Διαγραφή μέλους...

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Το μέλος elefsina(κάτι) διαγράφει οριστικά από την κοινότητά μας.

:helt :hellas3
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
nikos.a

Κρίμα... Ο Ελευσίνας ήταν ένα μέλος που προσωπικά εκτιμούσα. Είχε το δικό του στυλ, τα έλεγε έξω από τα δόντια. Ποτέ δεν τον παρεξήγησα γιατί ήξερα ότι δεν τα έλεγε με κακία. Όσοι παρακολουθούν το φόρουμ και συμμετέχουν, αλλά δεν είναι κολλημένοι, το γνωρίζουν καλά. Αλλά, σαν εμένα, είναι παρορμητικός.

Προσωπικά, έχω απογοητεύσει κόσμο, με έχουν απογοητεύσει/ δυσαρεστήσει, έχω πει πράγματα, μου έχουν πει, αλλά ότι θα φτάναμε στο σημείο αυτό σαν κοινότητα, δεν το περίμενα. Είναι άσχημο, γιατί μιλάμε για το χόμπυ μας, θα πρέπει να μας ευχαριστεί, όχι να δημιουργούνται τέτοιες λυπηρές καταστάσεις.

Οι ειρωνείες και τα μπασίματα αυτά έχουν, κύριοι. :clap:

Κάποιους τους ενοχλεί και θα έπρεπε να το σεβόμαστε, όχι να συνεχίζουμε την "πλάκα" και την άλλη μέρα.
:roll:



:closed
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

Δε θα ήθελα να διαγραφεί ο Νότης. Νομίζω πως όλα τα προκάλεσε ο παρορμητισμός του. Αν και νομίζω πως είναι πιά αργά για να γράψω τι θα ήθελα και τι όχι, το στυλ "έξω απο τα δόντια" και η αθυροστομία του, μου είχαν προκαλέσει μιά ήπια δυσφορία. Απο τη στιγμή μάλιστα που προσπαθώ ( με δυσκολία πολλές φορές ) να αποφύγω φράσεις όπως το "ρε", το λεξιλογιό του με γύριζε πίσω. Δε μου αρέσει ο καθωσπρεπισμός και δυστυχώς βρίζω πολύ εύκολα αλλά ακριβώς επειδή επικοινωνούμε μέσω του γραπτού λόγου θα μπορούσαμε να είμαστε περισσότερο ευπρεπείς. Είναι πιστεύω κάτι που το ίδιο το φόρουμ πρεσβεύει και δεν εννοώ τη σοβαροφάνεια.
Διαβάζοντας τη τελευταία ανάρτηση του Νότη στο Trash Area θα περίμενα το λιγότερο ένα ban για μερικές μέρες, αλλά μέχρι εκεί.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Κατ' αρχάς να υπενθυμίσουμε ότι τη διαγραφή του τη ζήτησε ο ίδιος ο elefsina73, προσβεβλημένος επειδή πήγε ένα ποστ του στον κάδο.

Από την άλλη, όμως, ίσως να ήταν μία κουβέντα πάνω στον παρορμητισμό του.

Δεν θα σχολιάσω αν ορθώς θίχτηκε ο Ελευσίνα και το ζήτησε ή αν καλώς έσπευσε ο Ανδρέας να υλοποιήσει την επιθυμία του, ούτε καν τα σχόλια των τελευταίων ημερών που προκάλεσαν την όλη ένταση. Το μόνο που επισημαίνω είναι ότι με ένα γρήγορο κοίταγμα στο φόρουμ, έχουν σβηστεί ΟΛΑ τα ποστ που έκανε ποτέ ο διαγραφείς user, με συνέπεια να προκαλείται ένα μπέρδεμα στα αντίστοιχα νήματα.
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Ως συνήθως όλοι έχουν δίκιο, αλλά κάποιοι έχουν περισσότερο δίκιο από τους υπόλοιπους. Ο παρορμητισμός είναι ωραία δικαιολογία για επιθετικές και αγενείς συμπεριφορές κατά δικαίων και αδίκων, ιδιαίτερα όταν γίνεται κατ' εξακολούθηση και στο γραπτό λόγο που παρεξηγείται πιο εύκολα. Επίσης είναι πιο εύκολο να δεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές, περιλαμβανομένων και μπινελικίων, όταν αποδέκτες είναι άλλοι και όχι εμείς. Λυπάμαι που δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις και αντιπαλότητες στο φόρουμ.
Επιτρέψτε μου να παραθέσω ένα ρητό του Γκάντι και να κλείσω εδώ
"Πρόσεχε τις σκέψεις σου, γιατί οι σκέψεις σου γίνονται λόγος
Πρόσεχε τα λόγια σου, γιατί τα λόγια σου γίνονται πράξεις
Πρόσεχε τις πράξεις σου, γιατί οι πράξεις σου γίνονται συνήθεια
Πρόσεχε τις συνήθειές σου, γιατί οι συνήθειές σου γίνονται ο χαρακτήρας σου
Πρόσεχε τον χαρακτήρα σου, γιατί ο χαρακτήρας σου γίνεται το πεπρωμένο σου"
Γιώργος
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

δεν ξερω λεπτομεριες αλλα η αληθεια ειναι οτι οταν συμμετεχεις σε μια κοινοτητα,, πρεπει να συμφωνεις και με τους κανονες της οποιοι και να ειναι αυτοι.
τωρα για τον νοτη εχω να πω οτι θα λειψει σε αρκετους και σε εμενα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Πολλοί μας λείπουν. Αλλά πρέπει να προχωρούμε μπροστά.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Καλησπέρα σε όλους,

Με έκπληξη διάβασα τον τίτλο του νήματος. Να σας είμαι ειλικρινής όταν βλέπω ότι μια κουβέντα ξεφεύγει εδώ στο forum, προτιμώ να την προσπερνάω από την στιγμή που μου δίνετε η επιλογή (γιατί σε προφορική κουβέντα δύσκολα μπορείς να το κάνεις αυτό).
Για αυτό το λόγο δεν γνωρίζω ακριβώς τι έχει γίνει άρα :dt
Μόνο που θέλω να πω (όπως είχα ξαναπει), το forum μας ενώνει άρα δεν χρειάζεται να βρίσκουμε αφορμές για τσακωμούς. O:)
Μπορεί να κάνω και εγώ το ίδιο λάθος κάποια στιγμή και θα ήθελα να μου πείτε το ίδιο.

Καλή συνέχεια και καλό βράδυ σε όλους.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

Wazzaa έγραψε:
Μπορεί να κάνω και εγώ το ίδιο λάθος κάποια στιγμή και θα ήθελα να μου πείτε το ίδιο.

.
δεν θα χρειαστει να σου πουμε τιποτα, θα το καταλαβεις γιατι οταν βαζεις ονομα μελους και κωδικο θα σου βγαζει


Έχετε προσδιορίσει έναν άκυρο κωδικό πρόσβασης. Παρακαλώ ελέγξτε τον κωδικό και προσπαθήστε πάλι :mrgreen:
σε φανταζομαι να κανεις ακριβως οπως στο αβαταρ σου
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Εμένα πάλι δεν θα μου λείψει καθόλου.
Απο ενα σημειο και μετά ούτε για χαβαλέ δεν μπορούσα να διαβάζω τις αναρτήσεις του και προχωρούσα την σελιδα παρακάτω.
Οταν πολλά μέλη ακόμη και φιλικά προσκείμενα σε εσένα σου ζητούν άμεσα ειτε΄έμμεσα αλλά πάντα σαφώς να κάνεις πιο ήπιο τον γραπτό σου λόγο και εσύ τους γράφεις όλους τότε μοιραία καταλήγεις στο Trash κα απο εκει και πέρα στην πόρτα εξόδου.
Με πολύ μεγάλη σαφήνεια αναφέρεται στους όρους συμμετοχής του φόρουμ το ύφος των συζητησεων που είναι αποδεκτό. Οποιος θέλει να το δεχτεί ας κάνει εγγραφή και όποιος δεν θέλει ας μην κάνει.
Οσο για την χρήση Δημοκρατία ή Ελευθερία λόγου ας μην καπηλευουμε τους όρους αυτούς γιατί ευκολα οδηγούμαστε στο χάος και την αναρχία.
Προσωπικά έχω επιλέξει όταν καποια συζήτηση παίρνει "άλλη" τροπή να απεχω και να γίνομαι αόρατος. Είμαι σε ένα forum που συζητούμε για χαλαρές στιγμες της καθημερινότητας μας και οχι στην Πνύκα.
Άρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”