...

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Περνάμε σαν έθνος αλλά και σε ατομικό επίπεδο μια δύσκολη φάση, το ξέρω, την έζησα και συνεχίζω να την ζω ίσως με τον χειρότερο τρόπο που μπορεί κάποιος να την περάσει.
Απ ότι φαίνεται έχουμε ακόμα να περάσουμε πολλά. Λίγο η παραξενιά μας λίγο το ότι ήμαστε "ελεύθερα πνεύματα" μας "έχουν φτάσει" εδώ που φτάσαμε.

Τα προβλήματα πολλά και απ όποια μεριά και να το πιάσεις είτε αριστερά είτε δεξιά κάποιος θα βρει σίγουρα προβλήματα.
Έτσι φτάνουμε πάντα στα δικά μας συμπεράσματα και αποφασίζουμε ότι αυτό είναι και δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Όταν ξεκίνησα το φόρουμ έβαλα μερικούς βασικούς κανόνες.
Ένας από αυτούς είναι ΌΧΙ πολιτικές συζητήσεις.
Σε αυτούς τους κανόνες είμαι κάθετος και δεν θα επιτρέψω κανένα να τους παραβιάσει.

Το φόρουμ το δημιούργησα για να ενώσει κόσμο, να γνωριστούν άνθρωποι που κάτω από διαφορετικές συνθήκες δεν θα είχαν την παραμικρή ιδέα για την ύπαρξη του άλλου. Πόσο μάλλον για το χόμπι "του" που μας ενώνει όλους ανεξαρτήτως, χώρου, χρόνου, μεγέθους ή άλλου μέτρου "σύγκρισης/διαχωρισμού".

Όταν ξυρίζεστε με τα "εργαλεία" σας και τα διάφορα σαπούνια/κρέμες που έχετε, τι σκέφτεστε;
Τα προβλήματα που περνάτε ή μήπως αφήνεστε και προσπαθείτε να απολαύσετε το ξύρισμα;

Είμαι σίγουρος πως αν κάνετε το πρώτο το ποιο πιθανό είναι να κόψετε το λαιμό σας.
Όχι λοιπόν, ξεχνάτε προβλήματα και απολαμβάνετε την στιγμή ηρεμίας που έχετε.

Κάντε λοιπόν το ίδιο και μέσα στο φόρουμ εδώ ήμαστε για να ξεχνάμε αυτά που μας χαλάνε.
Είναι το δικό σας νησί όπου δεν υπάρχουν προβλήματα ή αν θέλετε δεν επιτρέπονται τα προβλήματα όσο ήσαστε σε αυτό το νησί.
Αν φέρνετε και εδώ τα προβλήματα που υπάρχουν εκεί έξω, η μαγεία και η ηρεμία του θα εξαφανιστεί και από εκεί που θα είχατε κάπου να πάτε για να ξεχάσετε έστω και 2 λεπτά τα προβλήματα της ζωής το μόνο που θα κάνετε είναι να εκνευρίζεστε και να χαλιέστε.

Δεν μας αρέσει να αποκλείουμε μέλη από την κοινότητα μας, γιατί εδώ ήμαστε για να περνάνε καλά όλοι.
Αν όμως κάποιο μέλος δεν μπορεί να ακολουθήσει μερικούς βασικούς κανόνες ή δημιουργεί προβλήματα στο φόρουμ οι συντονιστές είναι "υποχρεωμένοι" να κάνουν αυτά που έχω ορίσει να κάνουν.

Εύχομαι σε όλα τα μέλη δύναμη και φώτιση σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που περνάμε.
:thnx :hellas

Φιλικά,

Ανδρέας
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”