Γινόμαστε 5!

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Ένα χρόνο πριν, τέτοια μέρα ένα νέο μέλος έσπαγε την ανώνυμη περιήγησή του γραφόταν στο φόρουμ, τρελά εκνευρισμένο που δεν μπορούσε να ξυριστεί ούτε με straight ούτε με μία κινέζικη DE που είχε παραγγείλει.

Το όνομα του : Αλέξης και φώτο προφίλ είχε ένα αγόρι (noob) που προσπαθούσε να μυηθεί στο ΠΞ (αυτό είναι το βαθύ νόημα του avatar μου :bigsmilie ).

789 ποστ, 12 DE, 6 straights, 12 σαπούνια, 4 πινέλα, 6 ASL & ASB, 4 ομαδικές αγορές και 2 συναντήσεις μελών και πολλά υπέροχα ξυρίσματα μετά, νιώθω τόσο χαρούμενος που αποφάσισα να γίνω μέλος του φόρουμ. Μάλιστα, το έχω ξαναπεί: δε νιώθω ότι συμμετέχουμε σε ένα απλό φόρουμ ειδικού ενδιαφέροντος αλλά σε μία ενεργή κοινότητα gentlemen με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Χωρίς την καθοδήγηση και την ανιδιοτελή βοήθεια πολλών μελών προσωπικά ίσως τα είχα παρατήσει και ήμουν ακόμα με πλαστικά και συνεχώς ερεθισμένο δέρμα. Χάρη σε όλους σας όχι μόνο επαναπροσδιόρισα τον τρόπο που ξυρίζομαι αλλά βρήκα και μία ασχολία μέσω της οποίας έμαθα και μαθαίνω πράγματα, γνώρισα αξιόλογα άτομα και σε μία κρίσιμη ηλικία άρχισα να διαμορφώνω εξαρχής κάποιες ιδέες για το τι καθιστά έναν άντρα gentleman, τόσο σε επίπεδο εμφάνισης όσο και συμπεριφοράς.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα ανεξαιρέτως τα μέλη, τα παλαιότερα και τα νεότερα από εμένα, από τους οποίους τόσα έχω μάθει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους mods (αν και πιστεύω πως με το επίπεδο του φόρουμ οι mods σε σχέση με άλλα φόρουμ έχουν πανεύκολη δουλειά στο συντονισμό των συζητήσεων - χωρίς αυτό να σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι μπορεί κάποιος να σκεφτεί έστω να υποτιμήσει τη δουλειά που ρίχνουν ο Στέφος, ο Αντώνης και ο Αποστόλης). Μία συγνώμη αν, χωρίς να το θέλω, έχω προσβάλλει ή στενοχωρέσει κάποιον. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φόρουμ, με την ελπίδα ότι εδώ θα είμαστε για να γιορτάσουμε και τα 10α και τα 20α γενέθλιά του!
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Xρόνια Πολλά στα μέλη - φίλους του Φόρουμ και στους Διαχειριστές που στα 5 αυτά χρόνια,μας έχουν ομορφύνει τη ζωή !!!!
if you have a great shave you have a great day
chris82
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 447
Εγγραφή: 19 Φεβ 2013, 01:45
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 410 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 41

Χρόνια πολλά στο φόρουμ και καλή δύναμη στους συντονιστές! Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί η παρέα με κάποια απο τα μέλη δεν περιορίστηκε διαδικτυακά αλλά μας δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστούμε να ανταλλάξουμε απόψεις, προϊόντα . Καλή συνέχεια (αν και την θεωρώ δεδομένη ;) )
Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

Ευχαριστώ όσους έχουν δουλέψει γι' αύτό το forum. Στους πρωτεργάτες αλλά και στα μέλη που έχουν συνεισφέρει με τις γνώσεις τους.

Νομίζω ότι φέτος θα είναι η χρονιά των ξυρισμένων και θα μεγαλουργήσουμε.... >:)
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Χρόνια μας πολλά, ευχές για μια δημιουργική συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Χρόνια μας πολλά και καλά.
Μακάρι να μυηθούν και άλλοι στο παραδοσιακό ξύρισμα και ανακαλύψουν την υπέροχη παρέα μας.
Από τη μεριά μας μπορούμε να ενημερώνουμε σε παρέες και φίλους τί είναι το παραδοσιακό ξύρισμα, γιατί αξίζει να ασχοληθεί κάποιος κλπ.
Άβαταρ μέλους
Sakperi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2013, 22:44
10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Εγώ το ξεκίνησα από χθες nik16v κάνοντας δώρο μια Edwin Jagger σε έναν εορτάζοντα.

Κατά τα άλλα, συγχαρητήρια στον ηθικό αυτουργό και σε όσουν έχουν συμβάλει σε αυτό το φόρουμ. Χαρά και τιμή μου να είμαι μέλος αυτής της παρέας.
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Χρόνια πολλά και καλά σε όλα τα παιδιά -συμμετέχοντες, διαχειριστές, συντονιστές κλπ- του φόρουμ το οποίο έχει δείξει ότι έχει πολύ υψηλό επίπεδο συμμετεχόντων.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
GiorgosG
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 20 Ιαν 2012, 13:31
12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Χρονια πολλα και καλα σε ολους! Αψογη δουλεια,και εχω να πω οτι ισως ειναι το φορουμ με το υψηλοτερο επιπεδο στην Ελλαδα,ευγε!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Απο τα βαθη της καρδιάς μου ευχομαι η όμορφη αυτη παρέα να αυξάνεται και να πληθύνεται φέρνοντας ολο και περισσότερους στον κόσμο μας. Τον κόσμο των "αισθήσεων και παραισθήσεων".
Άρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”