Pebble (classic)

Το κόσμημα του άνδρα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Το έχω εδώ και 1 1/2 χρόνια περίπου και έχω να πω μόνο τα καλύτερα.

Εικόνα

Θα έλεγα πως είναι το "έξυπνο ρολόι/smart watch" του "φτωχού". Νομίζω πως είναι από τα πιο οικονομικά ρολόγια αλλά με πολύ καλές δυνατότητες και πολλούς υποστηρικτές, ένας από αυτούς είμαι και εγώ.
Από τότε που το αγόρασα μου έχει δημιουργήσει μόνο κάποια σποραδικά (γνωστά για αυτό) μικροπροβλήματα.
Το γνωστό "screen tearing" όπου έχω καταλάβει γιατί και πότε συμβαίνει.

Τέλος πάντων, είχα καιρό να δω ενημερώσεις για το os του και φανταζόμουν πως ήταν λόγο του ότι το έχουν παρατήσει λόγο του ότι έχουν βγάλει 2 νέες εκδόσεις, το Pebble Time και το Pebble Time 2 (που πολύ θα ήθελα να έχω ένα :) ). Αλλά σήμερα διάβασα κάπου ότι τα pebble classic δεν δέχονται πια ενημερώσεις γιατί έχει βγει η νέα εφαρμογή (για android/apple). Πράγμα που δεν είχα καμία ιδέα.
Μόλις εγκατέστησα την νέα έκδοση της εφαρμογής στο κινητό μου, είχα και μία άλλη ευχάριστη έκπληξη.
Το ρολόι μου έλαβε την ενημερωμένη έκδοση os. Ουσιαστικά το os του νέου Pebble Time
:character-beavisbutthead:
Όσους έχουν το ρολόι καταλαβαίνουν.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Εγώ έχω το Pebble Classic εδώ και 3 χρόνια, μάλιστα ήμουν από τους πρώτους που συμμετείχα στο Kickstarter.

Το πρώτο εμφανισε αυτό το πρόβλημα:


Μου έστειλαν καινούργιο το 2013 και από τότε μια χαρά, μέχρι πριν 2 μήνες που πάλι άρχισε να κάνει η οθόνη "νερά".
Η έκδοση του Kickstarter δεν επισκευάζεται, διότι η κάσα του ρολογιού είναι ένα κομμάτι. Δηλαδή το ρολόι δεν ανοίγει.

Τους έστειλα μύνημα και μου έδωσαν 25% έκπτωση για όποιο ρολόι θέλω. Τώρα αναμένω το Time 2.

Πάντως, όσο φτηνό και να είναι, για εμένα το ρολόι δεν είναι κάτι αναλώσιμο. Αυτά τα smartwatch δυστυχώς είναι και το Pebble Classic ήταν από τα πρώτα, με τα ανάλογα πρώορα προβλήματα.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ε οτιδήποτε ηλεκτρονικό είναι αναλώσιμο.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ρολόι”