Ρολόγια (χειρός) κλασικού design που μας αρέσουν.

Το κόσμημα του άνδρα.
Απάντηση
mixalis kal
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 29 Δεκ 2014, 20:43
9
Has thanked: 34 times
Been thanked: 17 times

Πολύ ωραία κομμάτια !!
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Ορίστε και το δικό μου , έχει να φορεθεί τουλάχιστον 25 χρόνια και εννοείται δεν δουλεύει οσο και να το κουνάω........
Σίγουρα ξεκινάμε με σέρβις , αλλαγή τζαμάκι και βλέπουμε απο εκεί και πέρα... Ο κωδικός του είναι ο 6319 9000
Τώρα που θα κατέβουμε Αθήνα ίσως να περάσω απο την Seiko να ρωτήσω για το κόστος αφού η εκτίμηση είναι και δωρεάν..

Εικόνα

Εικόνα

Πάντως στις φωτό φαίνεται πιο "ταλαιπωρημένο" απο οτι είναι στην πραγματικότητα...
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

ωραια ρολογια τα 5αρια.τιμια και σκυλια.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Μάχο είχα χάσει πααααααάρα πολλά επεισόδια σχετικά με τα Seiko διότι δεν ασχολιούμουν ολα αυτά τα χρόνια. Είχα μείνει στα 5άρια και κάτι ειχα ακούσει για τα Kinetic ........Μόλις είδα πόσο κοστίζουν τα Grand Seiko κατάπια την γλώσσα μου.... :omg
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
NavalArchitect

Αύριο με το καλό παραλαμβάνω αυτό εδώ (SKX007K).

Σκυλιά και ιδιαίτερα δημοφιλή παγκοσμίως τα Seiko αυτής της κατηγορίας, για να συμφωνήσω με ένα σχόλιο πιό πάνω - είτε είναι 5-άρια, είτε καταδυτικά.

Εικόνα
Σημ.: φωτό δανεισμένη από το διαδίκτυο.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

aris22 έγραψε:Ορίστε και το δικό μου , έχει να φορεθεί τουλάχιστον 25 χρόνια και εννοείται δεν δουλεύει οσο και να το κουνάω........
Σίγουρα ξεκινάμε με σέρβις , αλλαγή τζαμάκι και βλέπουμε απο εκεί και πέρα... Ο κωδικός του είναι ο 6319 9000
Τώρα που θα κατέβουμε Αθήνα ίσως να περάσω απο την Seiko να ρωτήσω για το κόστος αφού η εκτίμηση είναι και δωρεάν..

Εικόνα

Εικόνα

Πάντως στις φωτό φαίνεται πιο "ταλαιπωρημένο" απο οτι είναι στην πραγματικότητα...
Ειναι τοσο ωραίος ο συνδυασμος μαυρο - ασπρο-κοκκινο που εαν γινει ενα καλό ρεκτιφιέ θα φυσάει το ρολογάκι!!!
Άρης
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Πήγα σήμερα στη Seiko τα ρολόγια που είχα ποστάρει παραπάνω. Δυστυχώς μου είπαν ότι δεν επισκευάζονται και ότι λόγο παλαιότητας δεν υπάρχουν ανταλλακτικά. Κρίμα. :( Μου φάνηκε όμως ότι δεν ασχοληθήκανε και πολύ γιατί όταν τους είπα πως το ένα ρολόι (αυτό χωρίς τζάμι) αν το κουνήσω ξεκινά να δουλεύει, μου είπαν ότι δεν δουλεύει σωστά :confusion-shrug:
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
mixalis kal
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 29 Δεκ 2014, 20:43
9
Has thanked: 34 times
Been thanked: 17 times

Πολύ κρίμα .. Παρόλο που δεν μου άφησαν αυτή την εντύπωση γιατί δεν το ψάχνεις και αλλού;ειναι πολύ ωραία ρολόγια και ειναι κρίμα να μην φτιαχτούν και να μην χρησιμοποιηθούν . Ένας ατσιδας ρολογας έστω και της γειτονιάς μπορεί να βοηθήσει περισσότερο
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Θα μπορούσες να απευθυνθείς και στην "μαμα" εταιρεία, παρακάμπτοντας την αντιπροσωπεία.

Ένα email είναι εύκολο και γρήγορο.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Αρχικά σκέφτομαι τώρα που θα πάω Τρίκαλα για το Πάσχα, να πάω σε έναν ρολογά που πήγε ο παππούς μου το ρολόι του. Ο παππούς μου έχει ένα κουρδιστό Ελβετικό ρολόι τσέπης (δεν θυμάμαι την μάρκα) εδώ και πολλά χρόνια. Όταν του έσπασε το κουρδιστήρι, του είπαν ότι δεν μπορεί να επισκευαστεί εδώ. Το έστειλε σε μια ξαδέρφη μου στην Ελβετία και το πήγε στην εταιρία κατασκευής. Εκεί του είπαν ότι το ρολόι του κοστίζει περίπου 4.000Ε και για το κουρδιστήρι ζητούσαν 450Ε. Δεν το έφτιαξε εκεί και ψάχνοντας βρήκε έναν μάστορα στην Καρδίτσα μάλλον, που του το επισκεύασε (προφανώς χωρίς το γνήσιο κουρδιστήρι) με ελάχιστα λεφτά Εκεί σκέφτομαι να πάω και εγώ. Αν και εκεί δεν δω φως, τότε θα ακολουθήσω την πρόταση του Φώτη απευθυνόμενος στην "μαμά" εταιρεία.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ρολόι”