Ιδέα για συνεργασία με κατάστημα ειδών για ξύρισμα

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10717 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Το θέμα μεταφέρθηκε για λίγο καιρό στο χρονοντούλαπο γιατί υπάρχει ο μεγάλος αδελφός.

Θα επανέλθει όμως απείραχτος σε ποιο ασφαλές σημείο!

Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση!


:danke :danke :danke
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26465 times
Been thanked: 25943 times

Ανακινώ αυτό το θέμα γιατί είναι κάτι που σκεφτόμουν εδώ και λίγο καιρό, μετά την απογοήτευση που έχω φάει (φαντάζομαι και αρκετοί από εσάς) με την τοπική αγορά.

Μήπως θα ήταν καλή ιδέα, κάποιος από την ιδρυτική ομάδα, πχ ο Απόστολος, να επικοινωνήσει με ένα πολυκατάστημα, πχ Hondos, για να δημιουργήσει μια γωνιά ή έστω εμπλουτίσει λίγο τα προϊόντα του πξ που φέρνει και να υπάρχει η δυνατότητα μιας έξτρα έκπτωσης, πχ ένα 10% στις αγορές μελών του forum;

Λέω καταρχήν ένα πολυκατάστημα, γιατί νομίζω ότι θα είναι ευκολότερο να εισάγει σε χαμηλή σχετικά τιμή κάποια προϊόντα σε σχέση με κάποιον ιδιώτη και κατά δεύτερον, εκτός από την οφέλεια της έκπτωσης στα μέλη, κρίνω ότι θα οφελειθεί και το forum από την εγγραφή νέων μελών.

Μια σκέψη μου έκανα και τίποτα παραπάνω. Αν νομίζετε ότι είναι εφικτή...
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Δε νομιζω οτι ειναι εφικτο. Ενα καταστημα σαν το Hondos εχει τα ειδη που πουλαει με βαση καποια κριτηρια, και οι παραγγελιες γινοται με βαση τοπικες αναγκες, δλδ δεν προκειται σε 2 διαφορετικα υποκαταστηματα να βρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια, ακομη και σε μια εξειδικευμενη κατηγορια. Ειχα παει για παραδειγμα τον Απριλιο σε ενα Hondos στη Βεροια (δεν ξερω καν αν εχει και 2ο), και εκανα ενα τσεκ να δω τι εχει απο τα "δικα μας", γνωριζοντας τι ειχα βρει σε Hondos στη Θεσσαλονικη. Αποτελεσμα? "0"! Για καταστηματα τυπου Hondos ειμαστε ενα κουνουπακι, αφου τα γκαζομπουκαλα και οι κεφαλες συστηματος φερνουνε το χρημα.

Περισσοτερο θα ηταν εφικτοτερο μια συνεργασια με εναν μικροτερο vendor που θα καλυπτει Ελλαδα και Κυπρο. Αν και η ιδεα που εχω ειναι καπως διαφορετικη και δεν ειναι η καταλληλη στιγμη ουτε και το καταλληλο νημα. Σιγουρα μια συνεργασια πρεπει να προερχεται απο τον χωρο, δλδ ο vendor να ασχολειται προσωπικα με το αθλημα. Γιατι μονο ετσι μπορει να ξερει τι υπαρχει, τι ζητιεται. Απο το γερμανικο φορουμ ξερω αρκετα ατομα που εχουν κανονικες επιχειρισεις για το αθλημα και προσωπικα ασχολουνται και οι ιδιοι. Αν δεν το κατεχουν, πως θα το αγαπησουν και θα το προωθησουν.
Απο την αλλη, αποτι ξερω, δεν υπαρχουν καταστηματα που να ασχολουνται ΜΟΝΟ με καλλυντικη ευεξια (ας το θεσω ετσι). Θα πας στα 3 γνωστα μαγαζια (Δ-Τ-Ξ), κατι που προϋποθεστει οτι εισαι κατοικος Αθηνας, και θα βρεις 3 πραγματα. Θα κοιταξουν να σε πασαρουν Splentit. Θα τους μιλησεις για ToOBS, T&H, AoS, Kent, κλπ κλπ κλπ κλπ και θα σκεφτουνε: "Τι θελει το γιδι απο μενα?" Λειπουν οι βασεις, που η αρχη ειναι ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΩ! Δεν ειναι δυνατον, σε μια ολακερη Αθηνα να υπαρχει ΕΝΑ καταστημα που πουλαει Merkur, αλλα αν ρωτησεις για Mühle, θα ψαχνει την καραμπινα! Δεν ειναι δυνατον, στη Θεσσαλονικη να μην υπαρχει ΟΥΤΕ καν ενα που να πουλαει μηχανες ασφαλειας. Δεν ειναι δυνατον να βρισκει κανεις ενα pure badger στα 35€ και να ακουει οτι ειναι "τιμη προσφορας"!

Επειδη μιλαμε για την Ελλαδα, μιλαμε για αλλες βασεις, αλλη αγορα, αλλα χρηστα ηθη και εθιμα στις συνδιαλλαγες.. Εχουμε προσπαθησει και εχουμε φερει καποιους ελληνες επαγγελματιες. Το θεμα ειναι οτι αυτοι δε νοιαζονται. Για διαφορους λογους. Κυριως γιατι ειναι "δε βαριεσαι, σιγα, ποσο θα πουλησω σε αυτους". Και κατοπιν γιατι μιλαμε για Ελλαδα. Οποτε δειτε τον 1ο λογο. Κοιτανε στα γρηγορα να βγαλουν λεφτα, δεν ενδιαφερονται να καλλιεργησουν τις σχεσεις μεταξυ αυτων και των υποψηφιων πελατων, δεν ενδιαφερονται να κανουν διαφημιση, προσφορα, ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ! Ειναι θεμα κουλτουρας. Η Ελλαδα σε αυτο το σημειο ειναι ερημος. Ακομη ψαχνουμε την οαση.

Σιγουρα θα θελαμε να εχουμε συνεργασιες, κυριως για τα παιδια που δεν εχουν ουτε αμεση προσβαση σε καποια προϊοντα, ουτε ομως και την οικονομικη επιφανεια. Δυστυχως, αρχες 2012 δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Μας αγνοησανε οταν ηρθαν, ειδαν οτι το φορουμ δεν εχει ουτε 100 μελη. Σημερα ειμαστε σχεδον τριπλασιοι, με αναλογικα πολυ περισσοτερα ενεργα μελη, και μας αγνοουνε ακομη. Που σημαινει πολλα. Δεν μπορουν να καταλαβουν οτι στην αρχη ψηνεις μικρα ψωμακια. Ξεκινας πιτσιρικακι και γινεσαι με την παροδο του χρονου ενηλικας. Ειμαι σιγουρος οτι εαν βρισκοταν ΕΝΑΣ που να ελεγε: Φερνω ΑΥΤΑ απο software, φερνω ΑΥΤΑ απο hardware, σας δινω 15% εκπτωση στις αγορες σας, συν ενα bonus για καθε νεο πελατη που με φερνετε, τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφερετικα. Πολλοι απο εσας δεν θα αγοραζαν πλεον απο το εξωτερικο. Και ειναι και λογικο ρε παιδι μου, στο κατω κατω θα στηριζαμε εναν δικο μας. Τιποτε απο αυτα δεν γινεται. Ειτε γιατι δεν υπαρχει πλανο, ειτε κυριως γιατι υπαρχει ΑΓΝΟΙΑ, σε συνδυασμο με το πεισμα να μην μαθει κανεις κατι, γιατι θα αλλαζε την καλοβολεμενη σταση.

Προσωπικα σαν Στεφος, το γραφω ανοιχτα, δεν πιστευω οτι ενδιαφερεται κανεις απο τους πωλητες, και (αν θεωρησουμε οτι ειναι απο τα λιγα σημεια που η αγνοια συγχωρειται) την καλη προθεση να εχει, αν δεν ψαξει δεν θα μαθει-βρει.

Εδω ειναι το κειμενο μου, θελω να δω ποιος ΕΛΛΗΝΑΣ πωλητης θα βρεθει να με διαψευσει ΕΜΠΡΑΚΤΑ!

Ελπιζω να μην σας κουρασα!


Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Εδώ υπάρχουν vendors Έλληνες που φτιάχνουν σαπούνια και μιλάω για μικρές ατομικές - οικογενειακές επιχειρήσεις, και ούτε αυτοί δεν μας έδωσαν σημασία. Ο Ελληνας επιχειρηματίας, όπως είπε και ο Στέφανος γουστάρει μεγάλη μπάζα. Σου λέει τώρα θα ασχοληθώ με 5-10 σαπούνια τώρα. Για αυτό είμαστε εδώ που είμαστε.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10717 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Παλαιότερα είχα κάνει απόπειρες να μιλήσω με κάποιον από τα Hondos.
Έστειλα 2-3 mail πήρα 2-3 τηλέφωνα αποτέλεσμα; κανένα!

Ίσως θα έπρεπε να πάω κατευθείαν στην κεφαλή και όχι σε κάποιον "υπάλληλο" που απλά "κάνει" την δουλειά του!
Αλλά από την στιγμή που λέμε ότι υπάρχουν μικρομεσαίοι πωλητές (εισαγωγείς ή κατασκευαστές) και δεν ασχολούνται με εμάς, δεν μπορώ να περιμένω κάτι διαφορετικό από μεγάλες επιχειρήσεις!

tobacostore ή Παλλάς Αθηνά, που είναι; Ήλθον είδον και απήλθον!!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ρε παιδιά τι αυτισμός είναι αυτός; Θα μας διαβάζει κανένας και θα γελάει.
Τι τους θάβετε τους ανθρώπους;
Ποιός σας είπε ότι το φόρουμ είναι σημαντικό; 20 μέλη έχει.
Καλά κάνουν και δε μας δίνουν σημασία. Ούτε εγώ θα μας έδινα.

Τι «για αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε» είναι αυτά που λέτε; Τι σχέση έχουν αυτά;
Τι νομίζετε ότι θα πουλήσει ένα κατάστημα στα μέλη; Τίποτα, άντε 1 προϊόν.

Τι αστεία είναι αυτά για εκπτώσεις στα μέλη; Γιατί να κάνει εκπτώσεις στα μέλη του φόρουμ κάποιος δε κατάλαβα;
Εγώ αν είχα κατάστημα με ξυριστικά δεν θα έκανα καμία έκπτωση στα μέλη του φόρουμ. Δεν βρίσκω κανέναν σοβαρό λόγο.

Πάρα πολλές φορές έχω δει διάφορες προτάσσεις εδώ μέσα οι οποίες έχουν ορμητήριο της ιδέας ότι είμαστε σημαντική κοινότητα. Ε λοιπόν δεν είμαστε, ας το πάρουμε χαμπάρι.

Ας ασχοληθούμε όμορφα και ωραία με το εκκεντρικό μας χόμπι και ας αφήσουμε τις γκρίνιες.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Slur έγραψε:Ρε παιδιά τι αυτισμός είναι αυτός;
ο χαρακτηρισμός σου είναι άστοχος, αστήρικτος και προσβλητικός
Slur έγραψε: Τι τους θάβετε τους ανθρώπους;
Δεν θάβουμε κανέναν. Οι εμπορικές επιχειρήσεις κρίνονται και οι πετυχημένες το επιθυμούν κιόλας.
Slur έγραψε: Ποιός σας είπε ότι το φόρουμ είναι σημαντικό; 20 μέλη έχει.
Το αν κάτι είναι σημαντικό είτε στην ζωή είτε στις επιχειρήσεις δεν έχει σχέση μόνο με την ποσότητα.
Slur έγραψε:Ούτε εγώ θα μας έδινα.
Σεβαστή η άποψη σου
Slur έγραψε: Τι νομίζετε ότι θα πουλήσει ένα κατάστημα στα μέλη; Τίποτα, άντε 1 προϊόν.
Κάνεις λάθος. Αν ρίξεις μια ματιά στο τι παραγγέλνουν τα μέλη μας, στα οποία συμπεριλαμβάνεσαι και εσύ και αν προσθέσεις τα μέλη που δεν γράφουν αλλά ξυρίζονται και αγοράζουν (νόμος στα forums για κάθε μέλος υπάρχουν τουλάχιστον άλλα 2-3 με παρόμοια δραστηριότητα που διαβάζουν αλλά δεν γράφουν. Δεν λέω βέβαια ότι θα πούλαγε κοντέινερς αλλά η ποσότητα δεν θα ήταν σίγουρα αμελητέα για ένα μικρό παραγωγό σαπουνιών ή ένα eshop.
Slur έγραψε: Τι αστεία είναι αυτά για εκπτώσεις στα μέλη; Γιατί να κάνει εκπτώσεις στα μέλη του φόρουμ κάποιος δε κατάλαβα;
Εγώ αν είχα κατάστημα με ξυριστικά δεν θα έκανα καμία έκπτωση στα μέλη του φόρουμ. Δεν βρίσκω κανέναν σοβαρό λόγο.
Σεβαστή η άποψη σου. Οι εκπτώσεις έχουν διάφορους λόγους ύπαρξης, ένας απο αυτούς είναι να κρατάνε στο συγκεκριμένο κατάστημα το τακτικό πελάτη. Έτσι ένα μέλος που ψωνίζει π.χ. μια φορά τον μήνα 5-10 προϊόντα να τα παίρνει απο το συγκεκριμένο πάντα κατάστημα. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι αλλά δεν θέλω να πλατιάσω εδώ.
Slur έγραψε: Πάρα πολλές φορές έχω δει διάφορες προτάσσεις εδώ μέσα οι οποίες έχουν ορμητήριο της ιδέας ότι είμαστε σημαντική κοινότητα. Ε λοιπόν δεν είμαστε, ας το πάρουμε χαμπάρι.
Διάβασε λίγο προσεκτικά το ''Τι πήρα ήρθε σήμερα'' συμπεριλαμβανομένων και των δικών σου post και θα καταλάβεις ότι μπορεί να μην είμαστε B&B αλλά ο τζίρος δεν είναι καταφρονητέος για ένα μικρό Ελληνικό κατάστημα (μεγέθους Τσόμπαρη). Σε αυτόν πρόσθεσε και αυτούς που δεν γράφουν.

Slur έγραψε: Τι «για αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε» είναι αυτά που λέτε; Τι σχέση έχουν αυτά;
Εννοώ ότι τον μέσο Έλληνα επιχειρηματία δεν τον ενδιαφέρει μια προοδευτική και αργή ανάπτυξη αλλά θέλει την κονόμα εδώ και τώρα.Και αφοσιώνεται και επενδύει μόνο όπου υπάρχει έτοιμη κονόμα και δεν διαμορφώνει νέες αγορές.
Slur έγραψε: Ας ασχοληθούμε όμορφα και ωραία με το εκκεντρικό μας χόμπι και ας αφήσουμε τις γκρίνιες.
Σε αυτό συμφωνούμε φίλε μου 100%
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε:Ρε παιδιά τι αυτισμός είναι αυτός;
ο χαρακτηρισμός σου είναι άστοχος, αστήρικτος και προσβλητικός
Ο χαρακτηρισμός μου είναι εύστοχος και καθόλου προσβλητικός.
Δεν απαντάω από πείσμα, αλλά γιατί αισθάνομαι άσχημα όταν προσβάλλω κάποιον και για να αποσαφηνίζω ότι δεν υπάρχει καμία προσβλητική διάθεση.
Βεβαίως τη λέξη «αυτισμός» την χρησιμοποιώ με την απλή έννοια που έχει στην ελληνική, δηλαδή κάποιος που κοιτάει προς τον εαυτό του και αποκόβεται από το περιβάλλον, και όχι με την έννοια του «καθυστερημένου».
Νομίζω ήταν πολύ εύστοχη η επιλογή της λέξης.
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε: Τι τους θάβετε τους ανθρώπους;
Δεν θάβουμε κανέναν. Οι εμπορικές επιχειρήσεις κρίνονται και οι πετυχημένες το επιθυμούν κιόλας.
Όταν αφήνουμε να εννοηθεί ότι τα χάλια στη χώρα μας οφείλονται σε συμπεριφορές που περικλείουν και την συμπεριφορά που έχουν καταστήματα που δε μας «δίνουν σημασία» τότε τους «θάβουμε» επειδή δεν μας κάνουν τη χάρη που θα μας βόλευε. Αυτό εννοώ.
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε: Ποιός σας είπε ότι το φόρουμ είναι σημαντικό; 20 μέλη έχει.
Το αν κάτι είναι σημαντικό είτε στην ζωή είτε στις επιχειρήσεις δεν έχει σχέση μόνο με την ποσότητα.
Σίγουρα, αλλά από τη στιγμή που αναμφίβολα έχει σχέση και με την ποσότητα ας αρχίσουμε να τη λαμβάνουμε υπόψη.
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε:Ούτε εγώ θα μας έδινα.
Σεβαστή η άποψη σου
Βρε Απόστολε, αυτονόητο δεν είναι ότι είναι σεβαστή η άποψή μου όπως και του κάθε ένα;
Εγώ δεν έχω τέτοιο κατάστημα, άρα το λέω με την έννοια του «είναι λογικό να μην μας κάνουν έκπτωση, τους καταλαβαίνω και ας έχω συμφέρον να μου κάναν».
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε: Τι νομίζετε ότι θα πουλήσει ένα κατάστημα στα μέλη; Τίποτα, άντε 1 προϊόν.
Κάνεις λάθος. Αν ρίξεις μια ματιά στο τι παραγγέλνουν τα μέλη μας, στα οποία συμπεριλαμβάνεσαι και εσύ και αν προσθέσεις τα μέλη που δεν γράφουν αλλά ξυρίζονται και αγοράζουν (νόμος στα forums για κάθε μέλος υπάρχουν τουλάχιστον άλλα 2-3 με παρόμοια δραστηριότητα που διαβάζουν αλλά δεν γράφουν. Δεν λέω βέβαια ότι θα πούλαγε κοντέινερς αλλά η ποσότητα δεν θα ήταν σίγουρα αμελητέα για ένα μικρό παραγωγό σαπουνιών ή ένα eshop.
Ξέρεις ότι ρίχνω πολλές ματιές στις αγορές των μελών και είναι από τα αγαπημένα μου νήματα.
Δυστυχώς όμως φοβάμαι ότι δεν κάνω λάθος. Το τι αγοράζουν τα μέλη από όλο τον κόσμο του ίντερνετ δεν έχει καμία σχέση με τι θα αγόραζαν από ένα κατάστημα σαν και αυτά που υπάρχουν στην Ελλάδα, έστω και με λίγο ποικιλία παραπάνω.
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε: Τι «για αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε» είναι αυτά που λέτε; Τι σχέση έχουν αυτά;
Εννοώ ότι τον μέσο Έλληνα επιχειρηματία δεν τον ενδιαφέρει μια προοδευτική και αργή ανάπτυξη αλλά θέλει την κονόμα εδώ και τώρα.Και αφοσιώνεται και επενδύει μόνο όπου υπάρχει έτοιμη κονόμα και δεν διαμορφώνει νέες αγορές.
Έχεις δίκιο, αλλά οι περισσότεροι έλληνες επιχειρηματίες παλεύουν για την επιβίωση Απόστολε, και όχι για τη χοντρή κονόμα.
Σαν ομάδα δεν είμαστε εμπορικά υπολογίσιμοι ακόμα και δεν θα μπορούσαμε να στηρίξουμε ούτε την αργή και προοδευτική ανάπτυξη που ενδεχομένως κάποιος θα δεχόταν.
Apostolos έγραψε:
Slur έγραψε: Ας ασχοληθούμε όμορφα και ωραία με το εκκεντρικό μας χόμπι και ας αφήσουμε τις γκρίνιες.
Σε αυτό συμφωνούμε φίλε μου 100%
Αυτό λοιπόν είναι το πιο βαρετό σημείο του ποστ, ακριβώς επειδή συμφωνούμε :megagrin




Το τι ισχύει δεν θα το λύσουμε εμείς μέσω του διαλόγου. Ο διάλογος ελάχιστα πράγματα λύνει στη ζωή, και ας λένε.
Η αλήθεια είναι αυτή που είναι, ανεξάρτητα με το τι θα πω εγώ ή κάποιος άλλος. Το προηγούμενο ποστ μου καταλαβαίνω ότι είναι ξινό, αλλά νομίζω λέει ωμά την αλήθεια σε όποιο μέλος το διαβάσει. Κατ’ αυτή την έννοια, σέβεται πραγματικά τον αναγνώστη και δε τον υποτιμάει.

Αν σου έχουν μπει ιδέες περί κλειδώματος του νήματος επειδή διαφωνούμε τότε λυπάμαι.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26465 times
Been thanked: 25943 times

Οκ κατανοητό από όλους. Σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να προκαλέσω κάποιον και για αυτό σημείωσα ότι είναι απλά μια σκέψη μου. Σεβαστές όλες οι απόψεις και εγώ το αφήνω εδώ το θέμα μετά τις πρακτικές αδυναμίες που προκύπτουν. Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Slur έγραψε:
Αν σου έχουν μπει ιδέες περί κλειδώματος του νήματος επειδή διαφωνούμε τότε λυπάμαι.
Δε ανέφερα ποτέ κάτι τέτοιο και δεν προκύπτει από τα γραφόμενα μου. Μου αρέσει να ακούγονται όλες οι απόψεις, αυτό σημαίνει forum( και ετυμολογικά)
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”