Ενότητα αποκλειστικά με Ελληνικά προϊόντα

padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Βλέπω οτι υπάρχουν αρκετοί που έχουν διάθεση να στηρίξουν Ελληνικά προϊόντα και έχουν γίνει αρκετές αναφορές μέσα στο site.Αποψή μου να δημιουργηθεί μια Ενότητα που θα μπορούμε να μιλάμε αποκλειστικά για προϊοντα εγχώριας παραγωγής είτε αυτά είναι κρέμες, σαπούνια κλπ. Σε πρώτη φάση θα μπορούσαν να συγκεντρωθούν όλα τα νήματα που αφορούν Ελληνικο υλικό και στη συνέχεια να το εμπλουτίσουμε με ότι βρίσκουμε κατά καιρούς.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καλημερα!

δλδ εννοεις να κανουμε μια νεα υποκατηγορια στις αναλογες κατηγοριες και να βαλουμε εκει ο,τιδηποτε εχει σχεση με ελληνικο προϊον.. Οκ.. Νομιζω εχει νοημα, ο Ανδρεας αποφασιζει και πραττει!..
Εικόνα
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Ναι αυτό λέω. Πιστεύω οτι θα ήταν χρήσιμο.
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να στηρίξω κάποιο ελληνικό προϊόν αν δεν είναι πραγματικά καλό. Επίσης, τα καλά ελληνικά προϊόντα χαίρουν ιδιαίτερης εκτίμησης από τα μέλη του φόρουμ και όποιος θέλει να μάθει για αυτά υπάρχει η δυνατότητα να βρει κανείς πολύ εύκολα τις σχετικές αναφορές στο φόρουμ.
Γενικά μιλώντας, σαν χώρα έχουμε πήξει στους ελληνάρες που αν τους ρωτήσεις θα σου πουν οτι ο Αριστοτέλης είναι σέντερ χαφ στον Εορδαϊκό. Κουνάμε αβασάνιστα ελληνικά σημαιάκια :hellas ενώ ακολουθούμε μία τελείως "δυτικότροπη ζωή με νοοτροπία ραγιά". Δικαιολογώ μόνο τους Έλληνες μετανάστες που διακατέχονται από αισθήματα νόστου.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

2 πολυ καλα ελληνικα προιοντα ειναι οι λεπιδες Bic chrome platinum και οι κολωνιες του Επαμεινωνδα Μενουνου.τις εχω αμφοτερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. :hellas ;)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Tα ασχετα μηνυματα πηγαν στην ανακυκλωση! Θα παρακαλουσα τα μελη να μην βγαινουν εκτος θεματος!


Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

πολυ καλα και ελληνικα :hellas ειναι και τα σαπουνια του παπουτσανη.δεν ειναι αμιγως ξυριστικα προιοντα αλλα παρα πολλοι, μεταξυ αλλων και εγω, τα χρησιμοποιουν ως pre shave. ;)
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ξαναγραφω λοιπον τη γνωμη μου πανω στο θεμα/προταση

Τωρα, για τα Ελληνικα προιοντα - νομιζω αρκει ενα ολοκληρωμενο directory με εταιρειες και διευθυνσεις - το οποιο και υπαρχει στα links - απο κει και υστερα η κριτικη των προιοντων γινεται ελευθερα στα thread που αφορουν. Δεν βρισκω που ειναι το θεμα στην προκειμενη περιπτωση.

@Macho Γειτονα, το thread αυτο ειναι μια προταση του padjon72 για δημιουργια ενοτητας αναφορας/κριτικης Ελληνικων προιοντων, δεν δημιουργηθηκε ακομα οποτε δεν υπαρχει λογος να αναφερεις Ελληνικα προιοντα εδω ;-)
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

νομιζα οτι ειχε δημιουργηθει ενοτητα.αν οχι ας κλειδωθει.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης ‹ Διάφορα ‹ Αγορά ‹ Αγοράζοντας στην Ελλάδα ‹ Ελληνικά προϊόντα

Νήμα ανά προϊόν , στο κάθε νήμα θα μπορεί να γίνεται και η ανάλογη συζήτηση.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”