Μούσι - Μουστάκι - Γενιοφορία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

χαχαχα :hystericalbs1
Εντάξ ναούμε οχι και τέτοια φαβορίτα,χαχαχαχαχαχαχα :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
eliakiss
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 17:47
13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 57

23 χρόνια πλήρους γενειοφορίας!
Clean face, clean heart...

Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Ηλία πόσα χρόνια έχεις επανέλθει, και πώ το αποφάσισες?
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
eliakiss
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 17:47
13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 57

Γνώρισα τη γυναίκα μου το Μάϊο του 2008. Μετά από κανένα μήνα πήγαμε μια 4ήμερη κρουαζιέρα που έπιανε και στο Κουσάντασι της Τουρκίας. Με τρωγόταν ελαφρώς να το κόψω, αλλά εγώ το είχα βολευτεί, μου 'κρυβε και τα προγούλια και τέλος πάντων, δεν το συζητούσα. Κάπως όμως, μου την έδωσε, κι άρχισα να το ψιλοσκέφτομαι χωρίς να της το λέω. Άσε όμως λέω να κατεβούμε στην ξένη χώρα και μετά βλέπουμε, ώστε να μην έχω ντράβαλα με τη φωτογραφία του διαβατηρίου. :!@#!
Κατεβαίνουμε στο Κουσάντασι και μάλιστα κατεβαίνοντας μας τραβούσε και φωτογραφία το ειδικό μηχάνημα του πλοίου ώστε στην επσιτροφή να πιστοποιείται ότι αυτός/ή που κατέβηκε είναι τοι ίδιο άτομο πιου ξανανέβηκε. Γυρνάμε στο καράβι, μπαίνω στο μπάνιο της καμπίνας και χωρίς να το πολυσκεφτώ τραβάω μια με τη μηχανή που έδιναν στο πλοίο και κόβω το μισό! Ανοίγω την πόρτα του μπάνιου και της εμφανίζομαι. Μένει κάγκελο! :eek :eek
Ξαναμπαίνω και κόβω και το υπόλοιπο. Ευτυχώς της άρεσε. Το τι πλάκα είχε όταν μ' έβλεπαν οι υπόλοιποι του γκρουπ δε λέγεται! :hystericalbs1 Με βλέπανε, με χαιρετούσαν κι αμέσως με ξανακοίταγαν και δεν πίστευαν στα μάτια τους :eek
Επίσης, ήταν αστείο το γεγονός ότι στο πάνω μισό πρόσωπο ήμουν ήδη μαυρισμένος και στο κάτω μισό άσπρος. Από τότε έμπλεξα με τη Fusion ώσπου ήρθα στο forum σας.
Clean face, clean heart...

Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

eliakiss έγραψε:Από τότε έμπλεξα με τη Fusion ώσπου ήρθα στο forum σας.
Forum ΜΑΣ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Ωραιος ο Ηλιας....εκανε το μεγαλο βημα :bigsmilie
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

εγω ειχα μηνει αξυριστος για 20 μερες λογο πενθους.
Ηταν φουλ το προσωπο, με λιγακι φαγουρα.
Εμενα μου αρεσε αλλα ολοι οι φιλοι- συγγενοις- οικογενεια μου,
μου ελεγαν να το ξυρισω γιατι ειμαι ακομα μικρος για μουσι.
Τελικα αποφασισα και το ξυρισα τελειως αλλοσ ανθρωπος
αφου οταν με ειδε η μητερα μου μου ειπε φιλος του παναγιωτη εισαι? :bigsmilie :bigsmilie :bigsmilie
πανος
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Έτσι την είχα πάθει και εγώ Πάνο, όλοι μου έλεγαν ξυρίσου. Όταν το ξύρισα ένα καλοκαίρι και μετά το Σεπτέμβρη πήγα στην σχολή, βγαίνει ένας καθηγητής και λέει: ''Ο εξοσχολικός έξω''. Το μούσι γενι΄κά σε κάνει αγνώριστο.

Αυτά πολλά χρόνια πρίν.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

Apostolos έγραψε:πήγα στην σχολή, βγαίνει ένας καθηγητής και λέει: ''Ο εξοσχολικός έξω''.
Αυτά πολλά χρόνια πρίν.
:lachtot :lachtot :lachtot :lachtot :lachtot :lachtot :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1

εμενα οι καθηγητες μου δεν με αναγνωριζαν μια φορα πεχτηκε ο καθηγητης και λεει εσυ εξω
λεω γιατι δεν εκανα κατι και συνεχιστικε ετσι στην χημεια την προτελευταια μερα!
ασε πολυ γελιο
πανος
justin19
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2010, 23:54
13

Γενικά έχει τύχει σε κανέναν σας με πολύ σκληρά πυκνά γένια, να τα αφήσει για ημέρες,και μετά ακόμα και με βαθύ κόντρα ξύρισμα να φαίνεται η σκιά από τα γένια μόλις ξυριστεί?Πολλοί γνωστοί μου που είναι 18-20 χρονών,ακόμα και με κόντρα ξύρισμα έχουν αμέσως μετά τραχύ πρόσωπο και φαίνονται αμυδρά τα γένια.Μπορεί να ξυριστούν κόντρα το πρωί,και το απόγευμα να είναι κανονικά αξύριστοι.Και επίσης μερικοί βγάζουν τρίχες κάτω από τα μάτια,αλλά και στο λαιμό,κάτω από το μήλο του Αδάμ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μούσι, μουστάκι”