Έρευνα αγόρας

Το κόσμημα του άνδρα.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

kikos7 έγραψε:Μα νομίζω σε τέτοιες αγορές το θέμα είναι να μην περάσει τελωνείο... :shhh: Δεν είναι μόνο θέμα ταλαιπωρίας... Γιαυτό πάντα επιλέγουμε απλό ταχυδρομείο και όχι κουριερ., DHL κλπ
Tο ταχυδρομείο από τρίτες χώρες (εκτός Ε.Ε.) φυσικά και περνάει και αυτό τελωνείο, απλά μπορεί να γλυστρήσει πιο έυκολα από το σύστημα, ειδικά αν μιλάμε για μικρό πακέτο. Παλια υπήρχε φιξ ταρίφα 3€ από τα ΕΛΤΑ για εκτελωνισμό, τώρα δε γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι πιθανό να έχει αλλάξει προς τα πάνω. Αν κάποιος θέλει να αποφύγει το τελωνείο απλά παραγγέλνει από Ε.Ε.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
AVKostas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 31 Οκτ 2015, 22:10
8
Been thanked: 38 times

Εχω κάνει 4-5 αγορές από Creationwatches μέχρι τώρα και δεν μου 'χει τύχει ποτέ να πληρώσω τελωνείο. Νομίζω πως όλες ήταν με DHL. Πάντα όμως υπάρχει η πιθανότητα.. Δες το παρακάτω για περισσότερα.. Πιστεύω να ισχύουν ακόμα:

Συζήτηση στο Insomnia
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris την 06 Απρ 2016, 13:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Έφτιαξα το σύνδεσμο. Σε παρακαλώ αφαίρεσε και την υπογραφή του Tapatalk.
There Is Something about an Aqua Velva Man..
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Μπήκα και έριξα μια ματιά στο επικαιροποιημένο κείμενο για αγορές στο εξωτερικό απο το forum Insomnia . Δεν το διάβασα όλο αλλά απο λίγο που το είδα έφριξα . Αν πάρω το ρολόι τελικά χίλιες φορές απο χώρα της Ευρωπαικής ένωσης..... :shock:
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
NavalArchitect

Άρη δεν μπαίνω συχνά τελευταία, και μόλις τώρα είδα το post σου.

Στο MyWatch δεν ξέρω γιατί δεν πήρες απάντηση, θα πάω κι από 'κει μιά βόλτα να το σπρώξω το θέμα. Φόρουμ είναι αυτά, πολλές φορές ένας 'νέος' παραβλέπεται ίσως επειδή η ερώτηση έχει τεθεί αρκετές φορές κι όλοι αφήνουν το χρόνο για να απαντήσει κάποιος άλλος.

Συνοπτικά το θέμα DHL, UPS, FedEx ξέχνα το. Θα σε σκίσουν άσχημα, πολύ άσχημα. Είναι στημένο το παιχνίδι και οι μεγάλες εταιρίες ταχυμεταφορών βαράνε τον κόσμο με την άδεια του μπ**ρδέλου που λέγεται Ελληνικό κράτος. Πιθανόν να έχει αλλάξει κάτι τώρα όπως κάποιος ανέφερε αλλά δεν βλέπω το λόγο γιατί εσύ θα πρέπει να γίνεις Guinea pig για να δούμε αν έχει βελτιωθεί το σύστημα.

Όπως την πάτησε ο Γιάννης την έχω πατήσει κι εγώ πολλά χρόνια πριν (το 2003) με βιβλία από το Amazon.com. Τα διπλοπλήρωσα και πήρα το μάθημά μου (συν τις 2-3 ώρες που έφαγα στο αεροδρόμιο).

Από τέτοια μέρη (Ασία δηλαδή) θα στέλνεις με EMS, ή με κανονικό ταχυδρομείο. Το Creation το χρησιμοποιούν πολλά παιδιά στο MyWatch και ελάχιστοι (πιθανώς απρόσεκτοι) είχαν ιστορικά πρόβλημα. Επειδή όμως δεν έχω προσωπικά ψωνίσει από εκεί, ένα search για Creation Watches στο MyWatch θα βοηθούσε.

Καλή αγορά!
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Κωνσταντίνε να σου πω την αλήθεια με πείραξε λιγάκι η αντιμετώπιση αυτή . Αν και φυσικά όπως και εδω σε εμάς δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να σου απαντήσει σε κάποια ερώτηση σου , εντούτοις συνηθισμένος απο το κλίμα και την διάθεση για βοήθεια που υπάρχει εδω στο δικό μας φόρουμ περίμενα κάτι παρόμοιο και απο εκεί . Εις μάτην όμως.......
Ζήτησα πολύ ευγενικά αν είχε κανείς την καλοσύνη να μου απαντούσε και σε πμ ακόμη σε 2-3 πολύ συγκεκριμένα πραγματάκια που ήθελα να ρωτήσω . Το να μπω και να ψάχνω σελίδες επι σελίδων για να βρώ διάσπαρτες κάποιες καταχωρήσεις για την Creation wathces οταν θα μπορούσε να τελείωνε η υπόθεση σε 2 λεπτά δεν το καταλαβαίνω .Που και πάλι οταν μετέπειτα έψαξα μόνος μου επειδή τσατίστηκα φυσικά και δεν βρήκα αυτά που ήθελα πέραν οτι είναι αξιόπιστο κατάστημα και οτι είχε ψωνίσει απο εκεί το μισό φόρουμ .
Εδω σε εμας δεν προλαβαίνει να ρωτήσει κάποιος νέος ή στην ανάλογη ενότητα ή με πμ και πέφτουμε 10 να του απαντήσουμε.
Πως την επόμενη μέρα έθεσα την ερώτηση μου εδώ και μου απαντήσαν κατευθείαν πόσα παιδιά ? Που είμαστε και ξυριστικό φόρουμ κατά βάση......
Τέλος πάντων το καλό είναι οτι έδειξε ενδιαφέρον απο την αρχή ενα άλλο μέλος απο το mywatch (άσχετα με αυτό που ήθελα να ρωτήσω) αλλάξαμε πολλά πμ , μιλήσαμε και στο τηλέφωνο και με το καλό οταν κατέβω Αθήνα το Πάσχα κανονίσαμε και ρολογότσαρκα.... :D
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Moustardas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 27 Αύγ 2014, 16:12
9
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 287 times
Been thanked: 504 times
Ηλικία: 41

Κάνω έρευνα αγοράς για αγορά ρολογιού Hamilton.

Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί στην Αθήνα για αγορά με μετρητά και καλές τιμές ?

:helt
Κώστας
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Εγώ αυτό που έβαλα στην πρώτη σελίδα το είχα δεί στο "oroloi.gr".
Το μαγαζί είναι στο Σύνταγμα λέει, Ερμού 4
Παντελεήμων
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2016, 18:32
7
Has thanked: 229 times
Been thanked: 504 times

Μιας και κάποιος καθηγητής στο σχολείο μου μου είπε ότι αγόρασε απ τα gearbest κάτι ρολογάκια για τα παιδιά του και πήρε και αυτός ένα για αυτόνανε αλλά δεν το είδα να το φοράει ε μπας περίπτωση είπα να κοιτάξω και εγώ τι παίζει με αφορμή την σηζύτηση τον καθηγητή μου. Ερωτεύτηκα δυο ρολογάκια το NAVIFORCE 9055 και το OCHSTIN Outdoor Working έχετε κάποια γνώμη και τα δύο είναι υπέροχα ποιο θα πήγαινε πάνω μου λίγο πολύ με ξέρετε το ύφος μου το στυλ μου και την φατσούλα μου :)

Υ.Γ. Τα ρολόγια παρακάτω βγαίνουν και σε άλλα χρώματα μαι μιας και το μαύρο για το Naviforce (το πρώτο) δεν πολύ μου αρέσει μου αρέσει το χρώμα Ivory όπως το έχει στο gearbest.

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Και τα δυο είναι ωραία! Πάρε αυτό που σου αρέσει περισσότερο.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
stergios

Μαλλον! Αλλα αρκει που αρεσει σε σενα! :-)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ρολόι”