Για το φόρουμ...

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Απάντηση

Τι κατά την γνώμη σας νομίζετε ότι έχει ανάγκη το φόρουμ;

Το δημοψήφισμα λήγει την 15 Νοέμ 2013, 16:40

Τίποτα, είναι τέλειο όπως είναι
7
32%
Θέλει μερικές βελτιώσεις [παρακαλώ πείτε μας τι βελτιώσεις έχετε κατά νου].
15
68%
Δεν θέλω να απαντήσω/δεν με νοιάζει.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 22
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ παιδιά!
Είμαι στο κρεβάτι και τουρτουριζω κάτω από ολλανδικες κουβέρτες μόνο αυτό σας λέω!!!

Μέσω Samsung Note 2
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

dimitris έγραψε:Πόσοι έχουν πια οθόνες με ανάλυση 1024x768?
:devil :devil :devil :xp1
Εικόνα
nikos.a

Νομιζω πως εχει δικιο ο Νοτης. Περα απο την πλακα και τις ευχες, γινεται και μια συζητηση για τα προιοντα του στυλ απο που το πηρες, αν εμεινες ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση κλπ, που μπορει να βοηθησουν καποιους για επικειμενες αγορες. Μονο εκει μπορει να γινει αυτο και δεν νομιζω οτι μπορει να μπει καποιος "κανονας" του στυλ οχι ευχες( καλοφαγωτα, καλοριζικα) λογω συμπληρωσης πολλων σελιδων. Γνωμη μου.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

Aυτό, παιδιά, γίνεται απο τη σελίδα των αγορών, είτε στις διαδικτυακές αγορές είτε αγοράζοντας στην Αθήνα, Θεσ/νικη, Λάρισα, κτλ και τη γνώμη μας καλό είναι να τη γράφουμε είτε στο υπάρχον ανοιγμένο θέμα σχετικά με το προιόν είτε ν'ανοίγουμε εμείς ένα νέο. Επίσης θα ήθελα να προτείνω τη συγχώνευση των δύο θεμάτων το ξύρισμα της ημέρας και το φωτογραφίες ξυρίσματος σε ένα.
Συγγνώμη Ανδρέα αν σε ζάλισα, έχεις τη γρίπη σου έχεις και μένα.Περαστικά.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Νταξει, εννοειται οτι εντυπωσεις απο το προιον μετα απο δοκιμη γραφονται στα αντιστοιχα θεματα, οπως λες. Αυτο γινεται και τωρα. Στις διαδικτυακες αγορες, αγορες στην Ελλαδα κλπ., υπαρχουν πληροφοριες για το που μπορουμε να προμηθευτουμε κατι, υπαρξη νεων καταστηματων, προιοντων ανα περιοχη. Δεν εχει να κανει πιστευω με τις καθημερινες ανανεωσεις εξοπλισμου. Γι' αυτο αλλωστε δημιουργηθηκε και το τμημα "τι πηρα/ ηρθε/ δημοπρατησα". Η διαφορα ειναι λεπτη, αλλα ουσιαστικη. Μπαινει μια οργανωση στο ζητημα αυτο. Το αρχικο θεμα παντως, ηταν αυτο των ευχων. Ο,τι αισθανεται κανει ο καθενας. Βεβαια, σε αυτο το σημειο θα ηθελα και την γνωμη των διαχειριστων. Η τελευταια συγχωνευση που προτεινεις, θα ηταν πολυ καλη, με την προυποθεση ομως οτι θα ανεβαζαν ολα τα μελη στο ξυρισμα της ημερας φωτογραφιες, γιατι διαφορετικα γινεται ενα μπερδεμα. Ειναι ωραιο να υπαρχει μια ομοιομορφια, οπως τωρα.
NavalArchitect

dimitris έγραψε:Εγώ θα ήθελα επίσης να γίνει το πλάτος του φόρουμ πιο μεγάλο από 900px.
Πόσοι έχουν πια οθόνες με ανάλυση 1024x768? Όχι μόνο θα ήταν πιο εύκολο να διαβάσεις, αλλά θα γινόνταν να μπουν και φωτογραφίες μεγαλύτερης ανάλυσης.

<rant>
Και κάτι που δεν έχει σχέση με τους μηχανισμούς. Η συζήτηση για τις αγορές (Σήμερα παράγγειλα-σήμερα πήρα) είναι γεμάτες με μυνήματα "Καλορίζικα" και "Καλοφάγωτα". Δεν έχει αξία για μένα (και φαντάζομαι για πολλούς από εμάς) να διαβάζουν σελίδες και σελίδες από ευχές. Το ξέρω ότι έχουμε όλοι καλή διάθεση αλλά ώρες ώρες με κουράζει και προτιμώ να διαβάσω τι πήρε ο καθένας παρά να βλέπω τις ευχές.
</rant>
+1 σε όλα

Εγώ ένας λόγος που με έχει κάνει να μην βάζω πλέον πολλές φωτό είναι αυτός, η μέγιστη επιτρεπόμενη ανάλυση. Τις ανεβάζω στο photobucket σε 1024x800, οκ με όλα τα άλλα φόρουμ, και μετά μόνο για εδώ πρέπει να μικρύνω την ανάλυση της ήδη ανεβασμένης φωτό ή να ανεβάσω πάλι τη φωτό σε 599x540 αυτή τη φορά (σε άλλο φάκελλο).

Μιά-δυό φορές που ξεχάστηκα τώρα τελευταία και ανέβασα μεγάλες φωτό, μπήκε ο Αντώνης και την καθάρισε την υπόθεση (φυσικά ευχαριστώ), αλλά δεν μπορεί να γίνεται αυτό το πράγμα κάθε φορά.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Θα συμφωνήσω και εγω φυσικά με την ανάλυση,αλλά σημαντικό ειναι να συνεχίσει να είναι συμβατό με iPad.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Χάρη νομίζω πως οι browser στο ipad κάνουν scale το αυτό που εμφανίζουν έτσι κι αλλιός.

Σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε το πλάτος του φόρουμ μεγάλωσε...
Όπως επίσης μεγάλωσε και το όριο για τις φωτογραφίες που μπορείτε να βάλετε στο φόρουμ.
Το ανέβασμα των φωτογραφιών στο server είναι ακόμα απενεργοποιημένο. ψάχνω να βρω κάποια λύση.
Οι επαληθεύσεις και τα ενοχλητικά παράθυρα δυστυχώς δεν μπορούν να φύγουν (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι).
Το ψάχνω και αν βρω κάτι θα το εφαρμόσω.

@Ηλία
Το θέμα του φόρουμ είναι ο άνδρας το βασικό θέμα συζήτησης είναι το ξύρισμα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως το φόρουμ θα πρέπει να περιοριστεί μόνο σε αυτό. Κάθε άλλο, το φόρουμ πρέπει να μεγαλώσει και όχι να συρρικνωθεί.
Τα μέλη του φόρουμ έχουν πολύ περισσότερες ασχολίες... και νομίζω πως αυτό είναι ξεκάθαρο.
Alarm banner χμμμμ να το ψάξω....

@Γιάννη (yiannischris)
Κάπου είχα ανακοινώσει ότι αν βλέπετε διαφημίσεις με περιεχόμενο που δεν αρέσει να μου στέλνετε το λινκ του ώστε να τα κόβω.
το μόνο που κάνετε είναι δεξί κλικ πάνω στην διαφήμιση και μετά copy link location (αντιγραφή συνδέσμου νομίζω είναι στα ελληνικά).
Μου στέλνετε το σύνδεσμο με πμ και κανονίζω εγώ τα υπόλοιπα.

@Νίκο (ch2700)
Δοκίμασε τα (Προβολή μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων • Προβολή των νέων δημοσιεύσεων).
Τα βρίσκεις στην αρχική σελίδα του φόρουμ ακριβός πριν αρχίσουν τα θέματα του φόρουμ.

@Ηλία (boltsis)
Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι...
Αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον.

@NikosX
3. Ποτέ μην λες ποτέ λένε... Ούτε και εγώ θα το πω...

@Ιασονας
2. Αν εννοείς τα link δεν νομίζω πως μπορεί να γίνει πιο εύκολο.
Μαρκάρεις το κείμενο που θέλεις να κάνεις σύνδεσμο πατάς το κουμπί URL και από εκεί και πέρα βάζεις ένα ={και τον σύνδεσμο χωρίς τις αγκύλες} στο αριστερό μέρος του [url].


@mods ανταρσίες... :rainy :scream :boing


Συγνώμη αν ξέχασα κάποιον, να μου το πει για να απαντήσω.

Είχα στο μυαλό μου να μην πειράξω άλλο το φόρουμ γιατί σκεφτόμουν να το αναβαθμίσω μία και καλή αλλά επειδή δεν είναι και τόσο εύκολα τα πράγματα (χρόνος/χρήμα) τουλάχιστον ας το φτιάξω όσο μπορώ. 8)

Ότι θέλετε να πείτε, ξέρετε που μπορείτε να με βρείτε.

Φιλικά,

Ανδρέας.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ηλίας έγραψε:[...] είτε αγοράζοντας στην Αθήνα, Θεσ/νικη, Λάρισα, [...]
Λαθος. Και βασικα πρεπει να ξεσκαρταριστουν εκεινες οι σελιδες (αλλα ποιος εχει χρονο.. :shocking ).
Οι σελιδες αυτες υπαρχουν ωστε να δημιουργηθει μια βαση δεδομενων με σημεια πωλησης σε διαφορες ελληνικες πολεις. Ευχες, ματζουνια και χαρουλες, μπορουν να γινουν στα γνωστα νηματα. Σορι αν το λεω αποτομα, αλλα καπου και οι συντονιστες δεν εχουμε πλεον τον χρονο που ειχαμε πιο παλια, και απο την αλλη το φορουμ θα πρεπει να κρατησει μια συνοχη και καξη, ακομη και οταν η συνδρομη μας ειναι μειωμενη, γιατι εν τελει ετσι κερδιζετε πρωτ'απολα ΕΣΕΙΣ. Εμεις, οταν εχουμε χρονο μπορουμε να πιασουμε το πυροβολο και να θερισουμε ο,τι δεν ειναι εκει που πρεπει να ειναι, αλλα ουτε το νοημα της υπαρξης των συντονιστων ειναι αυτο, ουτε και αυτοσκοπος μας.

:thnx
Και να ειστε φρονιμα παιδακια, και τα Χριστουγεννα θα εχει γλυφιτζουρακι! :beah2 :megagrin
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

Καλημέρα.Θελω να διευκρινίσω πως δεν ήταν στις προθέσεις μου να συρρικνωθεί το φόρουμ, απλά υπάρχουν κάποια θέματα καθρέφτες κάποιων άλλων.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”