Παλιά και νέα μέλη.

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11294 times
Been thanked: 10686 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν βλέπω νέα μέλη στο φόρουμ, ακόμα περισσότερο όταν τα νέα μέλη έχουν συμμετοχή αλλά και σταθερότητα στις επισκέψεις τους!
Από την άλλη λυπάμαι πάρα πολύ με το γεγονός ότι πολλά παλιά μέλη της κοινότητάς μας, μας εγκαταλείπουν χωρίς να δώσουν ούτε ένα σημείο ζωής!
Ρίχνουν μαύρη πέτρα και δεν ξαναπατάνε.

Αποκτάμε νέα μέλη αλλά χάνουμε τα παλιά!

Δεν γνωρίζω για πιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό.
Μακάρι να μπορούσα να το αποτρέψω!
Το θέμα είναι όμως, ότι ενώ πάμε να φτιάξουμε κάτι όμορφο ξαφνικά αποφασίζουμε να μην το συνεχίσουμε για χίλιους δυο λόγους!
Σαφέστατα δεν ζητάω δέσμευση από τα μέλη, αλλά τουλάχιστον θα μπορούσαν να περνάνε που και που και να λένε μια καλησπέρα που λέει ο λόγος!
Στο κάτω κάτω τα μέλη είναι που κάνουν το περιεχόμενο του φόρουμ, κανένας άλλος!
Χωρίς εσάς δεν υπάρχει κοινότητα!

Φιλικά

Ανδρέας
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12362 times
Been thanked: 8654 times
Ηλικία: 44

εγω παντως με το forum του men's-only.gr ανακαλυψα τι σημαινει παραδοσιακο ξυρισμα ..... πριν μου φαινοταν το παραδοσιακο ξυρισμα σαν κατι εξωγηινο που δεν θα μπορεσω ποτε να το μαθω ..... ειμαι πολυ τυχερος που σας βρηκα και θα προσπαθησω (γιατι ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη) να ειμαι ενα ενεργο και σωστος μελος του men's only.gr ..... ετσι απο φιλοτιμο ρε γαμωτο ...
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

andreas έγραψε: Δεν γνωρίζω για πιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό.
Παει καπου το μυαλο σου,εστω στο περιπου;

Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Καλώς ή κακώς δεν είναι όλοι τόσο σταθεροί στα ενδιαφέροντα τους...
Αρχικά παθιάζονται με κάτι, ασχολούνται μανιωδώς, και μετά απλά βαριούνται, ασχολούνται με κάτι άλλο και κάποια στιγμή επανέρχονται (όχι πάντα).
Το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο φόρουμ αφήνει το περιθώριο στα μέλη να ανοίξουν θέματα για οτιδήποτε τους ενδιαφέρει και όχι μόνο το ξύρισμα. Αυτό πιστεύω είναι ειδοποιός διαφορά από άλλα φόρουμ, και θα μπορούσαν τα διάφορα μέλη να το αξιοποιήσουν χωρίς να απομακρύνονται από αυτήν την "ηλεκτρονική παρέα" (γιατί στην πραγματικότητα αυτό πιστεύω ότι είμαστε). :megagrin
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Δορυφέρων έγραψε:
andreas έγραψε: Δεν γνωρίζω για πιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό.
Παει καπου το μυαλο σου,εστω στο περιπου;

Εικόνα
Εγώ επειδή καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις θα αρκεστώ να πω ότι επειδή κατά καιρούς υπάρχουν κάποιες κόντρες η γενικά μια κακή χημεία ανθρώπων αυτό δεν έχει σχέση.Δηλαδή στην δουλειά δεν συνυπάρχουμε με ανθρώπους που δεν γουστάρουμε; Ίσα ίσα εδώ σου δίνεται η δυνατότητα να μιλάς με όποιον θέλεις και όποτε θέλεις.
Νεκρομάντης έγραψε:Καλώς ή κακώς δεν είναι όλοι τόσο σταθεροί στα ενδιαφέροντα τους...
Αρχικά παθιάζονται με κάτι, ασχολούνται μανιωδώς, και μετά απλά βαριούνται, ασχολούνται με κάτι άλλο και κάποια στιγμή επανέρχονται (όχι πάντα).
Θα συμφωνήσω 1000% με τον Νεκρομάντη, αυτός είναι ο λόγος.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εαν ηθελα να πω κατι θα το ελεγα,απλα ρωτησα
Απο την αλλη σημασια δεν εχει τι μπορει να λεω εγω πως φταιει (γιατι μπορει να κανω λαθος) μα το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα
Αυτη δεν αλλαζει και δεν ειναι να πεις εφυγαν απο το Α forum και πηγαν στο Β
Εφυγαν απο το ενα και μοναδικο,αρα η αιτια ειναι εδω ή ειναι κατι εξωγενες;

Εγω λεω να πουμε πως φταιει η κακη συγκυρια της κρισης που ταλανιζει την χωρα μας και πως καποτε η κατασταση αυτη θα αλλαξει.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26419 times
Been thanked: 25885 times

Η δική μου άποψη είναι να αφήσουμε τα πράγματα να κυλίσουν ως είναι γιατί πραγματικά δεν ξέρουμε τι προβλήματα μπορεί να έχει ο καθένας από τα παιδιά και πως τα αντιμετωπίζει και πολλές φορές είναι άδικο να κρίνουμε κάποιον χωρίς να γνωρίζουμε.

Ειδικά αυτήν την περίοδο, όπως πολύ σωστά ανέφερε και ο Δορυφέρων, τα (x) προβλήματα ενδεχομένως να γίνονται (10x) λόγω της κατάστασης (κρίνω και με βάση τον εαυτό μου) και από λίγο έως πολύ, οι περισσότεροι τραβάν τον μικρό τους Γολγοθά. Και φυσικά ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά στο ίδιο πρόβλημα, οπότε η αποχή αυτή μπορεί να είναι πρόσκαιρη ή ένας τρόπος για να αντιμετωπίσει κάποια σημαντικά προβλήματα.

Όλα αυτά τα αναφέρω όχι για να δικαιολογήσω την απουσία κάποιων παλαιότερων μελλών, που πολύ φυσιολογικά στενοχωρούν τον Ανδρέα, εμάς και οποιονδήποτε θα ήταν στην θέση του Ανδρέα, αλλά ας κάνουμε λίγο υπομονή όλοι μας, πραγματικά μπορεί να τους συμβαίνει κάτι σοβαρό ή και όχι, αλλά σε κάθε περίπτωση ας μην κρίνουμε (ξαναλέω δεν αναφέρομαι στον Ανδρέα).

Από προσωπική πείρα, ομολογώ ότι την έχω "πατήσει" ουκ ολίγες φορές με άδικες, βιαστικές κρίσεις για ανθρώπους κρίνοντας λόγια ή πράξεις τους επιφανειακά και πραγματικά όταν έμαθα τις συνθήκες κάτω από τις οποίες ενήργησαν με αυτόν τον τρόπο, ένοιωσα πολύ άσχημα για τον τρόπο που τους έκρινα.

Ο καθένας κάνει στην τελική τις επιλογές του και δεν μας δίνει κανένας το δικαίωμα να τις κρίνουμε δημόσια. Μην ξεχνάτε ότι εμείς που σήμερα μπορεί να κρίνουμε την σιωπή κάποιων μελών, να είμαστε αύριο οι ίδιοι που για τους δικούς μας λόγους θα αναγκαστούμε να σιωπήσουμε.

Αυτό που οφείλουμε να κάνουμε οι υπόλοιποι είναι για όσο θα είμαστε εδώ, να συνεχίσουμε να στηρίζουμε το forum όσο περισσότερο μπορούμε και με όποιον τρόπο μπορούμε.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11294 times
Been thanked: 10686 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Προσπαθώ να μην κρίνω πρόσωπα και καταστάσεις γιατί απλά ξέρω ότι δεν είναι δίκαιο από μέρους μου.
Αν το έχω κάνει αυτό κάποια φορά ζητώ συγνώμη από τα άτομα που το έχω κάνει.

Τώρα όμως είναι μία από τις φορές που δεν το κάνω και είμαι σίγουρος γι αυτό.
Απλά προβληματίζομαι για όλα όσα συμβαίνουν στο φόρουμ, ίσως μερικές φορές υπερβολικά.
Αλά αυτή είναι η δουλειά μου...

Το θέμα είναι ότι, κάποιοι γνωρίζονται προσωπικά εδώ μέσα με κάποιον.
Αυτό μας κάνει μία παρέα.
Κάποιος έχει συμπάθεια μεγαλύτερη για κάποιο άλλο μέλος.
Έτσι λίγο ή πολύ κάποιος ενδιαφέρετε για τον άλλο (με την ανθρώπινη έννοια).
Με αποτέλεσμα όταν εξαφανίζεται κάποιο μέλος να υπάρχει μερικές φορές κάποια ανησυχία.

Τέλος πάντων!
Ας πούμε πως είναι η "κρίση" και ας το ξεπεράσουμε!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

Μάλλον κάποιες στιγμές πνιγόμαστε λόγω δουλειάς, σκάνε και 1-2 προσωπικά θεματάκια και ο ελεύθερος χρόνος εξατμίζεται.

Δέν νομίζω ότι υπάρχει ρεύμα φυγής σε άλλο φόρουμ, δεν έχω βρεί κάτι άλλο που είναι καλύτερο από αυτό εδώ, και μιλάω πάντα για Ελληνικής καταγωγής φόρουμ. Θεωρώ ότι υπάρχει μια πολύ ωραία παρέα, πολύ αξιόλογα θέματα, ελευθερία λόγου και φυσικά δεν υπάρχουν σκοπιμότητες όπως σε πολλά ξένα φόρουμς.

Θέλω να σκέφτομαι θετικά :bigsmilie
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”