Samsung Galaxy S I9000

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ο γαλαξίας στα χέρια μου με το καινούριο Samsung Galaxy S.
Πραγματικά το Smartphone της Samsung είναι ότι δεν είναι το iphone.

Γρήγορο, άμεσο, android, HD, η μπαταρία αλλάζει!, μπορείς να βάλεις επιπλέον μνήμη, multitasking και η λίστα έχει και άλλα.
Οι περισσότερες εφαρμογές του είναι δωρεάν και είναι χιλιάδες!

Μπορεί να έχει κάποια μικρά προβληματάκια το λειτουργικό του αλλά όλα σιγά σιγά θα λυθούν!
Κανείς δεν είπε ότι δεν θα έχει προβλήματα!

Έτσι εγώ που έλεγα πως το επόμενο κινητό μου θα ήταν και πάλι iphone αθέτησα τον λόγο μου.
Αλλά δεν το έκανα με βαριά καρδιά, γιατί ήξερα πως το Galaxy S ήταν κλάσης ανώτερο!

Εικόνα
Δεν είναι κουκλί;;; :D :D :D
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

ε πες μας και την λυπητερή να έχουμε ολοκληρωμένο review
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Χαχαχα!

Σαν συσκευή πρέπει να έχει κάτι παραπάνω από τα 500 €

Εγώ το πήρα με συμβόλαιο στην vodafone 100 € (99,00 € συγκεκριμένα) στο πρόγραμμα unlimited 45 με πάγιο στα 45 €
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Nagata
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 10:17
13

Τα αξίζει τα χρήματά του έχω και εγώ android και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος ως τώρα.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Με βαζετε σε ιδεες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το δικο μου Samsung το οποιο φορτιζω οποτε λαχει.. Και το παω οχι μονο για το τεραστιο stand by, αλλα και γιατι ειναι πρακτικο και βολευει, οχι μεγαλο σε μεγεθος κλπ..



Αυτο
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

andreas έγραψε:Χαχαχα!

Σαν συσκευή πρέπει να έχει κάτι παραπάνω από τα 500 €

Εγώ το πήρα με συμβόλαιο στην vodafone 100 € (99,00 € συγκεκριμένα) στο πρόγραμμα unlimited 45 με πάγιο στα 45 €
Καλορίζικο. Είναι μια χαρα το κινητάκι και ακόμα μια χαρά παραπάνω το android λειτουργικό του.
Κι εγω ενα htc magic με android εχω.
Αν δεν εχεις ξαναδουλέψει android είμαι σίγουρος θα σου αρέσει, είναι όλα τα λεφτά. Και να ξέρεις πως με αυτά τα τηλέφωνα κάνεις ότι θέλεις. Το δικό μου πχ οταν το πήρα είχε android 1.6 εκδοση και τώρα έχει την 2.2 ανεπίσημα βέβαια (οχι απο Htc) αλλα μια χαρα και όλα καλα. Αλλωστε μην ξεχνάς....android = linux οπότε!!!

Το πρώτο που θα σε συμβούλευα είναι να κάνεις το τηλέφωνο σου root, χανεις την εγγύηση βέβαια! Αλλα κάνεις πολλά παραπάνω πράγματα και οτι ωρα θέλεις το "ξεκάνεις" αpo root και .....ολα καλα
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ε το δικό μου μάλλον υστερεί σε αυτά γιατί πρώτον είναι μεγάλο όσο το iphone και λίιιγο ποιο μεγάλο μάλιστα.
Όσο για το standby έχω παράπονα. Αλλά αυτό μάλλον γιατί το σκίζω καθημερινά. :mrgreen:
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

Μήν έχεις παράπονα για το standby. Είναι επειδή τέτοια τηλέφωνα απλά δεν μπορείς να τα αφήσεις στην ησυχία τους!
Οποιοδήποτε τηλέφωνο αν του πατάς κουμπάκια για 3 ώρες...πάει η μπαταρία οτι μπαταρία και να έχει ότι τηλέφωνο και να είναι.
Κι εγώ τις μέρες που το ψαχουλεύω κρατάει μιαμισι μέρα. Αν το αφήσω στην ησυχία του (πραγμα δύσκολο) κρατάει μια χαρα!
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Αντρεα ετοιμασε και ενα app για το forum :D
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

Μήν το γελάς. Τώρα που το είπες υπάρχει κάτι που νομίζω μπορεί να ενδιαφέρει το forum.
Υπάρχει μια εφαρμογή για όλα τα κινητα με android με ονομα tapatalk η οποία είναι σχεδιασμένη για να μπορείς απ το κινητό σου να παρακολουθείς forum. Και με τον explorer του κινητου σου βέβαια μπορείς να μπέις στο forum αλλα η εφαρμογή αυτή είναι εξειδικευμένη έτσι ώστε να μπορείς να κανεις όλες τις λειτουργίες του forum (παρακολούθηση θεματων, αποστολή PM και όλα τα υπολοιπα!) πολύ πιο ευκολα και οργανωμένα.

η εφαρμογή είναι αυτή http://www.tapatalk.com/

Πρέπει να γίνει ενεργοποίηση στο forum της δυνατότητας να λειτουργει με το tapatalk το οποίο μπορεί να το κάνει ο Ανδρέας απο το link που έδωσα παραπάνω έχει ενα συνδεσμο που λέει activate tapatalk in your forum και το οποιο είναι εδώ (για κατευθείαν) http://www.tapatalk.com/plugin.php

Αξίζει νομίζω γιατι μπορείς πανευκολα απ το κινητό σου να παρακολουθείς το forum! εγώ το χρησιμοποιώ και μου εχει λύσει τα χέρια πραγματικά, γιατι αν δοκιμάσεις να μπείς σε forum απο τον explorer του κινητου σου μάλλον θα βγάλεις τα μάτια σου και θα σπασεις τα χέρια σου!
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή τηλεφωνία”