Βοήθεια για αγορά smart android...!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Κύριοι καλημέρα σας...:)

Όπως γράφω και στον τίτλο,ψάχνω-μελετώ 2-3 μέρες για την αναγκαστική νέα μου αγορά smart αλλά μόνο με android...
Πήρα μια γενική ιδέα του τι παίζει,εφόσον είμαι παλιός,και φιλοξενήθηκα πολλές φορές στο παρελθόν σε γνωστά forum του είδους αυτού...Το θέμα όμως είναι ότι έπαψα να ασχολούμαι τελείως από αρχές του 2011,και έχω χάσει πολλά επεισόδια,έμεινα πίσω αρκετά,οπότε και θέλω-χρειάζομαι βοήθεια...

Στην αρχή κοίταξα Sony Xperia Z3 compact,για λόγους τιμής,μετά κρυφοκοίταζα και το Ζ3,αλλά έμαθα ότι έχουν προβλήματα,και δεν σε ακούν καλά,λόγω Αδιαβροχοποίησης,αλλά και ότι βγαίνει και η σειρά Ζ5,είπα να ανεβάσω το ταβάνι μου και κοίταξα LG G4 και Samsung Galaxy S6,το s6 το έχει και φίλος μου και είδα καλή ποιότητα,αλλά πολύ κακή μπαταρία που είναι ενσωματωμένη,παρόμοια πράγματα διάβασα και για το G4,που το θέμα της μπαταρίας φτιάχνεται με μια 2η,αλλά ετοιμάζουν το G5,η τελευταία μου εμπειρία με LG KM900 arena ήταν...λίαν επιεικώς απαράδεκτη,όλη μέρα flash... :hb

Αυτά είναι παιδιά έκανα μια εισαγωγή για να καταλάβετε το μπέρδεμα μου,δεν με ενδιαφέρουν windows και ios είμαι λάτρης android,και από το κινητό ζητώ καλή κάμερα+video ειδικά νυχτερινής λήψης,smooth εργονομικό organizer,λόγω δουλείας, καλό σήμα, και μικρόφωνο-ακουστικό,και ομαλή λειτουργία,πήγα και σε ένα κατάστημα για να τα δω και από κοντά,το Ζ3 compact μου καθόταν ποιο καλά στο χέρι,το G4 λόγω κανονικών προς μικρών χεριών,ο αντίχειρας μου ήταν εκτός εμβέλειας,ως προς τις ίντσες της οθόνης του 5,5"...

Το budget μου είναι 500€ με σκεπτικό να με καλύψει 3+χρόνια,διαφορετικά :text-baaa:

Αυτά είχα να πω και θέλω την βοήθειά-γνώμη σας,αφού έχω δει πως μερικά μέλη ασχολούνται,και γνωρίζουν,γιατί έχω μπερδευτεί με όλα αυτά,και εικάζω πως αν συνεχίσουν κατά αυτόν τον τρόπο να μεγαλώνουν τις ίντσες,θα θέλουμε και σακίδιο να τα κουβαλάμε...:help:

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Τα τρία τελευταία χρόνια η διατριβή μου είναι τα κινητά εκ Κίνας :D :D
Βέβαια αν διαθέτης 500€ και έχεις στο μυαλό σου αγορά ναυαρχίδας όπως το S6, δεν ξέρω θα σε κάλυπταν.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Γειά σου Αντώνη,
Ήμουν για χρόνια i-phonάκιας, μέχρι που πήρα προ μηνός το Samsung Galaxy A5. Δεν ξαναγυρίζω πίσω. Ψάξε reviews στο google και youtube. Νομίζω θα σε καλύψει λόγω εξαιρετικών χαρακτηριστικών, ομορφιάς, μεγέθους, απόδοσης.
Είναι το αντίπαλο δέος του i-phone 6 αλλά με τα μισά λεφτά.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Αντώνη αν αρχίσεις να τα κοιτάς έτσι δεν θα καταλήξεις ποτέ.

Εγώ έχω ένα Sony Z3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που λες.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Αν και iPhone-άκιας με τα δεδομένα που έθεσες να πας κατευθείαν στο Ζ3
Άρης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Αντώνη, δες την σειρά Α της Σαμσουνγ. Το Α5 που γράφει ο Ανδρέας είναι μια χαρά κινητό.
Tony έγραψε:smooth εργονομικό organizer
Google Keep, για μένα είναι το καλύτερο και με διαφορά από τα υπόλοιπα.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλησπέρα σας.

Κατά αρχήν σας ευχαριστώ πολύ,για της γνώμες-απαντήσεις σας...
Στο συγκεκριμένο είχα απαντήσει,αλλά υπήρχαν προβλήματα,στο δίκτυό μου,και τα μηνύματά μου δεν...
και έτσι νομίζω πως πρέπει να απαντήσω ξανά,μου φαίνεται αγένεια,να έχω ανοίξει νήμα,
να ζητάω βοήθεια,και στο τέλος,να μην απαντάω... :(

Εξέτασα όλες τις γνώμες σας,καμία δεν πήγε χαμένη,όμως λόγω ότι έπρεπε να πάρω κινητό σε δυο μέρες,ζήτησα βοήθεια από φίλους,που είχαν 4-5 συσκευές ο καθένας,οι δοκιμές έγιναν Hands on με δείγματα φωτογραφιών,αλλά και πολλά άλλα,η απόφαση ήταν το LG G4 "flagship" της εταιρίας,και αργότερα,το καλύτερο κινητό του 2015.

* Ανήκω στην γενιά των 700 ευρώ.!
* Δεν ανήκω στην γενιά των 700 ευρώ κινητό.!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά,και για την βοήθεια,και για την ανοχή σας...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Χαιρετω,επειδή μου κλέψανε το κινητό και ψάχνω ένα σε samsung A3,j5 αλλά πάντως σε samsung γιατί το γνωρίζω
είχα το samsung galaxy S5,δεν παίζω παιχνίδια,και άλλα τρελά,μια αξιοπρεπή φωτο να βγάζει,εφαρμογές viber και βλέπουμε.
Με το αντίτιμο βεβαίως.Ευχαριστώ και pm
αν το post είναι σε λάθος μέρος,βοηθήστε με.
Ευχαριστώ.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Αλέξανδρε, ανέβασε αγγελία "Ζητείται" εδώ.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”