Νέες προτάσεις...

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Αντώνη καλησπέρα, η "διπλή" εμφάνιση είναι απλά για να βοηθήσει τα μέλη ώστε να δουν τι προϋπήρχε στην συζήτηση.
Δεν συνυπολογίζεται στις πόσες δημοσιεύσεις εμφανίζονται ανά σελίδα (10 αν δεν πειράξει την ρύθμιση το μέλος στο ΠΕΜ του). Οπότε ανά σελίδα είναι 10+1
Σας ενοχλεί; να το απενεργοποιήσω;;;
Εγώ το βρίσκω πολύ βολικό πάντως!
Για το "ευχαριστώ", σαν ιδέες δεν είναι καθόλου άσχημες, θα το προτείνω στον developer και ότι αποφασίσει! Δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μου.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Σε ευχαριστούμε Ανδρέα, πάντα είσαι πρόθυμος... :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

@andreas
Εγώ θα ήθελα να προσθέσω ένα ακόμη, εάν δεν έχει ήδη προταθεί. Εγώ θα ήθελα όταν ποστάρουμε κάτι εις το χ νήμα και μετά κάνουμε logout και ξανακάνουμε αργότερα login να μπορούμε να επεξεργαστούμε το ποστάρισμα μας εαν θέλουμε.

Υ.Γ.: Συμφωνώ απόλυτα με την πρόταση του Αντώνη και δη ειδικά με τα ευχαριστώ.-
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αυτο Τασο (για την επεξεργασια ποστς) σηκωνει πολυ κουβεντα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Ηρακλή με έχει τύχει πολλές φορές που να θέλω να προσθέσω κάτι ακόμη εις την δημοσίευση που έχω κάνει εις το χ νήμα και επειδή το ξέχασα ή το θυμήθηκα αργότερα δεν μπορώ καθώς έχω κάνει logout. Και μετά θα πρέπει είτε να στείλω πμ στον/στους ενδιαφερόμενους να συνεχίσουμε έτσι την κουβέντα είτε να το παραθέσω εις τη Σούπα. Εμένα προσωπικά δεν είναι κάτι που "δεν μπορώ να ζήσω"...απλά είναι σπαστικό και μόνο.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Τάσο, δεν έχει να κάνει με το logout. Είναι συγκεκριμένος ο χρόνος που μας επιτρέπεται να κάνουμε edit μια δημοσίευση. Νομίζω 15 λεπτά; Φαντάσου να μπορεί ανα πάσα στιγμή κάποιος να αλλάξει την δημοσίευσή του! Σκέψου να έρθω μεθαύριο και να αλλάξω αυτά που γράφω τώρα, αφού μου έχουν απαντήσει κάμποσοι από κάτω και να μην βγαίνει κανένα νόημα μετά. Έτσι, στην καλύτερη, είναι εύκολο να χαλάσει η συνοχή του εκάστοτε θέματος που συζητάμε.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Δεν διαφωνώ και γι'αυτό έγραψα ότι είναι σπαστικό και μόνο και συμφωνώ με τον Ηρακλή που είπε σηκώνει πολύ κουβέντα. Α, κάτι άλλο που ήθελα να προτείνω είναι, ετκός και εαν μου έχει διαφύγει και δεν το έχω δει καθόλου, να προσθεθεί ειδικό εικονίδιο όταν θέλουμε να κάνουμε κάποιον mention. Δηλαδή, να πατάς και να σου βγάζει μετέπειτα τη λίστα των μελών αλφαβητικά και προσθέτεις το μέλος.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Tasos123 έγραψε: 06 Δεκ 2018, 20:59 να προσθεθεί ειδικό εικονίδιο όταν θέλουμε να κάνουμε κάποιον mention. Δηλαδή, να πατάς και να σου βγάζει μετέπειτα τη λίστα των μελών αλφαβητικά και προσθέτεις το μέλος.
Μα αν πατήσεις το "@" και γράψεις τα 3 πρώτα γράμματα του μέλους που θέλεις να κάνεις mention μετά σου βγάζει λίστα...
Σε τι παραπάνω θα βοηθήσει το εικονίδιο;
Ή δεν κατάλαβα καλά; :character-cartman:
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

1) Ας πούμε ότι έχεις να κάνεις πολλαπλό mention που φαντάζομαι σε όλους μας έχει τύχει, κάθε φορά θα πρέπει να πατάς @ και να γράφεις κοκ...Ενώ με το έτοιμο εικονίδιο μπαμ το πατάς και να σου εμφανίζει 2 επιλογές "μονό mention" ή "πολλαπλό" και στο τελευταίο να σου εμφανίζει τη λίστα των μελών που θες εσύ να αναφέρεις, αντί κάθε φορά να πατάς και γράφεις, να πατάς και να γράφεις. Σαν τα προσωπικά μηνύματα.

2) Κάποια ονόματα μελών είναι "περίεργα", ήτοι ανακατεμένα με νούμερα, μεγάλα ή σχεδόν ίδια κτλ... και όταν γράφεις τα 3 πρώτα γράμματα να μην σου εμφανίζει το επιθυμητό μέλος και θα πρέπει να τα γράψεις ολόκληρα.(Εμένα στις 10 φορές θα μου συμβεί 7 φορές).

3) Το mention πρέπει να είναι είτε στην αρχή της πρότασης, είτε στο τέλος της πρότασης. Δηλαδή, αν το βάλεις στο ενδιάμεσο της πρότασης δεν στο παίρνει.

Ανδρέα αν κρίνεις ότι χρειάζεται αλλαγή οκ, αν οχι πάλι οκ. Κανένα πρόβλημα, απλώς προτείνω.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

1. Για τα πολλαπλά mention έτσι όπως το λες είναι λίγο δύσκολο (όχι ότι δεν γίνεται). Για το κουμπί, πάλι δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει έτσι όπως το λες ακριβώς.

2. Για αυτό το θέμα αν θες δώσε μου κάνα δυο παραδείγματα με πμ αν δεν θες εδώ για να το δοκιμάσω κι εγώ.

3.Εγώ αν σε κάνω mention εδώ πχ @Tasos123 δουλεύει, έφαγε ένα μικρό σκάλωμα στην αρχή, δεν λέω... αλλά δούλεψε...
Λίγο επιμονή χρειάζεται XD

Γενικά να ξέρετε πως οι επιπλέον δυνατότητες είναι extensions (επεκτάσεις) που τις δημιουργούν άλλοι προγραμματιστές αφιλοκερδώς.
Και το κάνουν με τα δικά τους κριτήρια. Εγώ μπορώ να μεταφέρω τις προτάσεις σας, αλλά από εκεί και πέρα στο χέρι τους είναι κατά πόσο θα το κάνουν ή όχι.
Δεν είναι δηλαδή στο χέρι μου αυτές οι αλλαγές (άλλες αλλαγές μπορεί να είναι). Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορούμε να τις συζητάμε!
Γιατί και εμείς βελτιωνόμαστε έτσι αλλά και οι άλλοι βελτιώνονται...
Και γενικά σε δουλειά να βρισκόμαστε και όχι σε στασιμότητα! :)

Είμαι πάντα ανοιχτός σε προτάσεις, εφόσον περνάει από το χέρι μου!

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 25 δευτερόλεπτα:
Να προσθέσω ότι ήδη έχω κάνει μία πρόταση για αλλαγή στον προγραμματιστή του mention, για να δούμε πόσο ανοιχτός σε αλλαγές είναι...
► Εμφάνιση spoiler
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”