Ξυραφάκια Gillette Contour Plus

Απάντηση
Γιώργος52
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 18:53
11

Φίλοι, καλώς σας βρήκα. Μάταια ψάχνω κάτι μήνες για τα αγαπημένα μου ξυραφάκια Gillette Contour Plus. Χαθήκανε. Αποσύρθηκαν. Είμαι πολύ λυπημένος και μεγάλος για αλλαγές. Προσπαθώ να συνηθίσω άλλα, όμως δυσκολεύομαι. Καμιά ιδέα από τους γνώστες, αν μπορώ να τα βρω κάπου (θα έπαιρνα ποσότητα ευχαρίστως) ή άν κάτι νέο τα πλησιάζει, με 2 λεπίδες για μεγαλύτερη ακρίβεια και μικρότερο κόστος. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Καλωσήρθες Γιώργο!
Αν ασχολείσαι με διαδικτυακές αγορές θα βρεις στο ebay.
Πχ εδω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καλησπερα και καλως ηρθες Γιωργο!

Εαν θες, ριξε μια ματια στο ebay, εκει υπαρχουν πολλες προσφορες (ρυθμισε το να σε δειξει μονο απο Ευρωπη) και αν το ψαξεις λιγο, και με λογικα μεταφορικα. Απεφυγε την Ιταλια (γενικως).

Δε νομιζω να σταματησε η κυκλοφορια του συγκεκριμενου.

Φιλικα,
Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Καλώς μας ήρθες Γιώργο.

Εγώ βλέπω ότι υπάρχουν εδώ, είναι βέβαια στην Πρέβεζα, αλλά άμα ψάξεις λίγο καλύτερα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις και αλλού.
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Καλώς ήρθες Γιώργο στο forum. Αν δεν καταφέρεις τελικά να βρεις ανταλλακτικά για την μηχανή σου γύρισε το σε safety razor και θα ησυχάσεις :dance
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Σήμερα το πρωί, βρισκόμενος στα Hondos Center (στην Ηλιούπολη Θεσσαλονίκης) είδα τα συγκεκριμένα ξυραφάκια στα 4,79€ και είχε αρκετά. Οπότε σίγουρα θα τα βρεις, ειδικά αν είσαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη.
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4991
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22224 times
Been thanked: 7780 times
Ηλικία: 67

Κι εγώ έχω βρει στα Hondos.
Γιάννης
Γιώργος52
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 18:53
11

Ό,τι και να πω θα είναι λίγο. Σας ευχαριστώ θερμά: Δημήτρης, Stefanos, stelakis1914, Antonis,iogi. Τελικά βρήκα 18 πεντάδες στο Hondos Αμαρουσίου, αντί 4,99 η κάθε συσκευασία των πέντε. Εννοείται ότι τα πήρα όλα και παράγγειλα ακόμα περισσότερα. Τέτοια λαχτάρα, ο κολλημένος! Κυρίως, όσο και να στραβοκοιτάξουμε, δεν αλλάζουμε τις συζύγους μας έτσι; Ανέκαθεν πεθαίναμε για αυτές, για παιδιά, σκυλιά... Βλέπετε, ένιωσα και πάλι όπως φαντάρος, μετά τόσα χρόνια. Με άγνωστους άντρες, να αποκτάς μια συντροφικότητα και αλληλεγγύη. Αλλά έκανα και τη σκέψη: Όσο δύσκολα και να είναι τα οικονομικά, γιατί ρε ΑΝΤΡΕΣ δεν απαντάμε ότι εδώ είναι ΣΠΑΡΤΗΗΗ και να τους κόψουμε τον κ... κι ας τρώμε φασουλάδα; Πάντως και πάλι θερμά ευχαριστώ παιδιά. Μακάρι να ξανασυναντηθούν οι δρόμοι μας. Συγγνώμη για το μακροσκελές.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Χαίρομαι που βρήκες αυτό που λαχταρούσες. Ελπίζω να συνεχίσεις στην παρέα μας! :hellas
Γιώργος58
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2018, 23:19
5
Been thanked: 5 times

Φτου! Μου τέλειωσαν τα ξυραφάκια! Και σας θυμήθηκα. Γεια σας! Είμαι ο παλιός Γιώργος52. Με τέτοιους φίλους και πελάτες, σωθήκατε!
Που λέτε, το παπουτσόκουτο ψηλά. Ως συνήθως, σήκωσα με το χέρι το καπάκι του και ψαχούλεψα. Πουθενά Gillette Contour Plus.
Χθες, μου φαίνεται, ήταν που τα έψαχνα εναγωνίως στα σουπερμάρκετ. Πουθενά! Λαμπρή ιδέα: Πόσταρα εδώ. Σώθηκα! Φίλοι,-ας είναι καλά- μου είπαν πως τα είδαν σε Hondos. Αχά! Ίσα για Hondos Μαρούσι. Αγόρασα 18 πεντάδες, αλλά δε μου έφταναν. Τους παρήγγειλα, αλλά δε μου έφεραν. Γραμμή για Ομόνοια. Ωωωω! Τελευταία αλλά ..πολλάααα! Προμηθεύτηκα κάργα. Καθημερινά, περιποιόμουν στο μούσι. Έβγαζα και πάνω από εβδομάδα με το ίδιο ξυραφάκι. Με ετούτο το τελευταίο ξυρίζομαι σχεδόν τρεις βδομάδες (Μη βαράτε όλοι μαζί!). Όμως με έγδαρε λίγο σήμερα. Πώς να το πετάξω; Πώς θα ξυριστώ αύριο πρωί; Ποιο άλλο θα μπορεί να κάνει γραμμή με τέτοια ακρίβεια φαλτσέτας; Πότε πέρασαν 6 χρόνια και μου τέλειωσαν οι 46 πεντάδες, που είχα στις 17-10-2012, όπως είχα σημειώσει στο παπουτσόκουτο;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”