Iphone για όλους!!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Τελικά δεν άντεξα, άνθρωπος είμαι και λύγισα!!!
Αγόρασα το iphone.

Όσες φορές το είχα δει στα καταστήματα ποτέ δεν μου γέμισε το μάτι.
Πάντα κάτι δεν μου άρεσε σε αυτό το κινητό.

Αλλά με τα νέα δεδομένα και το γνωστό πλέων jailbreak για όλους τους iphone κατόχους, αποφάσισα να αγοράσω ένα.
Για καλή μου τύχη!
Ίσος είναι το δεύτερο κινητό που έχω λατρέψει. (Το πρώτο ήταν Nokia 7110 μερικές φωτογραφίες.)
Το iphone 3g απλά είναι από τα gadget της χρονιάς.
Δεν με χαλάει που έχει λίγα megapixel η κάμερα του.
Ενώ όλα τα άλλα "προβλήματα" λύνονται με ένα απλό jailbreak.
Που δεν κάνει απολύτως καμία ζημιά στο κινητό αλλά και αν χρειαστεί να το πας για service το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επαναφέρει το παλιό original "firmware" και όλα μέλι γάλα.

Αυτά τα λίγο για το my precious!!!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Yannis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 26 Φεβ 2010, 23:30
14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Τελικώς καλύτερο είναι το iphone ή το htc ?
:hellas1
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Δεν έχω δει HTC, σχεδόν κανένα μοντέλο του οπότε δεν μπορώ να τα συγκρίνω και να σου απαντήσω.

Αυτό που μπορώ να σου πω με τα βεβαιότητος είναι ότι το iphone έχει να δώσει και σου δίνει πάρα πολλά!
Μπορεί όχι από μόνο του αλλά με μερικά "πειράγματα", το θέμα όμως είναι τι μπορείς να κάνεις στην τελική εσύ με το εργαλείο που έχεις.
Εγώ προς το παρόν δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνό μου.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καλημερα Ανδρεα!

Δωσε στο google HTC D2 και ετοιμασου για show...
Το νεο iPhone με συγκινει παντως πιο πολυ αποτι οι 3 προηγουμενες γενιες του. Αλλα ειναι μαμοπανακριβο. 900€ χωρις συμβολαιο στην 16 GB εκδοση του. Απο eshop. Στη Γερμανια.
Προσωπικα δεν συνιστω γενικα αγορα συσκευης μεσω επεκτασης συμβολαιου. Σε δενουν φιογκο. Καλυτρερα χωρις και ας ειναι πιο ακριβο. Εγγυηση εχουν ΟΛΑ, ακομη και αν τα παρετε απο το εξωτερικο (EU). Παγια ελληνικη τακτικη μουφας να μην αναγνωριζουν τις εγγυησεις, αλλα προβλεπεται απο την ευρωπαικη νομοθεσια.. Οποτε αν πατε μια συσκευη (οχι μονο κινητο) για επισκευη και πειτε οτι την πηρατε απο το εξωτερικο (κατι που θα φανει απο την αποδειξη) και σας κανουνε κολπακια, απειλειστε οτι θα φερετε αγορανομια και θα ενημερωσετε τον Συνηγορο του Πολιτη. Πιστεψτε με, το αποτελεσμα θα σας εκπληξει! Το ξερουν οτι μπορουν και ΠΡΕΠΕΙ να τα δεχονται και να τα στελνουν για επισκευη, αλλα το παιζουν ... καπως βασιζομενοι στην αγνοια του καταναλωτη!

Ερωτησεις? :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Γενικά είμαι anti-microsoft τύπος...
Θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά το google-όφωνο, αν και πάλι με χαλάει ο big brother!

Γενικά είμαι ευχαριστημένος με το iphone που έχω και μέχρι προσφάτως δήλωνα ότι και το επόμενο μου κινητό iphone θα ήταν, αλλά!
Με όλα αυτά που διαδραματίζονται τον τελευταίο καιρό στην Ελλάδα σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να το κόψω εντελώς, αυτό βέβαια μαζί με κάποια άλλα έξοδα.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”