Game of thrones

Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Απο τα καλυτερα επεισοδια!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Όχι από τα καλύτερα, το καλύτερο.
Τουλάχιστον βάση του IMDB(no spoiler), βγάζει 9.9!!!
Γενικώς αυτό το νούμερο δείχνει το μέγεθος του επεισοδίου.
Άντε να τελειώσει η σεζόν για να την σχολιάσουμε συνολικά!
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ελα ρε ο Κοκκινος Γαμος ηταν το καλυτερο!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Ο κόκκινος γάμος απλά είχε μια ανατροπή (όπως πολλές που έχουμε δει στο Game of thrones) που σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό.
Αλλά πρόκειται για 2 λεπτά δεν είναι όπως το 8 επεισόδιο
[spoiler="Spoiler για το 8 Επεισόδιο 5 σεζόν"]Στο 8 επεισόδιο βλέπεις 15 λεπτά μάχη. Κάτι που δεν έχουμε δει τόσα χρόνια στο Game of thrones.
Βλέπεις White Walkers που επίσης δεν έχουμε δει τόση πολύ ώρα.
Γενικώς η διαφορά με τον γάμο είναι ότι στο ένα πρόκειται για μια φοβερή ανατροπή αλλά στο άλλο μια φοβερή μάχη.
Τι είναι πιο δύσκολο να γίνει? Να βάλεις να σκοτώσεις 2 πρωταγωνιστές ή να κάνεις μια 15λεπτη μάχη γεμάτη Suspense?

Δεν αντιλέγω ότι ο Red Wedding δεν ήτανε φοβερό επεισόδιο, απλά σου εξηγώ γιατί στο 8 επεισόδιο όλοι το βαθμολογούνε ως το κορυφαίο εως τώρα.
Μου άρεσε και εμένα απίστευτα και το θεωρούσα το καλύτερο έως πριν δύο βδομάδες αλλά η αλήθεια είναι ότι το Red Wedding δεν το έχω δει δεύτερη φορά. Ενώ την μάχη την έχω δει έως τώρα 3 φορές και την ξαναβλέπω άνετα και άλλη.... :megagrin

Βέβαια τα πάντα είναι γούστα έτσι. Εγώ απλά εκφράζω την άποψη μου...[/spoiler]
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
nikos.a

Συγκλονιστικό επεισόδιο, ανατροπές, αλλά δεν είναι τέλος αυτό. Ντάξει οι υποψιασμένοι γνώριζαν πως θα κινηθεί το πράγμα, αλλά δεν μένει κανένας στο τέλος, γενικά μιλώντας από το πώς κινούνται τα τέλη των σεζόν... Ούτε ένα παλικάρι. Ραντεβού λοιπόν την Άνοιξη του 2016, με αρκετά ανοιχτά μέτωπα...
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Βαλτε τον Martin στο Δαφνι, ειναι ψυχοπαθης ο ανθρωπος...
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Άντε δείτε το όλοι να το συζητήσουμε
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Το είδα χτες το βράδυ. Περιμένω να το συζητήσουμε όποτε το δείτε .......


Περιμένω.... :megagrin



Άντε, δεν μπορώ να περιμένω!!!! :xp1
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Εσείς τι λέτε για το τέλος;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

ΞΕΚΙΝΑΝΕ SPOILER ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 5.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ, ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!!!

[spoiler="SPOILER ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 5"]Προσωπικά δεν με ενόχλησε καθόλου. Αλλά ας το πάρουμε από την αρχή.
Πρώτα απ'όλα, ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΟΛΑ ΤΑ SPOILERS!!! Τα βιβλία τελειώσανε στο ίδιο σημείο που τελειώνει και η 5η σεζόν (περιμένουμε να εκδόσει το επόμενο ο G.R.R.MARTIN) άρα οι "κακοί" ανθρώποι που κάνουνε Spoiler από τα βιβλία, δεν μπορούνε πια να κάνουνε, γιατί κανείς δεν ξέρει τι θα επακολουθήσει!!!
Πάμε τώρα στα του επεισοδίου! Προσωπική άποψη είναι ότι το συγκεκριμένο επεισόδιο ήτανε από τα καλύτερα!!! Καταιγιστικός ρυθμός που γύρω στο 25 λεπτό, όλοι στην παρέα είπαμε να κάνουμε μια παύση να ηρεμήσουμε :beah2 (και όντως κάναμε ένα 5λεπτο διάλειμμα!!! :lachtot )
Έγινε ένας πανικός και για αυτό θα αρχίσω από το σημαντικότερο σημείο.
SPOILER ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!!!
Το Game of Thrones με έκανε άνθρωπο που δεν στεναχωριέμαι για θανάτους στην σειρά! Αυτό βέβαια πήρε πολύ καιρό!!!
Ξεκίνησε από την πρώτη σεζόν με το Ned Stark που (τότε άμαθος) δεν πίστευα ότι πέθανε άλλα ότι η Arya τα φανταζότανε όλα!!! :lachtot
Μέχρι το Red Wedding στην τεράστια έκπληξη που είδα να πεθαίνουνε από το πουθενά, έφτασα τελικά το σημείο της κορύφωσης, όταν είδα τον Oberyn να πεθαίνει! Εκείνη την στιγμή είπα ότι πρέπει να τον χωνέψω ότι όλοι μπορούνε να πεθάνουνε!!!
Έτσι φτάσαμε στο σήμερα, να γίνω ένας άνθρωπος που είδα τον John Snow να πεθαίνει και δεν στεναχωρήθηκα καθόλου αλλά αντιθέτως γούσταρα πολύ για την (ακόμη μια) φοβερή ανατροπή που μας χάρισε ο Martin! Φοβερό το συναίσθημα που έχτισε λίγο πριν πεθαίνει περιμένοντας νέα του θείου του.
Η αλήθεια είναι ότι αν δεν πέθαινε τώρα, θα πέθαινε μόλις θα κατεβαίνανε οι White Walkers. Άρα, δεν βαριέσαι....
Πάντος πολύς κόσμος θέλει να τον αναστήσει ο " Lord of Light" μέσω του Thoros.
Για όσους δεν θυμάστε, thoros ήτανε αυτός που ανέστησε τον Beric στην μάχη με τον "Σκύλο".
Τέλος πάντον, δεν με απασχολεί ο Snow. Ότι θέλει, ας γίνει.
Πάμε παρακάτω, η αγαπημένη μου Arya Stark έδωσε τον θάνατο που του άρμοζε και βγήκε άκομη ένας από την λίστα.
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί τυφλώθηκε... Μάλλον για να μπορέσει να γίνει πολυμορφική! Μιας που απότι κατάλαβα, μόνο όσοι δεν "εχουνε πρόσωπο" μπορούνε να γίνουνε πολυμορφικοί. Άρα μάλλον είναι το τελευταίο βήμα που πρέπει να γίνει. Εκτός και αν κατάλαβα λάθος. Θέλω να ακούσω και άλλες εκδοχές για αυτό.
Ο Baratheon πέθανε??? Μάλλον αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έδειξε. Πάντος και αυτός ο τύπος, τα θυσίασε όλα για να πάρει (μην πω τι).
H Myrcella(για να κάνουμε ένα "δικό μας" αστείο) που ήτανε για πρώτη φορά σωστή. Πέθανε μέσα σε λιγότερο από 20 δευτερόλεπτα από το σημείο που μου έκανε καλή αίσθηση :beah2 .
Για την Cersei δεν θα πω τίποτα. Μόνο ότι πολύ φαντάζομαι θα ακούσατε ότι ήτανε CGI και όχι το δικό της κορμή. Εκεί όμως με το Βουνό ήτανε όλα τα λεφτά. Βέβαια το κορυφαίο όλων.
- Δεν θα μιλήσει μέχρι να προστατέψει πλήρως τον οίκο. Επίσης, συμπληρώνω εγώ, του έχουμε βάλει και μια περικεφαλαία που κρύβει όλο το πρόσωπο του. Έτσι δεν θα είναι καθόλου δύσκολο να αλλάξουμε ηθοποιό όπως κάνουμε συνεχώς με αυτόν τον χαρακτήρα!!! :hystericalbs1 :hystericalbs1
Τέλος, η Daenerys πρέπει να είπε από μέσα της "Όχι ρε πούστη μου! Πάλι πίσω στην σεζον 1!!!" :bigsmilie

ΥΓ: Κανένα απολύτως σχόλιο για τους ξεχασμένους και αδιάφορους Theon και Sansa. :!@#!

Συγνώμη αν κούρασα αλλά ήθελα να γράψω πλήρως την γνώμη μου. Περιμένω και την δική σας για να το συζητήσουμε!

Όπως λέει και ο φίλος μου μετά από κάθε θάνατο στο Game of Thrones,

Εικόνα[/spoiler]
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σινεμά, σειρές, τηλεοπτικά.”