει κατι.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Και μετά μου λέτε ότι δεν πρόκειται να γίνει μόδα το Π.Ξ.!

Πέρα απ' την πλάκα, μάλλον έπεσε «σύρμα» στο B&B και βγήκαν 100-0 τα σχόλια υπέρ της safety razor. :D Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό το ποσοστό -διότι δεν μιλάμε απλά για κράξιμο της συστημικής μηχανής, αλλά για κανονική αποθέωση της SF του 1904.

Δεν τίθεται θέμα για το ότι οι «συστημικοί» είναι απείρως περισσότεροι, απλώς είναι (ήμασταν) εντελώς αδιάφοροι γύρω απ' οτιδήποτε αφορά το ξύρισμά τους και δεν υπήρχε περίπτωση να συμμετάσχουν σε μία τέτοια ιντερνετική διαμάχη.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Κατά τη γνώμη μου η gillete δε θα έχανε τίποτα να έβγαζε ΚΑΙ μηχανές de.H Wilkinson π.χ έστω και μια πλαστική μηχανή τη βγάζει και έχει ένα μερίδιο στο de.Eξάλλου η gillete βγάζει λεπίδες ούτως η άλλως και τα πιο πετυχημένα μοντέλα της είναι αυτά με τις λιγότερες λεπίδες.Θα μπορούσε π.χ να κάνει οτι και η palmolive βγάζοντας ένα στικάκι ή και την κρέμα της κατα ευρώπη μεριά ξανά και θα φύσαγε.Δηλαδή και σε χρήστες συστημικών που ξέρω το πινέλο και η κρέμα είναι βασικά.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Η Gillette δεν πρόκειται να βγάλει DE έστω και αν αυτή "απειλήσει" το 0.00001% των πωλήσεων των συστημικών μηχανών της.
Ο μόνος τρόπος να το κάνει είναι να έχει πάρα πολύ υψηλή τιμή έτσι ώστε ο καθένας να μην μπορεί - και να μην θέλει - να την πάρει.

Μακάρι να μην είναι έτσι αλλά δυστυχώς οι πολυεθνικές έτσι λειτουργούν. Ακόμα και για την Ινδία φτιάξανε καινούργιες πλαστικούρες.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”