Τι ειναι το beard oil και πως το χρησιμοποιουμε.

Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Και τα τρια κανουν αυτη την δουλεια απλα τα waxes/balms με περισσοτερη επιτυχια . Το θεμα ειναι οτι στα μικροτερου μεγεθους μουσια δεν γινεται να χρησιμοποιησεις balms/waxes, βασικα μπορεις αλλα δεν θα δεις καποια διαφορα μιας και το μουσι σου δεν το χρειαζεται. Το beard oil απο την αλλη μπορει να χρησιμοποιηθει σε ολα τα μουσια. Ουσιαστικα τα balms και τα κερια ειναι beard oil με την προσθηκη κεριου και φυτικων βουτυρων.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Αν ψάχνετε για προϊόντα, δείτε εδώ.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
demless
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03 Ιαν 2016, 23:16
8

Εχει και στο lovebeard ενα εξαιρετικό λάδι με argan και jojoba
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 04 Ιαν 2016, 04:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Μια φορα χρησιμοποίησα και δεν ξαναέβαλα.
Τα χερια μου που χαιδευαν τα γενια μου ήταν μονιμως λιγδιασμένα και την μετεφεραν σε ότι επιανα! Η οθόνη δε του κινητου που ακουμπούσε στα γενια, ήταν θολή απ τη λίγδα.

Βεβαια εδω λεω την υποκειμενική μου άποψη διότι γενικα δεν αντεχω την αισθηση λιπαρότητας, ειδικά στα χέρια και όχι μόνο!
Μια φορα που μου χαν σκασει τα χειλη μου δωσε η συζυγος να βάλω βουτυρο κακάο και ενοιωθα σαν να ειχα φαει παϊδάκια και δεν ειχα σκουπιστει.Εικόνα
Και στο γραφειο υποφερω με τις γυναικες που καθε τρεις και λίγο αλοίφουν τα χερια τους με κρεμες. Μετα πας να πιασεις το ακουστικο του τηλεφωνου και σου γλυστρα απ τα χέρια...Εικόνα
Γιάννης B.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μηπως εβαλες πολυ Γιαννη; Για ενα σχετικα κοντο μουσι θελει περιπου 3 σταγονες.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Χμμ! Ισως να έβαλα κάπως περισσότερο. Πάντως δεν ήμουν σαν Σουμέριος με λαδωμένο μούσι!
Γυρω στα 12-14 χιλιοστα το διατηρώ!
Οταν ξαναβρεθώ στον φιλο που το χρησιμοποιει, θα ξαναδοκιμάσω!
Γιάννης B.
dim_mousatos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2016, 09:59
8
Τοποθεσία: Βόλος
Been thanked: 15 times
Ηλικία: 34
Επικοινωνία:

Ρίξτε μια ματιά και σε αυτόν τον οδηγό , είναι πολύ κατατοπιστικός όσον αφορά το λάδι για μούσι. Γενικότερα το site είναι αφιερωμένο στα μούσια και θα φανεί πολύ χρήσιμο στους απανταχού μουσάτους. link
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 29 Φεβ 2016, 11:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: link
Ότι χρειάζεται να ξέρεις για τα μούσια σου σε ένα site
mousatoi.gr
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μούσι, μουστάκι”