Τι κινητό έχετε?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aemilius
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Ιαν 2011, 21:02
13

Εχω αυτο... (Δεν ειμαι φαν τον ακριβων κινητών γιατι τα σπαω... το προπροηγουμενο το πάτησα με το αυτοκίνητο)

Εικόνα
Νοkia 2730 classic

στην αρχη θα επερνα αυτο με 9,90!!! αλλα σκεφτικα οτι ηταν υπερβολη... :megagrin

Εικόνα
Vodafone 150
Εικόνα Κάποια στιγμή θα μάθω ορθογραφία και τότε, θα δείτε τι θα πάθετε...
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Έχω σιχαθεί τα γκάτζετς και μαζί όλα τα μοντέρνα κινητά που κοστίζουν ένα σωρό λεφτά για να παρέχουν χαζοχαρούμενες υπηρεσίες.

Δεν ήθελα με τίποτα το κινητό μου να έχει οθόνη αφής, αλλά έλα που τελικά αγόρασα το ΝΟΚΙΑ C3 που έχει μεν πλήκτρα αλλά το μενού το ελέγχεις μόνο από την οθόνη αφής.

Εικόνα

Εδώ και λίγες μέρες έγινε το αναμενόμενο. Η μπαζο-οθόνη αφής έχει κολλήσει και δεν λειτουργεί με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να είναι ουσιαστικά άχρηστο. Μόνο να απαντήσω όταν με παίρνουν μπορώ.

Φτιάχνεται αυτό το πρόβλημα λέτε;
Υπάρχει περίπτωση να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή;
Είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11256 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Εφόσον είναι στην εγγύηση το ποιο πιθανό είναι ή να στο φτιάξουν ή να στο αλλάξουν.
Ελπίζω την οθόνη να μην την "πατάς" αλλά να την ακουμπάς!
Γιατί το να χαλάσει η οθόνη λόγο του ότι την ακουμπάς δεν θα μπορούσε να ισχύει, αφού αυτός είναι ο λόγος της ύπαρξής της!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Aν έχεις εγγύηση να πας να το κοιτάξουν , λογικά θα σου αλλάξουν το σύστημα οθόνης.Ότι και να γίνει μην αγχώνεσαι , εσύ να απαιτείς να λειτουργεί σωστά και αν δε διορθώνεται να απαιτήσεις καινούργιο κινητό αν και όλα επισκεύαζονται.
Το ότι είναι αφής πιστεύω είναι καλύτερα διότι πολλά κινητά με πληκτρολόγιο είχαν πρόβλημα με τα πλήκτρα τους.Απο τότε που γίνανε τα αφής πιστεύω έχει λυθεί αυτό το θέμα αλλά το κακό είναι ότι τα κινητά τώρα χρειάζονται συνήθως αναβάθμιση δηλαδή πρέπει να ασχοληθείς λίγο με το κινητό αου και να παρακολουθείς τυχόν προβληματα και αναβαθμίσιμα firmwares.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Θα στο φτιαξουν, εμενα στο Ν95 ειχε χαλασει η οθονη απο πεσιμο, και την αλλαξαν χωρις να πουν τιποτα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

HTC Desire HD
Τεράστια οθόνη, γρήγορο internet, τρομερά δύσκολο στη εισαγωγή κειμένου.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
dgn
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 29 Δεκ 2011, 02:24
12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 18 times

iPhone 4S.
Ότι κινητό και να δοκίμασα δεν συγκρίνεται με το iPhone.
Apple Fan μεν, συνειδητοποιημένος δε.
Άβαταρ μέλους
Mike
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 16 Απρ 2012, 22:55
12
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 29

samsung c5212 dual sim ( μοντελο εξωτερικου ) . απλο, λιτο και απροβληματιστο εδω και 3 χρονια.. Μισω το touch screen ( ευαισθησια κρουσης και ''ευαισθησια'' στος χοντροδαχτυλους ) και τα κινητα με 498654619 εφαρμογες, 250 MP καμερα και που ψηνουν και καφε, γιατι απλουστατα με τα λεφτα αυτα επαιρνα ενα ωραιοτατο pc , μια dslr και ενα γκαζακι μαζι :beah2 :megagrin
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26413 times
Been thanked: 25884 times

Εγώ πάλι έχω το Sony Ericsson C905 και είμαι υπέρευχαριστημένος. Είμαι fan της εταιρείας, το έχω 2,5 χρόνια χωρίς προβλήματα, έχει τα εργαλεία που χρειάζομαι (φωτογραφική 8.1 megapixels, wi-fi και gps). Επίσης δεν μου αρέσουν καθόλου τα touchscreen κινητά. Δυστυχώς όμως, όταν παραστεί ανάγκη αλλαγής του δεν βλέπω να έχω και πολλές εναλλακτικές!

Εικόνα

Επίσης ως δεύτερο κινητό (με κάρτα) που χρησιμοποιώ σπάνια είναι το Sony Ericsson W150i, το οποίο τρώει συχνά κολλήματα και καντήλια βεβαίως βεβαίως! :!@#!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

IPhone 4s , καθότι κολλημένος οπαδός της apple σε κάθε είδους συσκευή.
Άρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”