Netflix

Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Το εχω συνεταιρικο, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας.
Πολυ DC universe, τραβηγμενες απο τα μαλλια σειρες των 1257 επεισοδειων/ κυκλο που προχωρουν με ρυθμο χελωνας. (γενικοτερο φαινομενο παγκοσμιως)
Ταινιες παραγωγης τους ελλεεινες.
Λιγα και αδυναμα ντοκυμαντερ (η μεγαλη μου αγαπη).
Ταινιες 3ης παραγωγης πολυ λιγες και παλιες.
Σιγουρα δεν αξιζει την φουλ τιμη. Ψιλοβλεπω αλλα οχι συχνα.

Με βλεπω στο τελος για ip tunneling και free web tv απο καναλια του εξωτερικου.)

Παρολα αυτα, αν εχεις κολλησει με συγκεκριμενη σειρα ή εχεις παιδια ή εφηβους στο σπιτι μαλλον θα το λατρεψετε.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Λόγω της δυνατότητας της δοκιμής του 1 μήνα σκέφτηκα να δοκιμάσω το Netflix, και με το δεδομένο ότι με την ταχύτητα που έχω (1,5-2ΜΒ) η επιλογή του IPTV δεν "παίζει" ενώ το download των ταινιών είναι μια διαδικασία αφενός χρονοβόρα και αφετέρου βαρετή. Επίσης είχα δοκιμάσει και την επιλογή του kodi (linux mint) όπου και εκεί υπήρχαν προβλήματα λόγω ταχύτητας.

Bαριέμαι γενικώς τις σειρές και προτιμώ τις ταινίες. Έχοντας στην άκρη του μυαλού μου ότι το Netflix έγινε γνωστό λόγω των σειρών και όχι των ταινιών του το δοκίμασα.

Οι ταινίες, επιεικώς, άνοστες, άγευστες, άνευρες και ότι άλλο επίθετο μπορείτε να φανταστείτε που να ξεκινάει με "α" στερητικό.

Έκανα μια απόπειρα και στις σειρές (Τροία) λόγω περιεχομένου (μου αρέσουν ιστορικές σειρές/ταινίες) αλλά όταν είδα τα "παιχνίδια" του Αχιλλέα με τον Πάτροκλο ... άντε γεια ... πήγε άπατο (το ότι υπήρχαν χαρακτήρες που υποδείονταν ηθοποιοί έγχρωμοι δεν με πείραξε ιδιαίτερα ... δεν βαριέσαι σκέφτηκα θα υπήρχαν και έγχρωμοι στα χρόνια του Όμηρου και ακόμα παλαιότερα στα χρόνια του Έκτωρα και του Αγαμέμνονα που να έδρασαν σε αυτό το γεωγραφικό χώρο και πόλεμο!!!)

Δυστυχώς, μέχρι να έρθει το vdsl στην Λούτσα μόνο πλατφόρμες τύπου Netflix μπορώ να χρησιμοποιήσω για να δω καμιά ταινία ή δορυφορικά μέσω πχ nova (αλλά εκεί ανεβαίνει το κόστος).

Δεν βαριέσαι, η ανάπτυξη έχει έρθει απλά ξέχασε να περάσει από Λούτσα ... Που θα πάει όμως σε 2-3 χρόνια ελπίζω να το θυμηθεί και να περάσει και από εμάς ... :hb

Στον "πρωτευουσιάνικο" νομό της χώρας το ίντερνετ πάει :animals-dogrun: κατά τα άλλα ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Θα το επαναλάβω (γιατί στα έχω πει και κατ' ιδίαν), το netflix έγινε γνωστό κυρίως από το House of Cards (πολιτικό θρίλερ), πολύ καλό κατά τη γνώμη μου. Τώρα βέβαια πετάνε εκτός τον Κέβιν Σπέισυ με το #metoo

:ot
που κάποιες που θέλουν να το παίξουν μυξοπαρθένες, αφού πήραν και τον τελευταίο καμεραμάν και μαζί το ρόλο θέλουν να μας πείσουν ότι τις εξανάγκασαν. Αλλά τις προτίμησαν για το υποκριτικό τους ταλέντο και τις δυνατότητές τους. Πόση υποκρισία πια σε τούτο τον κόσμο και δεν βγήκε μία να πει ναι εγώ τον πήρα με το μ@#νί μου και δεν ντρέπομαι να το πω. Αλλά τα γατάκια της δημοσιογραφίας δεν τόλμησαν να κολλήσουν καμία από αυτές στον τοίχο.
:ot
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Χαλαρα Κυριοι, για το Netflix μιλαμε εδω :)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σινεμά, σειρές, τηλεοπτικά.”