Αλλαγές αλλαγές...

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!

Πια είναι η επιλογή σας;

Μου αρέσει η 1η πρόταση.
21
41%
Μου αρέσει η 2η πρόταση.
19
37%
Δεν θέλω να απαντήσω.
1
2%
Μπορώ να προτείνω κάτι άλλο;
3
6%
Δεν μου αρέσει καμία πρόταση.
7
14%
 
Σύνολο ψήφων: 51
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Απο τα δυο προτεινόμενα σχέδια, περισσότερο μου αρέσει το πρώτο.

Αλλά, όπως και ο Νώντας, φαντάστηκα μια παραλλαγή του 2ου. Να φύγει το πινέλο επάνω απο το "MEN'S ONLY GR" και απο κάτω να προστεθεί το σκαρίφημα μιας γραβάτας στην οποία θα απεικονίζεται ένα πινέλο. Δεν μπορώ να το παρουσιάσω οπτικά, αλλά ελπίζω να καταλάβατε κάπως, τι εννοώ.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Απλά λάβετε υπόψη στις σκέψεις και αποφάσεις σας ότι μιλάμε για λογότυπο. Το λογότυπο αν και μπορεί να έχει στοιχεία από την θεματολογία του forum (όπως από το προϊόν μιας εταιρείας ή τις υπηρεσίες ενός οργανισμού) αυτό δεν είναι απαραίτητο, και φυσικά αν έχει πολύ πληροφορία κουράζει. Μην μπερδεύουμε το λογότυπο με το banner στην κορυφή για παράδειγμα ή γενικά με μια φωτογραφική απεικόνιση της θεματολογίας μας. Το ότι αποφασίσαμε το λογότυπο μας να έχει μια συνάφεια με την θεματολογία μας δεν σημαίνει πως πρέπει σε μια εικόνα να παρουσιάζονται όλες οι τεχνικές ξυρίσματος. Για να το πω ακόμη πιο απλά η coca cola δεν έχει στο λογότυπο της αναψυκτικό, ή μια εταιρεία υγείας δεν είναι ανάγκη να δείχνει όλες τις ασθένειες.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα
Εγώ έφτιαξα αυτό.Σέβομαι παρόλαυτά οτι όλοι έχουμε πολλά χόμπυ,πολλά από τα οποία μοιραζόμαστε εδώ.Ο λόγος όμως που είμαι εδώ δεν είναι ουτε τα ρολόγια ουτε οι πένες ούτε οι κουβέρτες.Θυμίζει και λίγο από ρολόι ε?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Eγώ ψήφισα το δεύτερο γιατί θέλω το λογότυπο να μην αφορά μόνο το ξυριστικό κομμάτι άσχετα με το εάν αυτο καλύπτει το μεγαλύτερο τμημα των ενδιαφερόντων.
Επίσης δεν βρίσκω λογο ύπαρξης του GR. Θα έβρισκα λόγο εάν το φόρουμ ήταν καθαρά ξυριστικό και έτσι θέλαμε να το παρουσιάσουμε ως το Ελληνικό ξυριστικό φόρουμ.
Άρης
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αρκετά ενδιαφέροντα και τα δύο, αλλά το δεύτερο μου φαίνεται κάπως πιο "εκλεπτυσμένο". Το πρώτο, με τα σταυρωτά ξυράφια και τα αστέρια, μου βγάζει κάτι μιλιταριστικό, σαν έμβλημα στρατιωτικής οργάνωσης :b
Βέβαια, και το παπιγιόν κάπως δε μου κάθεται τέλεια, αλλά πάντως ως σύνολο το προτιμώ...
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Νώντας έγραψε:Αν μου επιτρέπετε....εκανα μερικά γρήγορα "παιχνίδια" με τη ζωγραφική... :whistle
έτσι σαν...μιά ακόμη ιδέα, ή μπορεί να μπει το πιό πάνω παπιγιόν-πινέλο στη θέση της γραβάτας...
ειχα πει οτι μου αρεσει του Στεφανου.βλεποντας ομως και το σχεδιο που εκανε ο Νωντας, τολμω να πω οτι μου αρεσει ακομα περισσοτερο. 8)
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

Λοιπόν μετά από σκέψη κατέληξα στο πρώτο σχέδιο χωρίς όμως την προσθήκη που μπήκε μετά με τον γιακά και την "γραβάτα-πινέλο".
Έξυπνο αλλά το βαραίνει πολύ.

Κάποιος πρότεινε το GR να μπει από κάτω. ίσως είναι λίγο στον αέρα εκεί.
Μου αρέσει πολύ το πρώτο σχέδιο. Το μόνο που θα δοκίμαζα είναι το men's only να μην έχει την ίδια γραμματοσειρά με το gr, για να ξεχωρίζει κάπως το ένα από το άλλο.

Κατά τα άλλα το πρώτο, δαγκωτό κι απείραχτο.
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις των παιδιών.
Το πινέλο σαν σχήμα δεν είναι εύκολα αναγνωρίσιμο από κάποιον που δεν ξυρίζεται παραδοσιακά. Έχω την αίσθηση οτι θα το καταλάβουμε μόνο εμείς. Το DE razor γενικά δεν είναι τόσο όμορφο σε σχήμα όσο η φαλτσέτα.
Το παπιγιόν είναι ωραία σκέψη να είναι στο λογότυπο. Το φορούν λίγοι, αλλά είναι πολύ αντιπροσωπευτικό για το MENS ONLY.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Tελικά, παρότι αρχικά μου άρεσε η πρώτη πρόταση, ψήφισα την δεύτερη καθότι μου φαίρνει πιο κυριλάτη, πιο gentleman φάση (αν μπορώ να το πω έτσι).

Η πρώτη, όντως, είναι πιο "αμερικανιά" όπως μου είπε ένας φίλος και θα συμφωνήσω απόλυτα.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Η δεύτερη πρόταση από μένα, μου αρέσει είναι λιτή και δεν είναι δεσμευτική. Το φόρουμ μας δεν έχει θέματα μόνο για παραδοσιακό ξύρισμα αλλά για πάρα πολλά όμορφα και ενδιαφέροντα χόμπι.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”