Χρήση Tapatalk...

Χρησιμοποιείτε το tapatalk για το φόρουμ μας; (για χρήση από το κινητό)

Ναι
10
13%
Ναι, αλλά μπαίνω και μέσω περιηγητή (browser)
9
12%
Όχι
57
75%
 
Σύνολο ψήφων: 76
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις...

*Δεν το θέλω διότι το περιβάλλον που έχει είναι dark και μίζερο,κατά την γνώμη μου πάντα,έτσι νομίζω πως "χάνεις" ποιο πολλά,από ότι μπορείς να κερδίσεις με την εφαρμογή αυτή...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ για την ψήφο σας.
Με βοήθησε στο να λάβω την απόφασή μου.

Το tapatalk θα απενεργοποιηθεί εντός του επόμενου μήνα.
Ζητώ συγνώμη για τα μέλη που κάνουν χρήση του tapatalk αλλά θα προτιμούσα να μην κερδίζει κάποιος άλλος λεφτά εκμεταλλεύοντας την κοινότητα μας. (εκτός των άλλων)
Εκτός αυτού το φόρουμ έχει γίνει πολύ πιο φιλικό στις κινητές συσκευές (κινητά τηλέφωνα, tablet), τόσο που σε λίγο δεν θα θέλετε να γυρίσετε πίσω.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Μας σκοτώνεις Ανδρέα...

Ειδικά μέσα στους καλοκαιρινούς μήνες που λείπουμε περισσότερο από το σπίτι, η πρόσβαση στο φόρουμ μας, δυσκολεύει.
Θα σε παρακαλούσα προσωπικά αν είναι δυνατόν να μην προχωρήσεις στην απενεργοποίηση του tapatalk plugin.
Link.2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 07 Μάι 2016, 07:45
7
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1411 times

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το Tapatalk δεν προσφέρει και τίποτα ιδιαίτερο, το αντίθετο μάλιστα.

Μπάινω από την ταμπλέτα με τον Firefox και το site είναι πληρως λειτουργικό.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

stelakis1914 έγραψε:Μας σκοτώνεις Ανδρέα...

Ειδικά μέσα στους καλοκαιρινούς μήνες που λείπουμε περισσότερο από το σπίτι, η πρόσβαση στο φόρουμ μας, δυσκολεύει.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως δυσκολεύει ακριβώς;
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Γράφω για εμένα προσωπικά που παρακολουθώ αρκετά forums και η εφαρμογή του tapatalk με βοηθάει να μείνω ενημερωμένος για αυτά, μέσα σε λίγα λεπτά. Δεν εννοώ ότι η mobile version του forum από τον browser είναι δύσχρηστη. Προσωπικά δεν θα μπορώ να κάνω όσες επισκέψεις έκανα μέχρι και τώρα κάτι που θα με στεναχωρήσει αρκετά.

Είναι δύσκολο να με καταλάβει κάποιος που δεν χρησιμοποιεί την συγκεκριμένη εφαρμογή γιατί δεν μπορεί να αντιληφθεί πόσο μεγάλη διευκόλυνση παρέχει στους χρήστες της για αυτό και έχει τόσο μεγάλη επιτυχία.
Άβαταρ μέλους
Vulcan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2011, 03:48
12
Has thanked: 132 times
Been thanked: 169 times

Προσυπογράφω τα σχόλια του Στέλιου.

Το tapatalk είναι αναγκαίο κακό σε όσους παρακολουθούν πολλά forum μέσα από ταμπλέτες ή κινητά.

Ο χρόνος για να ανοίξεις τον browser, να πας στην σελίδα του forum, να κάνεις log-in και μετά να βρείς το πρώτο μη διαβασμένο θέμα, είναι εξαιρετικά μεγαλύτερος από το να γίνουν όλα αυτά μέσα από το tapatalk. Ακόμη και αν έχεις 1024-πύρηνο κινητό με άπειρη μνήμη και χρονισμό σε συχνότητες που αγγίζουν το οπτικό φάσμα, οι χρόνοι του browser δεν θα πλησίαζαν καν τους χρόνους του tapatalk.

Όσοι "αρχαίοι" του διαδυκτίου θυμούνται τον πρόδρομο των forum που ονομαζόταν newsgroups καταλαβαίνουν για τι μιλάμε από θέμα ευκολίας πρόσβασης καθώς και ταχύτητας.

Πλέον το 95% του χρόνου που κάθομαι σε η/υ είναι στον χώρο εργασίας πράγμα που δεν αφήνει περιθώρια για "διαδυκτιακή αναψυχή". Η ψυχαγωγία γίνεται μέσα από φορητές συσκευές οπότε no tapatalk = no honey :(
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

andreas έγραψε: θα προτιμούσα να μην κερδίζει κάποιος άλλος λεφτά εκμεταλλεύοντας την κοινότητα μας.
Αντρέα (υπέρμαχος και εγώ του tapatalk) επειδή δεν γνωρίζω διαδικασίες κ λεπτομέρειες μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς; Με ποιόν δλδ τροπο βγαζει το tapatalk χρήματα μεσω ημών;
Επίσης εκτος απο αυτον τον λόγο ποιοί αλλοι λογοι σε εβαλαν στην σκεψη να το καταργήσεις;
Άρης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

  1. Διαφημίσεις
  2. Traffic
  3. *Χρόνος για συντήρηση.
Κάθε φορά που αναβαθμίζουν την εφαρμογή τους μου παίρνει > 30 λεπτά για να την ενημερώσω.
Μία φορά μάλιστα είχε ψιλοσακατέψει το φόρουμ
Κάθε άλλη εφαρμογή μου παίρνει < 5 λεπτά για ενημέρωση. Ένας λόγος που δεν ενημερώνω το tapatalk με κάθε τους νέα έκδοση.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

απ ότι καταλάβατε όσοι κάνετε χρήση του tapatalk δεν έχω προβεί στην απεγκατάσταση του.
Στο φόρουμ μας μετράει ο καθένας και δεν θα ήθελα να δυσκολέψω σε κανένα μέλος την επίσκεψή του στον στέκι του.
Αυτό που θα πρέπει να κάνω είναι να συστηματοποιήσω τις ενημερώσεις του. :D

Ένας άλλος λόγος είναι ότι δεν θέλω τα μέλη να βλέπουν διαφημίσεις οπότε θα πρέπει να δω και από εκεί τι επιλογές έχω.

Συγνώμη για την αναστάτωση.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”