10 χρόνια Men's Only GR

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!

Ποια Edwin Jagger θα αγοράζατε;

Το δημοψήφισμα λήγει την 02 Οκτ 2018, 19:09

Χρυσή
35
71%
Χρωμίου
14
29%
 
Σύνολο ψήφων: 49
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Αγαπητά μέλη,

Υπάρχουν κάποιες σημαδιακές στιγμές στις ζωές μας, που είναι πολύ ιδιαίτερες. Στιγμές διαφορετικές, που αξίζουν να σταθεί κανείς, να κοιτάξει πίσω κάνοντας και τον απολογισμό του.

Με ιδιαίτερη συγκίνηση, σας ανακοινώνω ότι πλησιάζουμε σε μια τέτοια μεγάλη και ιδιαίτερη στιγμή ως κοινότητα. Ήταν πριν από σχεδόν δέκα χρόνια, που ανάμεσα σε αναζητήσεις και μεμονωμένες προσπάθειες των ελαχίστων που ασχολούνταν με το παραδοσιακό ξύρισμα μου ήρθε η ιδέα για την δημιουργία ενός χώρου αφιερωμένου σε αυτούς τους λιγοστούς, αυτούς που κουβαλούσαν την "τρέλα" τους. Ενός χώρου, για το παραδοσιακό ξύρισμα αλλά και για την περιποίηση και ευεξία των ανδρών γενικότερα.

Το διαδικτυακό αυτό λοιπόν "παιδί" μας, γίνεται σε λίγο 10 ετών. Η πρώτη δεκαετία της ζωής ενός παιδιού, είναι αναμφίβολα πολύ σημαδιακή. Με πολύ αγωνία, άγχος, ξενύχτι, λύπες αλλά και πάρα πολλές χαρές.

Τι να πρωτοθυμηθώ;
Τα πρώτα 2-3 χρόνια, βαρούσαμε μύγες, εγώ με τον Απόστολο και τον Στέφο και γελάγαμε με τα ίδια μας τα αστεία...

Εγώ με τα βουρτσάκια μου...
Και τα στατιστικά μου...
andreas έγραψε:16 Ιούλ 2010, 23:39 Λοιπόν μετά την εξυπνάδα που μας έκανε το τρωκτικό!
έχω να σας δείξω αυτό.
Είναι το ανέκδοτο της μέρας...
Ναι σήμερα φτάσαμε τις 5000 επισκέψεις! :D
(Για να είμαι ακριβής, 4,755 )
Εικόνα
Ήλθον, είδον και απήλθον!
Ο Απόστολος με τους οδηγούς του... (τον άμοιρο τον έβαλα συντονιστή με το έτσι θέλω)
Και κάπου εκεί μπαίνει στον αγώνα σιγά και ο Στέφος...
Mε το σπαθί του...
Εικόνα

Αργά αλλά σταθερά αποκτήσαμε τους πρώτους θαμώνες...
Πως να ξεχάσει κανείς τους ανθρώπους που ήταν και ακόμα είναι πλάι μας, κολόνες από την πρώτη στιγμή του εγχειρήματος; Πως να μην αναφερθώ στους Γιάννηδες, (iogi, Giannis), αλλά και τους petrakounas, xristos_metal, Arisk από τα παλαιότερα μέλη της κοινότητας; (συγχωρέστε με αν ξεχνάω κάποιους) Όταν ήταν από τους ελάχιστους που συμμετείχαν και προσπαθούσαν να κρατήσουν ζωντανή την κοινότητα με τα ελάχιστα μέλη; Και με την ευκαιρία αυτή να τους ευχαριστήσω και δημόσια για μια ακόμη φορά για την στήριξη που παρείχαν σε εκείνα τα "πέτρινα" χρόνια. Αλλά και που συνεχίζουν να μας τιμάνε με την παρουσία τους!

Το "παιδί" κάπως έτσι ξεκίνησε να "μπουσουλάει", να βγάζει τα πρώτα του δοντάκια και να περπατάει χρόνο με τον χρόνο. Στιγμές έντονων συναισθημάτων και προσπαθειών να πάρει καλές βάσεις για το μέλλον. Και κάπως έτσι αρχίσαμε να μεγαλώνουμε χρόνο με τον χρόνο, με τις καλές και τις κακές στιγμές μας, αλλά σίγουρα με πολύ αγάπη από όλους όσοι ήρθαν στην παρέα μας. Κάποιοι μείναν, κάποιοι φύγαν, όλοι τους όμως είχαν κάτι να προσφέρουν στους υπόλοιπους. Έτσι η κοινότητά μας, πήρε μορφή... εδραιώθηκε στο διαδίκτυο...
Με πάνω από 500 μοναδικές επισκέψεις ημερησίως (το φόρουμ έχει ξεπεράσει όλες μου τις προσδοκίες)...
(Με εμένα να έχω σταματήσει να δουλεύω και να ετοιμάζομαι να αγοράσω τράπεζα για να έχω κάπου να βάζω τα λεφτά που βγάζω από τον κολοσσό που δημιούργησα...)
Και να έχω για συμβούλους στο έργο αυτό ονόματα όπως ο @dimitris o @herco (εν αποστρατεία) και βέβαια δεν θα μπορούσα να μην αναφέρω τον @Antonis και @Vavous όπου με βοηθάνε αφάνταστα σε αυτό το δύσκολο ρόλο του διαχειριστή, σε μιας από της καλύτερες κοινότητες στην Ελλάδα.

Για τα 10 χρόνια Mens-only.GR λοιπόν θα θέλαμε να το γιορτάσουμε με κάτι ιδιαίτερο, γιατί είναι μία όμορφη και σημαντική στιγμή στην πορεία της κοινότητάς μας.

Με ιδιαίτερη χαρά (αλλά και συγκίνηση), σας παρουσιάζω το επετειακό αντικείμενο του mens-only.gr, για να γιορτάσουμε τα 10 χρόνια επάξιας παρουσίας του/μας...

Αποφάσισα λοιπόν να γιορτάσω το γεγονός για τα 10 χρόνια mens-only.gr με κάτι ιδιαίτερο!

Μια Edwin Jagger DE89BL σε χρυσό ή χρώμιο με χαραγμένο το men's only gr στο top plate και αρίθμηση στην βάση της...

Εικόνα
Εικόνα

Αρχικά λοιπόν θα θέλαμε να μάθουμε πόσοι προτίθενται να αγοράσουν την μηχανή και σε ποιο χρώμα...
Σε δεύτερο στάδιο θα μιλήσουμε για τιμές.

Παρακαλώ απαντήστε το συντομότερο δυνατό!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Καλημέρα σε όλη την κοινότητα. Είναι μια μοναδική στιγμή και ένα μοναδικό project, που πριν μερικά χρόνια ούτε που θα μπορούσαμε να το φανταστούμε (αν και είχε τεθεί δειλά ως ιδέα εγκαταλείφθηκε νωρίς). Δηλώστε λοιπόν την συμμετοχή όσο περισσότεροι μπορείτε, μόνο όφελος μπορούμε να έχουμε πέρα από κάτι το πολύ ξεχωριστό και όμορφο στην συλλογή μας. Δηλώστε το γραπτά, η ψήφος από μόνη της δεν βοηθάει στις συμμετοχές.

Εγώ λοιπόν θα πάω για την χρυσή!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

DE89 έχουν πολλοί, Men's Only DE89 ουδείς!
Χρυσή και για μένα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Χρυσή και εγώ.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Συγχαρητήρια Αντρέα! Και είς ανώτερα!

Μια χρυσή παρακαλώ!!
(Θαναι η πρώτη μου EJ και η πρώτη μου χρυσή μηχανή :) )
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ιδιαιτερα ευχαριστο το φετεινο γεγονος της 10ετιας! Να ναι καλα ο ιδρυτης και ολα τα παλιοτερα μελη που ξεκινησαν και κρατησαν ζωντανο το mens only για να χουμε ολοι μας σημερα ενα μερος να μιλαμε και να αλληλεπιδρουμε σε σχεση με το αγαπημενο μας χομπυ.

Ιδιαιτερα δυσαρεστο βεβαια και το γεγονος οτι η σιγουρη πληροφορια για το Ξυριστικο Βαζο ηταν τελικα φουσκα... :(

Μια χρωμε παρακαλω!! ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
meletios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 14:43
10
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

Συγχαρητήρια στο Ανδρέα για το αξιοζήλευτο forum μας.
Το επίπεδο τόσο των συμμετεχόντων όσο και των συζητήσεων είναι πάρα πολύ υψηλό.
Συνεπώς καθώς "ο χρυσός μας φέρνει πιο κοντά" μια χρυσή παρακαλώ!
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Gold fingeeeeeeeer!
Κι εγώ μια χρυσή παρακαλώ!

Και χρόνια πολλά στο forum!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
mengiorgos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2017, 15:48
6
Has thanked: 1275 times
Been thanked: 2388 times
Ηλικία: 41

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές και χρόνια πολλά στο φόρουμ μας!!

Μια χρωμέ παρακαλώ κι εγώ.
Αντί να στενοχωριέσαι για το σκοτάδι, άναψε ένα φως.
Άβαταρ μέλους
Nvlass
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 11:52
5
Has thanked: 12 times
Been thanked: 203 times
Ηλικία: 48

Τι να πω και εγώ τώρα που είμαι μέλος μόλις μια εβδομάδα και ούτε.
Αλλά θα πάρω και εγω χρυσή για να αλλάξω και χρώμα αλλά και πιο πολύ για να βοηθήσω έστω και με αυτόν το λίγο την κοινότηατα
Συχαρητήρια στους δημιουργούς αλλά και στα μέλη
Νίκος
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”