Ποιά εφαρμογή καιρού μου προτείνετε;

Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Προσωπικά, φίλε Ηλία, δεν έχωέχω καμιά εφαρμογή. Η ΕΜΥ με έχει καλύψει αρκετά καλά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 14 Οκτ 2016, 04:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 28 Δεκ 2015, 22:04
8
Τοποθεσία: Ωρωπός
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times
Ηλικία: 55

λόγω του ότι κυκλοφορώ με την μηχανή συνέχεια, χρησιμοποιώ τα παρακάτω από το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα
Καιρός & ρολόι Widget- Αndroid δεν γνωρίζω το αντίστοιχο σε ios
okairos.gr
meteo.gr
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εγώ παιδιά έχω ένα που λέγεται accuweather.Το είχε το υπερκινητό infocus m560. Με έχει καλύψει πλήρως μπορώ να πω.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Constantinos έγραψε:λόγω του ότι κυκλοφορώ με την μηχανή συνέχεια, χρησιμοποιώ τα παρακάτω από το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα
Καιρός & ρολόι Widget- Αndroid δεν γνωρίζω το αντίστοιχο σε ios
okairos.gr
meteo.gr
Σωστός Κωνσταντίνε το Καιρός & ρολόι Widget είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει,έχει μέσα δυο πολύ αξιόπιστους παρόχους (Foreca - My Weather2.com),διαλέγεις και συγκρίνεις,δυστυχώς είναι εφαρμογή που προς το παρόν δουλεύει μόνο σε android,δοκίμασε το Τηλέμαχε.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Η προταση μου για προβλεψη καιρου ειναι η εφαρμογη windy.. ειναι δωρεαν και εχει 4 διαφορετικα μοντελα προβλεψης καιρου..

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
VOODOO
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2021, 12:40
2
Has thanked: 7088 times
Been thanked: 7550 times
Ηλικία: 41

Όπως είπε και ο φίλος @badekas2 το Windy ειναι πολυ αξιοπιστο
όλα καλά θα πάνε..... }:) }:)
JohnT82
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 14 Μάι 2021, 17:57
2
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Θα συμφωνήσω με το windy, είναι όντως πολύ καλό. Αλλά θα έλεγα καλύτερα να τα δοκιμάσεις όλα να δεις εσύ πιο σου ταιριάζει καλύτερα και ;ν έχει τις περιοχές που σε ενδιαφέρουν...
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Δεν υπάρχει τέλειο site καιρού και τέλεια εφαρμογή.
Μόνο αν ελέγχεις τις περιοχές που ζεις / θέλεις και αντιπαραβάλεις την πρόβλεψη με την πραγματικότητα από τους σταθμούς.

Να προτείνω επίσης ventusky, και την σελίδα / ομάδα FB Meteology. H εφαρμογή της τελευταίας είναι με συνδρομή αλλά έχει πολλές πολλές δικές της webcam σε όλη την Ελλάδα.
Τοπικά για τα Βόρεια την ομάδα FB "Καιρικά Νέα Θράκης".
Και για Ανατολική Μακεδονία - Καβάλα και γύρω, τo site Meteokav και την αντίστοιχη σελίδα στο FB
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 576
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 335 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Δεν είναι εφαρμογή, είναι όμως το άγιο δισκοπότηρο της ευρωπαϊκής μετεωρολογίας, η κοιτίδα όλων των προβλέψεων που οπτικοποιούνται από τα διάφορα μέσα που πλασάρονται ως "καιρικά", ακόμα κι από τα δελτία καιρού της TV. Ουσιαστικά η ίδια η ΕΜΥ δεν τρέχει δικά της μοντέλα, παίρνει αυτό και κάνει κάποιες επιπλέον προσομοιώσεις όταν υπάρχει ρίσκο για π.χ. επικίνδυνα φαινόμενα. Αν το έχετε παρατηρήσει, κανείς δε λέει πια "σύμφωνα με την εθνική μετεωρολογική υπηρεσία", γιατί ουσιαστικά αυτή έχει πάψει να υπάρχει - τουλ. όπως την ξέραμε.

Windy, poseidon κλπ οπτικοποιούν αυτά ακριβώς τα δεδομένα, απλά αρκετά καθυστερημένα. Σε αυτό το σάητ, ανεβαίνουν τα μοντέλα ανά 6ωρο.

https://www.wetterzentrale.de/show_diag ... d=ENS&bw=1
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Να συμπληρώσω επίσης ότι κάποιες φορές τα μοντέλα μεταξύ τους έχουν μεγάλες διαφορές στις προβλέψεις για μια περιοχή (ειδικά πάνω από τις 3-4 ημέρες), και ουσιαστικά κάθε μετεωρολόγος από επιστημονικούς φορείς ή κανάλια κάνει την πρόβλεψή του, βάσει των μοντέλων και της δικής του εμπειρίας για μια συγκεκριμένη περιοχή.

Τώρα ποιον θα εμπιστευθείς... :think: :think: :D :D
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”