Γενικά περί προτάσεων

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Μιας και έχουμε αποκτήσει πλέον πολλά μέλη, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατηγορία αυτή έχει γίνει για να μπορείτε να προτείνετε ελεύθερα ότι θεωρείτε καλό για το forum. Και όπως έχουμε ξαναπεί, αν κάτι είναι καλό και τεχνικά εφικτό, το υλοποιούμε.

Μην φοβάστε λοιπόν να προτείνετε πράγματα, όσο χαζό και να νομίζετε ότι είναι, μπορεί να αποδειχτεί διαμάντι. Σας περιμένουμε λοιπόν!
nikos.a

Λοιπόν, δοθείσης ευκαιρίας, θα ήθελα να προτείνω κάτι το οποίο το σκέφτομαι καιρό τώρα. Νομίζω ότι πλέον που υπάρχουν πολλά μέλη, με καλό εξοπλισμό, θα ήταν ωραίο να καθιερώσουμε κάτι το οποίο γίνεται στο B&B και παρακολουθώ εγώ προσωπικά με μεγάλο ενδιαφέρον. Αυτό είναι οι θεματικές εβδομάδες ξυρίσματος. Για όσους δεν γνωρίζουν, εννοώ, θεματική εβδομάδα ιταλικών σαπουνιών/ αγγλικών σαπουνιών/ κρεμών/ Merkur/ Vintage( ακόμη κι ένα vintage προϊόν)/ μαλακών σαπουνιών κλπ. κλπ.. Την θεματική εβδομάδα, θα την ορίζει, ας πούμε, ένας διαχειριστής την Κυριακή κι από Δευτέρα θα ξεκινάει. Θεωρώ πως θα έδινε έναν αέρα ανανέωσης αλλά και θα χρησιμοποιούμε προϊόντα που κάποιοι έχουμε "εξορίσει" από το rotation, γιατί πολύ απλά και φυσιολογικά κολλάμε με κάποια. Άλλοι ξυρίζονται καθημερινά, άλλοι όπως εγώ 3/4 φορές την εβδομάδα, άλλοι λιγότερες φορές. Δεν είναι υποχρεωτικό να το ακολουθεί κάποιος, στο B&B δεν το ακολουθούν όλοι, αλλά συνεχίζουν να γράφουν. Θα είναι πολύ ωραίο να προσπαθήσουμε να υλοποιήσουμε κάτι τέτοιο.

Τι λέτε; Μπορεί να γίνει;
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Ακούγεται ενδιαφέρον, είμαι μέσα. Δεν θα έχω να σκέπτομαι: "τι θα χρησιμοποιήσω σήμερα;"
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Ότι μπορεί να γίνει μπορεί, ας πουν την γνώμη τους και οι υπόλοιποι.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

Είναι ωραία η πρόταση. Έχω όμως μία ένσταση (κύριε Πρόεδρε :megagrin ). Φιλικά πάντα.
Είναι μιά εύκολα υλοποιήσιμη ιδέα για τους παλιούς του φόρουμ που έχουν στο οπλοστασιό τους ό,τι θέλουν. Τα νέα μέλη θα δυσκολευτούν, λιγάκι, τουλάχιστον μέχρι να φτάσουν σε ικανοποιητικό αριθμό για το rotation. Μη ξεχνάμε πως μιλάτε για θεματικές εβδομάδες άρα απο την ίδια ομάδα χρειάζονται τρία με τέσσερα προιόντα. Άντε δύο με τρία στη καλύτερη. Καταλάβατε τον προβληματισμό μου ?
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

nikos.a έγραψε:[...] Για όσους δεν γνωρίζουν, εννοώ, θεματική εβδομάδα ιταλικών σαπουνιών/ αγγλικών σαπουνιών/ κρεμών/ Merkur/ Vintage( ακόμη κι ένα vintage προϊόν)/ μαλακών σαπουνιών κλπ. κλπ.. [...]

Ακομη και ετσι, καποιοι απο εμας (της αφεντομουτσουναρας μου συμπεριλαμβανομενης), θα συνεχιζαν να εχουν ενα προβλημα.. :megagrin



:green
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Ηλίας έγραψε:Είναι ωραία η πρόταση. Έχω όμως μία ένσταση (κύριε Πρόεδρε :megagrin ). Φιλικά πάντα.
Είναι μιά εύκολα υλοποιήσιμη ιδέα για τους παλιούς του φόρουμ που έχουν στο οπλοστασιό τους ό,τι θέλουν. Τα νέα μέλη θα δυσκολευτούν, λιγάκι, τουλάχιστον μέχρι να φτάσουν σε ικανοποιητικό αριθμό για το rotation. Μη ξεχνάμε πως μιλάτε για θεματικές εβδομάδες άρα απο την ίδια ομάδα χρειάζονται τρία με τέσσερα προιόντα. Άντε δύο με τρία στη καλύτερη. Καταλάβατε τον προβληματισμό μου ?
nikos.a έγραψε: ... Δεν είναι υποχρεωτικό να το ακολουθεί κάποιος, στο B&B δεν το ακολουθούν όλοι, αλλά συνεχίζουν να γράφουν. Θα είναι πολύ ωραίο να προσπαθήσουμε να υλοποιήσουμε κάτι τέτοιο.

...
Ηλία νομίζω ότι ο Νίκος απάντησε ήδη, συμμετέχει όποιος θέλει, δεν είναι υποχρεωτικό να το ακολουθήσει κάποιος. Αυτό φυσικά ισχύει και σε περιπτώσεις που κάποιος δεν έχει το προϊόν της χώρας που έχει την τιμητική της εκείνη την εβδομάδα.

Άσε που ίσως βρεθεί και το άλλοθι που ψάχνουν κάποιοι για νέες αγορές... :megagrin
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ενδιαφερον ακουγεται, γιατι οχι;
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Πολυ καλη η ιδεα του Νικου, θα προσθεσει χρωμα στα ξυρισματα μας (και στις φωτογραφιες μας) !

Και ποιος ξερει, ετσι οπως μεγαλωνουμε καθημερινα ως φορουμ ισως συντομα να μπορουμε να φτιαξουμε και "Αδελφοτητες" οπως στο ΒΒ ;-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Και μιας και το πρότεινε ο Νίκος το θέμα, νομίζω ότι είναι ο ιδανικότερος να το ξεκινήσει! Δεν χρειάζεται να το τρέξει κάποιος συντονιστής αυτό.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”