Dreami Original Xiaomi Redmi Note 4X 3GB 32GB

Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

andreas έγραψε: 04 Μάι 2018, 00:37 Επισκέφθηκα απόψε το bangood και βλέπω πως η xiaomi έχει flash sale σε κάποια από τα μοντέλα της συμπεριλαμβανομένου και αυτού...
https://www.banggood.com/collection-578 ... op-bBanner

Η τελική τιμή για το κινητό βγάνει στα 117 € με το κουπόνι που δίνουν...
https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N ... rehouse=HK

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...
Εγώ πήρα την 4GB με τα 64GB έκδοση και η μπαταρία του είναι επιεικώς απαράδεκτη.
Έχω διαβάσει ότι αυτή η έκδοση είναι πολύ χειρότερη από αυτήν με το snapdragon...
Ισχύει; αξίζει να χαλάσω λεφτά για να το πάρω; είναι τόσο μεγάλη η διαφορά;

Ευχαριστώ!
Το Redmi Note 4 Global Ed (snapdragon 625 8x) πήρα στη γυναίκα πριν λίγους μήνες (124€ ήταν προσφορά στο Bangood) , με ανοιχτό bluetooth , gps , wifi όλη την ημέρα και το τηλέφωνο μπαίνει στη φόρτιση κάθε τρεις μέρες .

Γενικά ο snapdragon είναι πολύ ποιοτικότερος επεξεργαστής και ας φαίνεται στα χαρτιά καλύτερος ο MTK.

Τωρα αν στο τηλέφωνο κάνεις χρήση ομιλία πάνω από 40% του total time και μετά το έχεις και για hi end παιχνίδια σίγουρα δεν θα σε καλύψει η αυτονομία του - κάθε μέρα το βράδυ θα κουμπώνει φορτιστής .
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Ακριβώς τα ίδια όπως τα λέει ο Άκης, ισχύουν και για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo). Δεν ξέρω εαν έχω αγοράσει πιο value for money αντικείμενο στη ζωή μου! Να είναι καλά εκεί στην Xiaomi, να μας πωλούν τέτοιες κινητάρες σε τέτοιες τιμές.

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 23 δευτερόλεπτα:
Snapdragon έχει και αυτό.
Νίκος
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Εννοείται ότι για τα λεφτά τους είναι ο ορισμός του value for money. Δεν έχουν αντίπαλο σε αυτές τις τιμές. Απλά αν θα το πάρεις απο skroutz δεν έχεις το After sales service που θα ηθελες.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11136 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Δυστυχώς δεν το αγόρασα, θα καμωθώ με αυτό που έχω...
Δεν παίζω τίποτα high end παιχνίδια, και δεν μπορώ να πω πως παίζω και ιδιαίτερα πολύ...
Το ρημάδι πολλές φορές θέλει και 2 φορές την μέρα φόρτιση!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Probably κάτι δουλεύει στο background και στραγγίζει τη μπαταρία , έχεις αυτό με τη global edition η την κινέζικη rom ?
mantilas έγραψε: 12 Μάι 2018, 19:23 Εννοείται ότι για τα λεφτά τους είναι ο ορισμός του value for money. Δεν έχουν αντίπαλο σε αυτές τις τιμές. Απλά αν θα το πάρεις απο skroutz δεν έχεις το After sales service που θα ηθελες.
Δεν νομίζω πως συμφέρει να τα αγοράσεις από Ελλάδα με την εγγύηση της αντιπροσωπείας , είναι πολύ μεγαλύτερο το κόστος .Εξάλλου έτσι όπως πηγαίνει ο ρυθμός αλλαγής και βελτιώσεων συμφέρει κάθε 2 χρόνια να αλλάζεις και να παίρνεις ένα πιο βελτιωμένο γύρω στα 120-140 ευρώ .
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Απο σκρουτζ το πηρα φυσικά, απλά ειχα το Sony z3c και 2 φορές η Sony μου το άλλαξε με καινούριο εντός εγγύησης φυσικά. Αν χρειαστεί σερβις το xiaomi αντε βγαλε ακρη.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11136 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Akist έγραψε: 12 Μάι 2018, 22:15 Probably κάτι δουλεύει στο background και στραγγίζει τη μπαταρία , έχεις αυτό με τη global edition η την κινέζικη rom ?
Global rom...
όχι η μπαταρία ξεζουμίζεται όταν παίζω παιχνίδι...
πχ clash royale
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”