Menrock

teofril
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 07 Σεπ 2016, 01:49
7
Has thanked: 24 times
Been thanked: 16 times
Ηλικία: 45

Τα 2 τελευταία (Συχνο ξεπλυμα και αλλαγη μετα απο μια χρηση) ετσι κι αλλιως τα εκανα. Αυτο με τη γωνια κλισης και το φελιασμα θα το κανω και θα δωσω ακομα μια ευκαιρία στις derby.

Απλα εκρινα σε σχεση με τις astra που ειχα δοκιμασει για αυτο και ημουν "αυστηρος"...

Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Αυτο με το φελλο πως και γιατί το κάνουμε ;
Γρηγόρης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Γρηγόρη δες εδώ.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
teofril
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 07 Σεπ 2016, 01:49
7
Has thanked: 24 times
Been thanked: 16 times
Ηλικία: 45

Επανερχομαι μετα απο αρκετους μηνες που ξυριζομαι με τη menrock. Πλεον δεν υπάρχει πισωγυρισμα, σαβετα και αργοτερα straight razor. Θυμαμαι μικρος οταν ημουν μαθητης βαριομουν και οταν ακουμπουσα το στιλο στο προσωπο μου εκανα κινησεις σα να ξυριζομαι. Δεν ειχα ποτε καποιο παραδειγμα στο σπιτι αφου και ο πατερας μου και ο παππους μου ξυριζοντουσαν με ξυριστικη μηχανη. Απλα βρηκα το δρομο μου εστω και αργα. Εχω δοκιμασει διαφορες λεπιδες με επικρατεστερες τις astra, αν και θεωρω οτι ειναι ακομα νωρις. Δοκιμασα τις Σοβιετικες rapira που μου φανηκαν οτι δεν κοβουν με αποτελεσμα να χρειάζονται περισσότερα περασματα=ερεθισμοι. Δοκιμασα και τα personna platinum που μου φανηκαν οτι κοβουν επικίνδυνα αλλα δεν ερεθιζουν. Τεσπα επομενη κινηση να αποκτησω μια ποιο ποιοτική και βαρια σαβετα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Shavette - Το μαχαίρι με τα ανταλλακτικά ξυραφάκια”