Wilkinson Quattro Titanium precision.Tο έχετε δοκιμάσει;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Ενώ πειραματίζομαι με τα υπάρχοντα ξυραφάκια συστήματος μέχρι να δοκιμάσω τον παραδοσικό τρόπο με ξυριστική " ασφαλείας" και δοκίμασα ακόμα και τα bic classic μονά, είδα στα supermarket μια ξυριστική "μηχανή" που θυμίζει με μια δόση σουρρεαλισμού σε industrial design οπτική, κάτι 1000άρες μηχανές :bigsmilie ..Ο λόγος για την ναυαρχίδα ,απ'ότι έχω καταλάβει, της Wilkinson (..κάτι αντίστοιχο της Fusion φαντάζομαι) στα ξυράφια συστήματος ,το Wilkinson Quattro Titanium precision..
Ερώτηση:Το έχει δοκιμάσει κανείς σας;;Έχει και trimmer απ'ότι είδα αλλά το θέμα είναι αν ξυρίζει πιο καλά από Fusion ή Μach3 power..
Παραθέτω και ένα ενδεικτικό link από παρουσίαση του προϊόντος για να καταλάβετε για ποιό ακριβώς μοντέλο εννοώ..http://www.hairolution.gr/content/view/47/62/
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Χαχα,turbo injection με τριπλό διαφορικό!
Η απάντηση στο avatar μου. Περί ορέξεως…
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Φροντίζει τις λεπτομέρειες, καθώς η επιπλέον λεπίδα ακριβείας στο πίσω μέρος της κεφαλής, φτάνει και στα πιο δύσκολα σημεία, προσφέροντας τέλειο αποτέλεσμα ακόμα και στις μικρές λεπτομέρειες στο μούσι ή στο μουστάκι
Εαν θεν θες να παρεις ειδικη μηχανη γιαυτα παρε αυτη
Αλλα απο την αλλη εκεινη κανει 10-12 ευρω,εαν αυτη κανει παραπανω τοτε παρατα την
:bigsmilie

Για βαθυ ξυρισμα της προκοπης ολα αυτα τα "συστηματα" δεν κανουν και στο λεω εκ πειρας.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
drumpa78
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 24 Οκτ 2013, 23:05
10
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 2120 times
Ηλικία: 45

Καλησπέρα!! Επειδη δεν ξερω σε ποιο "link" πρεπει να μπει η ερωτηση...γνωριζετε μήπως που μπορω να βρω για ενα φιλαρακι ανταλλακτικα-3λεπίδων απο τη μηχανή Wilkinson protector 3 ??? Ευχαριστώ!!
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Αν υπάρχει το protector σε μιας χρήσεως με πλαστικό χερούλι στο super market, πολύ πιθανό να ταιριάζει. Το έχω κάνει με τα gillette mach3. Δεν έχουν κουμπί απελευθέρωσης, αλλά αν τα τραβήξεις με προσοχή ξεκουμπώνουν και μπαίνουν στην κανονική μηχανή.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
stavros s
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 23 Αύγ 2015, 17:25
8

Την χρησιμοποιώ από τότε που βγήκε στην αγορά. Βρήκα την υγειά μου. Και τα ανταλλακτικά διαρκούν αρκετά. Για πάνω από 15 χρήσεις. Πολύ καλό και το τρίμερ. Ιδίως αν έχεις μουσάκι! Τέλειο για την περιποίησή του!

Υγ.: Έχει και μεγάλη επιτυχία στις...γυναίκες....Τη χρησιμοποιούν για...την γραμμή του μπικίνι! :hb :hb :hb
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5375
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4469 times
Been thanked: 5443 times

Ηταν το τελευταίο λάθος μου εεεε μηχανή ήθελα να πω πριν μπώ στο π.ξ.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Το trimmer ειναι το καλυτερο του ειδους του. Μικρο, ματζοβολο και πολυ ανθεκτικο. Τελειο για το μουσακι που αφηνω ποτε ποτε. Το ξυρισμα οκ για συστημικο. Η αντοχη διαφερει αναλογως τριχας...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”