Ερωτήματα κοινωνικής δικτύωσης.

Να προστεθεί button από κάποιο από τα ακόλουθα δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης.

facebook
16
64%
twitter
4
16%
myspace
1
4%
google+
2
8%
άλλο (αναφέρετε)
2
8%
 
Σύνολο ψήφων: 25
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Θα ήθελα να μας πείτε πιες πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης χρησιμοποιείτε.
Απλά Αναφέροντας τα.
πχ Facebook, twitter, myspace.

Και αν θα σας άρεσε/θέλατε να έχουμε κάποιες ευκολίες στο φόρουμ ως προς το μοίρασμα κειμένων μέσω αυτών. Τύπου Like, share, +1 κτλ.

Αν όχι, θα θέλαμε να μάθουμε τον λόγο.


:thanks

Ανδρέας.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Facebook
twitter (ανενεργο)
google+ (και αναρωτιεμαι γιατι αφου δεν το χρησιμοποιω..)


Νομιζω ειχα προτεινει (εσωτερικα) προ καιρου να μπει button για αμεσο like και αναρτηση στο φατσοβιβλιο :boeller
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26453 times
Been thanked: 25939 times

Μόνο Facebook Ανδρέα. Επειδή χρησιμοποιώ ελάχιστα το fcb, δεν έχω κάποια πρόταση ως προς το forum, μπαίνω απευθείας εδώ!
NavalArchitect

Το Facebook είναι ίσως το πιό δημοφιλές, σε σχέση με το Twitter όμως υπολείπεται πάρα πολύ (κατά την προσωπική μου άποψη). Η δύναμη και πρακτικότητα του δεύτερου, με την απουσία όλων των άχρηστων κουτσομπολιών αλλά και άλλων παρομοίων ευκολιών, το κάνουν ένα πραγματικά πρωτοποριακό εργαλείο.

Έχοντας αρχίσει πάρα πολύ πρόσφατα να παρακολουθώ συστηματικά τα updates μου στο Twitter, η ψήφος μου πάει φυσικά σε αυτό. Το Facebook ποτέ δεν μου άρεσε, δε θέλω όμως να ακυρώσω το λογαριασμό μου για το λόγο ότι κρατώ μια υποτυπώδη επαφή με πρώην συμφοιτητές αλλά και φίλους που ζουν σε άλλα μέρη της Γης.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Για τον λόγο που αναφέρει στην τελευταία του γραμμή ο Κωνσταντίνος (NavalArchitect ) έχω μόνο Facebook.Το κουμπάκι με το οποίο κοινοποιείς θέμα καλό κάνει κακό δεν κάνει.

Άσχετα όμως απο την χρήση που κάνω εγώ,που είμαι και 38 χρονών, νομίζω ότι με γνώμονα τους νέους, ένα forum πρέπει πλέον να έχει συμμετοχή αν όχι σε όλα τουλάχιστον στα πιο γνωστά κοινωνικά δίκτυα.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

'Εβαλα ψηφορορία, κάτι το οποίο νομίζω έχει πιο πολύ νόημα (εν τέλει δεν θα πρέπει ο Ανδρέας να κάθεται να μετράει τις ψήφους μέσα από τα μηνύματα!). 'Εως 2 επιλογές, δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής ψήφου.

Φιλικά
Στέφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Κώστας
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2011, 21:54
12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Facebook και twitter, αλλά η χρήση που τους κάνω είναι περιορισμένη, οπότε η ιδέα με βρίσκει ουδέτερο.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Είχα profile στο FB για περίπου 4 χρόνια, αλλά εδώ και 3-4 μήνες αρνούμαι να ξαναμπώ, για διάφορους λόγους. Κυρίως γιατί με εκνεύριζε το ίδιο το FB με τις συνεχείς αλλαγές.
Δεν υπάρχει η επιλογή στην ψηφοφορία, αλλά αν υπήρχε θα ήθελα να μείνουν τα πράγματα ως έχουν.
Όταν ασχολούμουν, σχεδόν παρα-μέρα δημοσίευα στον "τοίχο" μου την διεύθυνση του forum αλλά τώρα δεν ξέρω αν θα μου άρεσε η αναδημοσίευση των θεμάτων με Like ή Share.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Μπορεις να βαλεις "αλλο". Αν πειραχτει τωρα η ψηφοφορια και μπει νεα παραμετρος, θα διαγραφει ο,τι εχει αποθηκευτει μεχρι τωρα. Την πατησαμε με την Merkur αν θυμασαι...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Έβαλα ¨'αλλο ¨ γιατί δεν μου αρέσουν οι σελίδες κοινωνικής δικτύωσης.

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν , γιατί γνωρίζω ότι τυγχάνουν μαζικής αποδοχής, δεν βλέπω το λόγο να ξέρει ο καθένας ποιός είμαι,ποιά είναι η οικογένεια μου, τι μου αρέσει , ποιά είναι τα χόμπυ μου , ποιά είναι η διεύθηνση μου και πότε πήγα στην τουαλέτα σήμερα.

Τα εν οίκο μη εν δήμω !

Ζητώ πάλι συγνώμμη, είναι προσωπική άποψη και σέβομαι αυτούς που διαφωνούν μαζί μου.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”