Gillette sensor (excel)

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Eιναι γεγονος οτι οι λεπιδες δεν πρεπει με την καμμια να ειναι στις χειραποσκευες. Αντιθετως οι μηχανες ΧΩΡΙΣ λεπιδα μεσα, δεν δημιουργουν θεμα ασφαλειας. Οποτε δε χρειαζεται να παρεις ενα Sensor. Εκτος και αν εχεις σκοπο να ταξιδεψεις μονο με χειραποσκευη...
Εικόνα
peugeot306
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 05 Απρ 2014, 14:35
9
Has thanked: 4 times

Πολυ παρηγορο αυτο αλλα την θελω την θελω και σαν μια πιο γρηγορη εναλλακτικη μονο για τις διακοπες εκτος σπιτιου, ετσι ωστε να αποφυγω την μεταφορα κρεμας, μπωλ, και πινελου. Αλλωστε σημερα εμαθα οτι οι λεπιδες της απλης sensor εφαρμοζουν και στην excel οποτε το μονο που εχω α κανω ειναι να παρω τις απλες λεπιδες!!
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Για όσους θέλουν να αγοράσουν την Sensor:
Μηχανή σκέτη:3 ευρώ(πολλές και ψιλοδιαφορετικές στο λουκ)
Μηχανή με ανταλλακτικό διλέπιδο :5 ευρώ
Ανταλλακτικά:3ευρω,οι τιμές είναι γιατί σπάστηκαν από διάλυση άλλου μαγαζιού SM.
Μαγαζί με χαρτικά,Σκρα 44,Καλλιθέα,τηλ 2155500070(Αντώνης το παλικάρι,ρωτήστε άφοβα αν και είναι μουσάτος).
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
dtsapman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 24 Οκτ 2023, 17:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 109 times
Ηλικία: 49

Πέστε να με φάτε, αλλά μετά από 6 μήνες στο Π.Ξ. κατάλαβα ότι μια χαρά ξυρίζομαι εδώ και 30 χρόνια με τη sensor. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αφρό στη ζωή μου , αλλά θέλω να ευχαριστώ το φόρουμ γιατί μου έμαθε ότι υπάρχουν υπέροχα προϊόντα (κρέμες - σαπούνια κτλ) εκτός αυτών των σούπερ μάρκετ
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6858 times
Been thanked: 8973 times

Sensor σημαίνει Αισθητήρας!
ΧΥΤΑ σημαίνει Χώρος Υγειονομικής Ταφής Απορριμμάτων!
Π.Ξ Παραδοσιακό Ξύρισμα τι ακριβώς σημαίνει άραγε??
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
dtsapman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 24 Οκτ 2023, 17:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 109 times
Ηλικία: 49

Ας μου επιτραπεί λίγο το off topic. Τελικά ναι, 30 χρόνια ξυρίζομαι παραδοσιακά με Gillette sensor . Στην αρχή ήθελα να γράψω «30 χρόνια ξυρίζομαι παραδοσιακά, με σύγχρονη ξυριστική μηχανή», αλλα μάλλον η Rockwell 6c που πήρα πριν 6 μήνες είναι πιο «σύγχρονη» από τη sensor 😂
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 209 times
Been thanked: 551 times
Ηλικία: 43

Εγω παντως φιλαρακια παραγγειλα μια nos gillette sensor excel συλεκτικη εκδοση απο μουντιαλ γαλλιας 1998.Υποψιν εχω να χρησιμοποιησω πλαστικα 12 χρονια κ την sensor δεν την ειχα ποτε.Οι πιο πολλοι συμφωνουν οτι αυτο ειναι το καλυτερο πλαστικο ξυραφακι που εβγαλε η gillette.Επισης και οι διαφημισεις που ειχε βγαλει η gillette αρχες με μεσα 90s ηταν εκπληκτικες.Τις επομενες μερες την περιμενω απο ebay και θα στειλω φωτο.ευτυχως υπαρχουν ακομα ανταλλακτικα!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”