Ποδήλατο κανείς;;;

Πάνω απ όλα φίλαθλοι!
Απάντηση
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Αγαπημένος εξοπλισμός: DOVO 6/8 FULL HOLLOW

FEATHER ARTIST SS ******
BLUBEARD REVENGE ****

EJ 89***
Futur
Κινέζος χασάπης***
LORD L6**
Has thanked: 67 times
Been thanked: 72 times

Re: Ποδήλατο κανείς;;;

Δημοσίευση από Αγησίλαος » πριν από 2 χρόνια

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

Η λυση σε αυτο το προβλημα ειναι: εξειδικευμενα ποδηλατικα ρουχα
και οχι t-shirt, σορτσακια κλπ

:) :)

Άβαταρ μέλους
nik16v
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Αγαπημένος εξοπλισμός: 11/16” Thomas Radley Cadman & Sons Bengall (1906-1953)
6/8” Thomas Turner & Co. Cutler to His Majesty (1834-1921)
Edwin Jagger DE8911BL
Has thanked: 7644 times
Been thanked: 3389 times

Δημοσίευση από nik16v » πριν από 1 χρόνο

nik16v έγραψε:Σήμερα αγόρασα ελαστικά για το ποδήλατό μου Vittoria Randonneur 700χ28C για 50€ (και τα δύο)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Πήγα πριν στον ποδηλατά μου και μου τα πέρασε + 2 σαμπρέλες γιατί οι παλιές δεν έκαναν + 1 εφεδρική να έχω + τακάκια μπροστά / πίσω (ήταν τελείως οριακά), άλλα 45€.
Αυτά μετά από 3 χρόνια και 3 μήνες χρήσης και 5.740 χλμ.

Έκανα 5χλμ με τα νέα και έχει διαφορά στην κύλιση. Θα τα δω και στην καθημερινή μετακίνηση και θα ενημερώσω σχετικά.
Μετά από 1,5+ χρόνο και 5200 χλμ μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι η πίσω ζάντα έχει κάνει ραγίσματα δεξιά - αριστερά από τις τρύπες των ακτίνων.
Εικόνα

Πήγα στον ποδηλατά μου και μου είπε 40€ η ρόδα σαν αυτή που έχω τώρα. Αν πάω σε στεφάνι (καλύτερο Mavic) και πλέξιμο , η ρόδα θα κοστίσει 80€. Μου πρότεινε επίσης για να μην έχω το ίδιο πρόβλημα να αλλάξω ελαστικά γιατί τα 28άρια (vittoria είναι στενότερα από άλλα ιδίας διάστασης) με πίεση 80-85 psi ζορίζουν τη ζάντα. Να πάω σε 32άρια ώστε να απορροφά κραδασμούς το ελαστικό. Με αυτά και με τ'άλλα πάμε για 100άρα. :whistle:

Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Has thanked: 73 times
Been thanked: 108 times

Δημοσίευση από Yiannis67 » πριν από 1 χρόνο

κι εγώ ποδήλατο για όλες τις διαδρομές σε αποστάσεις εως πέντε χιλιόμετρα πέριξ. Ειδικά τα καθημερινά ψωνια με το ποδήλατο γίνονται πολύ πολύ άνετα και δεν το αποχωρίζομαι με τίποτα.

Εικόνα

Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”