Ταινιες,σειρες ή οτιδηποτε αλλο παρακολουθειτε

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Αυτό τον καιρό βλέπω 2 σειρές...

1) Suits είμαι στην αρχή της 3 σεζόν. Η σειρά είναι τουλάχιστον εξαιρετική!!! Αξίζει να δώσετε μια ευκαιρία!!
2) Fringe και μου έχουνε μείνει 15 επεισόδια για να την τελειώσω. Είναι μια σειρά που βλέπω με τον κολλητό όποτε συναντιόμαστε σε σπίτι. Την άποψη μου, θα την καταθέσω όταν με το καλό την τελειώσω!!! :D
:helt
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Συνεχεια απο εδω

Μου κανει εντυπωση που εκπλησσεσαι Κωνσταντινε - τα εχω δει οπως και το Dallas Buyers Club - μαλλον δειχνω πολυ μπαρμπας στο αβαταρ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Μήπως το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να πάει στην υποενότητα Ταινίες και σειρές? Εσείς ξέρετε.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ όχι βρε Ηρακλή.
Δεν έχει σχέση η ηλικία αλλά πόσο σου αρέσουνε οι ταινίες. Δεν ήξερα ότι σου αρέσουνε τόσο.
Συγνώμη αν με κάποιο τρόπο σε πρόσβαλα. Δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση. :(

Νίκο αν σταμάτησες την δεύτερη σεζόν του TD πριν το 5-6 επεισόδιο, θα σου έλεγα να την ξαναρχίσεις.
Η αρχή είναι πολύ μέτρια αλλά προς το τέλος κορυφώνεται (προσωπική άποψη πάντα).

Το Memento το λάτρεψα για το φοβερό σκηνοθετικό trick που έκανε.
ΠΑΡΑΚΑΤΩ SPOILER ΓΙΑ ΤΟ MEMENTO
► Εμφάνιση spoiler
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Απο ανθρωπο που κουβαλαει ενα μαχαίρι, δύο πιστόλια (45άρι και 22άρι), ένα καλάζνικοφ, τρείς αυτοσχέδιες βόμβες, 2 χειροβομβίδες κρότου λάμψης, τέσσερις φωτοβολίδες, ένα γκλοπ και ηλεκτρονικό εξοπλισμό δεν προσβαλλομαι ποτε :D

*εχεις δικιο Κωνσταντινε θα τα μεταφερω στο αλλο
Εικόνα
nikos.a

Όχι, Κωνσταντίνε, την ολοκλήρωσα τη σειρά. Δεν μπορώ να αφήσω κάτι στη μέση... :D
Και πάλι όμως δεν με ενθουσίασε. Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό από την πρώτη, η σύγκριση δεν είναι και τόσο δίκαιη, απλά ειδικά στα πρώτα επεισόδια δεν καταλάβαινες τι παίζει, πολλές πληροφορίες, δεν υπήρχε μια συνέχεια. Έστρωσε μετά το 6ο, αλλά το περίμενα καλύτερο. Είχα αυξημένες προσδοκίες, γιατί η πρώτη σεζόν ήταν από τις αγαπημένες μου.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

herco έγραψε:Απο ανθρωπο που κουβαλαει ενα μαχαίρι, δύο πιστόλια (45άρι και 22άρι), ένα καλάζνικοφ, τρείς αυτοσχέδιες βόμβες, 2 χειροβομβίδες κρότου λάμψης, τέσσερις φωτοβολίδες, ένα γκλοπ και ηλεκτρονικό εξοπλισμό δεν προσβαλλομαι ποτε :D

*εχεις δικιο Κωνσταντινε θα τα μεταφερω στο αλλο
AXAXAXAXAXAXA
ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ!!!!
:dance: :dance:
Ήμουνα ανάμεσα σε εσένα και τον Μάχο.
nikos.a έγραψε:Όχι, Κωνσταντίνε, την ολοκλήρωσα τη σειρά. Δεν μπορώ να αφήσω κάτι στη μέση... :D
Και πάλι όμως δεν με ενθουσίασε. Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό από την πρώτη, η σύγκριση δεν είναι και τόσο δίκαιη, απλά ειδικά στα πρώτα επεισόδια δεν καταλάβαινες τι παίζει, πολλές πληροφορίες, δεν υπήρχε μια συνέχεια. Έστρωσε μετά το 6ο, αλλά το περίμενα καλύτερο. Είχα αυξημένες προσδοκίες, γιατί η πρώτη σεζόν ήταν από τις αγαπημένες μου.
Συμφωνώ απόλυτα ειδικά με τα υπογραμμισμένα!!! :D
Ούτε εγώ ενθουσιάστηκα όπως με την πρώτη αυτό οφείλω να το ομολογήσω. ;)

Με λίγα λόγια συμφωνώ και με τους δύο.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Ολοκλήρωσα την σειρά Narcos

Εξαιρετική σειρά που δείχνει την άνοδο του Pablo Escobar σε βαρώνο των ναρκωτικών.
Με μερική αφήγηση voice-over και εμβόλιμα πλάνα απο δελτία ειδήσεων της εποχής, η σειρά έχει ενα ύφος Ντοκιμαντέρ που την ανεβάζει ενα επίπεδο κατα την γνώμη μου.

Αξίζει την προσοχή σας, προσεγμένη σειρά :D
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Παιδια πριν λιγο ειδα το American Sniper...Τι ταινιαρα!!! Οσοι δεν την εχετε δει πρεπει να την δειτε οπωσδηποτε! Δεν την εβλεπα τοσο καιρο γιατι δεν μ αρεσει αυτο το ειδος ταινιας... Εκανα λαθος τελικα...
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Καλη ταινια αλλα κατα την αποψη μου υπερεκτιμημενη. Αν δεν ηταν απο πισω η ολη ιστορια του Chris Kyle συνδυασμενη με τον αμερικανικος πατριωτισμο (God bless America) και σε μια χρονια με ταινιες οπως το whiplash, Η θεωρια των παντων, Birdman, Gonne Girl κτλπ δεν θα εκανε καθολου αισθηση. Προσωπικη μου αποψη παντα 8)
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο με τον Ιάσονα.
Πολύ καλή ταινία το American Sniper (αν σου αρέσουνε τα Sniper δες και τον shooter, που προσωπικά την θεωρώ καλύτερη.)
Ειδικά "Η θεωρία των πάντων" και το "Whiplash" μιλάμε για τρομερές ταινίες!!! Απλά μοναδικές!
Οι άλλες δύο δεν με τρελάνανε. :P Το Gonne Girl ειδικά αν και με σκαλοτική πλοκή, δεν με ενθουσίασε.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σινεμά, σειρές, τηλεοπτικά.”