Φωτογραφίες

Αγγλιστί FAQ
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Πέιραγμα για την ακρίβεια! Εντάξει, δεν γίνεται να με ξέρετε, η παρέα μου έπρεπε να με έχει ξαποστείλει με τα πειράγματά μου τόσα χρόνια!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

:o :twisted:
Δημιουργήθηκε κίνημα λασπολόγων για την εξόντωση μου? Ποια συμφέροντα εξυπηρετούνται άραγε? :mrgreen:
Να σε ενημερώσω αγαπητέ μου συνmod ότι δεν βάζω το πρώτο Link αυτό με τις τρείς φώτο, αλλά το δεύτερο αυτό με την μία. Ο λόγος που δεν έβαλα το τρίτο είναι γιατί απλά όταν κάνω δεξί κλίκ η επιλογή open new tab είναι ανενεργή .Έχει δεξιά όμως μια επιλογή Σύνδεσμος σε αυτή την φωτογραφία/ ενσωμάτωση εικόνας, όπου εκεί βλέπεις ένα link αλλά η φωτογραφία εμφανίζεται μικρή όταν την ποστάρεις.
Τελικά μετά την πολύτιμη βοήθεια σας. βρήκα μόνος μου την λύση. Δεξί κλίκ, Properties και έχουμε το σωστό Link. :mrgreen:

Αντρέα εκείνο το smile με έναν κιθαρίστα να ρίχνει μπουνιές σε έναν ποδηλάτη και έναν Mocca πότε θα είναι έτοιμο να το βάλω εδώ? :lol: :mrgreen:
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Never, Never, Never, Never, Never, Never !!!

μουαχαχα

Και se σενα μια καλη μερα, Αποστολε! Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Λοιπον, μετα απο ενα καλο τεστ, ειδα οτι τελικα η καλυτερη λυση ειναι οι φωτο με πλατος 600 πιξελ, ωστε να μην ξεφευγει και πρεπει να γινει ανοιγμα σε νεο παραθυρο με δεξι κλικ κλπμ. Εναλλακτικα βεβαια μπορειτε να βαλετε και thumbnails, ειδικα αν χρησιμοποιητε το imageshack. Προσεχτε μονο και βγαλτε απο κατω τη σειρα που λεει "Upoloaded with imageshack.us" γιατι ειναι ξενερα!

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
stavros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 08:33
13
Been thanked: 2 times

Αναθεματο και καταλαβα πραμα,μαλλον πρεπει να βρω κανα κοπελι, να μου δειξει γιατι εγω ειμαι ντουβαρη απο τουτανε.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Mη διαβαζω τετοια, και εμεις δε γενηθηκαμε με τις γνωσεις φυτεμενες!

Βημα 1
Περασε τις φωτο στον υπολογιστη σου
Βημα 2
Ελπιζω να εχεις καποιο προγραμμα επεξεργασιας εικονας. Αν οχι, δεν πειραζει, εχουμε λυσεις απλουστατες.
Βημα 3
Εαν εχεις, μικραινεις την φωτο σε 600 πιξελ πλατος. Αν οχι την αφηνεις οπως ειναι.
Βημα 4
Γινεσαι μελος στο imageshack, ή picasa (εκει εισαι αυτοματα εφοσον εχεις εναν εστω λογαριασμου email απο το google, πρεπει να ενεργοποιησεις μονο), ή αλλη ιστοσελιδα host αρχειων.
Βημα 5
Στο imageshack οταν κανεις login ανεβαζεις το αρχειο οπως ειναι. Σε ανοιγει μετα σε ενα παραθυρο τη φωτο και δεξια εχει τις επιλογες με κατι κωδικους. Ψαξε και βρες που λεει "thumbnail". Αυτο τον κωδικο τον αντιγραφεις και τον τοποθετεις εδω. Οσο μεγαλη και να ειναι η φωτο, εμεις θα την εχουμε εδω σαν μια μικρη εικονιτσα και θα την βλεπουμε στο κανονικο μεγεθος μονο οταν την κλικαρουμε.
Εαν εχεις αλλαξει το μεγεθος της εικονας, μπορεις να την ανεβασεις στο picasa οπως κανω εγω. Οταν σου ανοιξει στο αλμπουμ θα δεις τις φωτο που εχεις. Κανεις κλικ σε μια. Την ανοιγει. Κανεις δεξι κλικ και δινεις εντολη να στην ανοιξει σε νεο tab. Την ανοιγει. Αντιγραφεις το λινκ και το βαζεις εδω. Το μαρκαρεις και κλικαρεις στις επιλογες που λεει "Img". Και το λινκ θα ειναι ετσι [img]λινκ[/img] Σε τελικη αναλυση θα βλεπουμε την εικονα κανονικα...

Θες πιο αναλυτικα? Δεν υπαρχει προβλημα, αλλα απο αυριο το μεσημερι και μετα.. :xp1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!

Καποια μελη για δικια τους ευκολια (παρα το γεγονος οτι ειναι πιο πολυπλοκο για να γινει αποτι αυτο που εχει ηδη αναφερθει) ή για καποιο αλλο λογο, ανεβαζουν ως συννημενα φωτογραφιες που ηδη υπαρχουν στο διαδικτυο. Αυτο αυξανει καθε φορα που φορτωνεται το ποστ κινηση (traffic) του φορουμ. Ο Ανδρεας δεν εχει μια καποια οικονομικη στηριξη. Εαν συνεχιστει αυτη η πρακτικη, καποια στιγμη μολις περασει το λιμιτ θα κλειδωθει για μεχρι τον επομενο μηνα. Για εικονες που υπαρχουν ηδη στο ιντερνετ, βαζετε εδω το λινκ (που τελειωνει σε .png, .jpg, .gif etc) και κανετε κλικ το button [Img]! Δεν ειναι τοσο δυσκολο! Και αν ειναι να βαλετε ΔΙΚΙΕΣ σας φωτο, χρησιμοποιηστε εναν εξωτερικο host οπως το Picasa, imageshack, picr, flickr, και δεν ξερω και γω τι!

Απο εδω και στο εξης, εφ οσον υπαρχουν εναλλακτικες, πολυ απλες (πιο ευκολα βαζεις το λινκ και κλικαρεις το [Img] button, παρα να κανεις την κινηση να το ανεβασεις συννημενο μεσω του server, αφου πρωτα πρεπει να το αποθηκευσεις στον ΗΥ σου και να το ανεβασεις απο τη φορμα εδω!!) και πανω απολα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ δωρεαν, οποιοδηποτε αρχειο γραφικων ανεβει μεσω του σερβερ θα διαγραφεται χωρις προειδοποιηση και το μελος θα κανει διακοπες για 3 μερες, να σκεφτει πως ειναι χωρις το φορουμ! (σημειο αναφορας απο τις 16:00 ωρα Ελλαδος!)

Να με πειτε κακο, στριφνο, αναποδο, μαλακα, δεν ξερω και γω τι αλλο, δεν με απασχολει. Με ενδιαφερει η νορμαλ λειτουργεια του φορουμ. Εαν λογω traffic το φορουμ δεν λειτουργει, περα απο το οτι ειναι ξεφτυλα, ειναι και σπαστικο για ΟΛΟΥΣ! Θα με πειτε οτι με τα 5 10 αρχεια θα τερματιστει το traffic? Οχι, αλλα αν το κανουνε 4-5 για μερικους μηνες, καθε μερα με πεντε εξι ποστ ο καθενας την ημερα και με 3-4 φωτο σε καθε ποστ, να ειστε σιγουροι οτι δεν θελει και πολυ! Προφυλασσουμε για να εχουμε. Σχεδιασμος σε βαθος χρονου. Κατι που καπου δεν ειναι εννοια καν υπαρκτο. :dash
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Να σημειώσω και εγώ με την σειρά μου ότι σύντομα η λειτουργία του συνημμένου αρχείου θα απενεργοποιηθεί.
Απλά κάνω κάποια στατιστικά τώρα και βλέπω το traffic του server.

Να ξέρετε ότι, ότι ανεβάζετε σαν συνημμένο στο forum έχει πολύ περισσότερες πιθανότης να διαγραφεί "όχι από εμένα, αλλά από το σύστημα" παρά άμα το βάλετε σε κάποιο site εξειδικευμένο για αυτήν την χρήση πχ imageshack και αυτό γιατί το σύστημα εδώ τα θεωρεί προσωρινά αρχεία.

Φιλικά,

Ανδρέας.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Να ρωτήσω κάτι , το picasa έχει περιορισμένο χώρο και πόσο?
Επίσης το imagesack έχει απεριόριστο χώρο και αυτό?
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
NavalArchitect

Ηλία για αυτά τα δύο δεν ξέρω, σίγουρα μπορούν άλλα παιδιά να μας πουν, όμως στο Photobucket που είμαι εγώ δεν έχει όριο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Άλλο ένα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις είναι το SlickPic.com
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”