Αγορά Feather Artist Club SS

Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Καλορίζικη Αγησίλαε! Κάνε προπόνηση χωρίς λεπίδα στην αρχή και μετά φόρτωσε. Να θυμάσαι, να πηγαίνεις αργά, σταθερά, χωρίς πίεση και χωρίς άγχος. Μόνο τον απαιτούμενο σεβασμό να της δείξεις και θα πάνε όλα καλά.
Νίκος
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

Ας το παμε απο την αρχη...

Παραγγειλα το εργαλειο το προηγουμενο Σαββατο (μετα απο την βοηθεια του φιλου Νικου, για τα αγαπητα μας c.c)
Δευτερα απογευμα ο Ιαπων το ταχυδρομησε
Τη επομενη τριτη το εργαλειο παρεληφθη απο τον ταχυδρομο των ΕΛΤΑ (δεματακι συστημμενο,αριστα συσκευασμένο)
Σφαιρα στον φιλο μας για ξυραφια (70€ εξτρα ευρω για το ξυραφι οχι, δεν τα δινω, αλλα 3€ εξτρα και βεβαια τα δινω :hellas3 ),πηρα profesional.

Καλο πλυσιμο με ζεστο νερακι και καλο πλυσιμο με οινοπνευμα.
Φορτωνω ξυραφι για να δω πως μπαινει-βγαινει κλπ

Να ξυριστω... να μην ξυριστω... ειδου η απορια, ασε μωρε αυριο...και ποιος περιμενει μεχρι αυριο.

Θα ξυριστω τωρα, ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αλλα τελικα μετα απο καμια εικοσαρια ξυρισματα με την προηγουμενη σαβετα καπως εχει "παρει" το χερι μου οποτε πηγαινε μονο του σχεδον.

Σαπουναδα με Cella, τρια λεπτα και παμε...
Εντυπωσεις:
Πολυ ωραιο ξυραφι, βαρυ στο χερι.
Ωραιο μεγαλο αυτακι το οποιο μου δινει ανετο πιασιμο.
Στα βασικα, το prof.που χρησιμοποιησα κοβει πολυ ωραια καθαρα, ισως και γλυκα, δεν ενιωσα να κινδυνευω να κοπω πουθενα (σε αντιθεση με τα απλα ξυραφια και την bluebeard) και δεν κοπηκα και πουθενα
Εχω την εντυπωση οτι καπως ετσι πρεπει να κοβουν και τα μαχαιρια (δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα απο τις περιγραφες σας).

Προς το παρον χαλαλι τα χρηματα...

Ααα.... και χρωματακι wine red... τριχες φουξια σκουρο του κερατα ειναι 8) 8) 8) :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Παιδιά το νήμα έκλεισε τον κύκλο του, ας μην συνεχίσουμε εδώ.

:ty
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

δηλαδη;;;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Δηλαδή ανοίχτηκε ένα θέμα για έναν συγκεκριμένο σκοπό, την αγορά της συγκεκριμένης σαβέττας. Απαντήθηκε από τους συμμετέχοντες όσο μπορούσε να συνεισφέρει ο καθένας. Από την στιγμή που παραλήφθηκε, δεν έχει νόημα να γράφονται εδώ οι εντυπώσεις και τα σχόλια από την χρήση της στο ξύρισμα. Έχουμε ολόκληρο νήμα για αυτόν τον σκοπό και αν για κάποιον λόγο δεν μας καλύπτει, ανοίγουμε νέο.

Αν κάποιο νεότερο μέλος διαβάσει τις απαντήσεις του παρόντος, οι σχετικές με το θέμα είναι δεν είναι οι μισές.


Φιλικά,

Αντώνης
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Shavette - Το μαχαίρι με τα ανταλλακτικά ξυραφάκια”