Μικρές αλλαγές και προσθήκες στο Forum

Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26455 times
Been thanked: 25942 times

Εγώ θα έλεγα να προτείνετε και καμιά ονομασία των βαθμών, αυτό με το σχολείο (δημοτικό, γυμνάσιο κλπ) προσωπικά με ξενίζει λίγο. Για ρίχτε καμιά ιδέα, αν είναι κάτι καλό να το δούμε με τον Αντρέα.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Πλέον εσύ δεν μπορείς να μιλάς για βαθμό... :devil

Πάντως πιστεύω οτι οι υπάρχοντες βαθμοί είναι πολύ καλύτεροι απο τους προϋπάρχοντες αγγλόφωνους.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αντωνακη, ο Φωτης εχει δικιο... :megagrin

Πες οτι δεν ησουν προειδοποιημενος! :xp1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26455 times
Been thanked: 25942 times

Αυτό είναι κάτι που το σκεφτόμουν καιρό, όπως και κάποιες άλλες προτάσεις. Αν τις είχα κάνει νωρίτερα δηλαδή, μπορεί να ήταν αλλιώς; :beah2 Anyway :megagrin
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Εγώ θα έλεγα πέρα από βαθμούς , να υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξει αν θέλει ο καθένας ,έναν τίτλο η μια ιδιότητα για τον εαυτό του ελεύθερα όπως π.χ. στο shavenook.

Για παράδειγμα ο boltsis μπορεί να επιλέξει "ο κουρέας της Λαρίσης" :megagrin η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Δεν βρίσκω νόημα να υπάρχουν βαθμοί ,μιας και δεν υπάρχει συναγωνισμός μεταξύ των μελών για το πόσα μηνύματα θα στείλει ο καθένας.
Οι βαθμοί εξυπηρετούν μόνον αυτόν το σκοπό.
Να φαίνεται όπως τώρα η ημερομηνία εγγραφής και ο αριθμός μηνυμάτων αλλά μέχρι εκεί.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αυτο πρεπει να το δει ο Ανδρεας. Εαν "κολλαει" το θεμα, τοτε "κολλαει" λογω αδυναμιας του λογισμικου του φορουμ, και οχι γιατι δεν το θελουμε εμεις. Κατι που θα διορθωθει οταν γινει η μεταφορα (καποια στιγμη) σε νεο server και με νεο λογισμικο..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times


Edit.
Δεν πρόλαβα να συμπληρώσω προηγουμένως...

Στο Shavenook έχω επιλέξει τον τίτλο "Time traveler" γιατί πραγματικά νοιώθω πως ταξιδεύω πίσω στο χρόνο με το παραδοσιακό ξύρισμα.

Ανακάλυψα μια παλιά "αντισυμβατική συνήθεια "για τους σύγχρονους μας , αναχρονιστική λένε κάποιοι,που με γεμίζει όμως χαρά και με κάνει να νοιώθω πως με κάποιο τρόπο γυρίζω στις ρίζες μου.

Γυρίζω πίσω στην παράδοση, στο ποιοτικό και όχι βιαστικό,στο μερακλίδικο και όχι στο βιομηχανικό ,στο εκλεπτυσμένο και όχι στο μαζικό !

Και με τον παραπάνω τίτλο υποσυνείδητα νοιώθω πως μεταφέρω και στους άλλους όλα τα υπέροχα συναισθήματα που νοιώθω αφού ανακάλυψα αυτό το υπέροχο χόμπυ.

Γιατί περί αυτού πρόκειται..χόμπυ και όχι μια καθημερινή συνήθεια.


Συγνώμμη για το Off topic αλλά το είχα μέσα μου και έπρεπε να το βγάλω...
Θα ήταν τιμή μου να με επαναφέρει στην τάξη ο νέος μας συντονιστής .
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Κάτι άλλο που το σκέφτομαι συνεχώς , αν γίνεται στο προφίλ μας να έχουμε ένα χώρο που να γράφουμε τον εξοπλισμό μας.Είχα ζητήσει για την υπογραφή μας αλλά αυτό καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να γίνει και δε θα φαίνεται ωραίο σε πολλούς το μακρυνάρι απο κάτω!
Δηλαδή να πατάω το όνομα του Στέφανου και να βλέπω τι εξοπλισμό έχει.Το λέω γιατί μου έχει τύχει να μη θυμάμαι ο άλλος αν έχει αγοράσει φαλτσέτα η όχι η αν έχει το τάδε ξυράφι.Κατανοώ ότι μπορεί να είναι λίγο δύσκολο λόγω χώρου-όγκου αλλά θα είναι σαν ανοίγω το ντουλάπι σας να δω τι έχετε μέσα!

Εάν δε γίνεται πάλι αγαπημένοι θα είμαστε!!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εισαι σιγουρος οτι θα θες να διαβασεις τα περιπου 102 διαφορετικα σαπουνια και κρεμες μου? :megagrin

Ειμαστε φορουμ και οχι το facebook.. :beah2

Εναλλακτικα ο καθενας μπορει να κανει ενα bannerακι που θα παραπεμπει σε μια λιστα - εικονα με το καταλληλο περιεχομενο.. γμτ.. παλι με καρφωσα ιδεα για να καθομαι να φτιαχνω.. Δεν ξερω αν μισω εμενα για τα κολληματα μου ή εσας που με δινετε τα ερισματα να τα ανακαλυψω.. :beah2 :xp1 :shocking
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Εσεις δε θελετε forum ,την ομαδα της google με τους προγραμματιστες θελετε με τις απαιτησεις σας :lachtot
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”