Χαρτί για πένα

Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 780 times

Re: Χαρτί για πένα

Δημοσίευση από Arisk » πριν από 3 χρόνια

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

Εικόνα

πήρα σήμερα 3 rhodia μπλοκ με τις αντιστοιχες θήκες τους No 11, No 16 (A5), No 18 (A4)
μοιάζουν σαν δερματινη αλλά ειναι πλαστικό εξαιρετικής ποιότητας
Άρης

gmathio
Νήπιο
Νήπιο
Been thanked: 13 times

Δημοσίευση από gmathio » πριν από 1 χρόνο

Κι εγώ μέχρι σήμερα με τα Rhodia, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Τα έχω σε σπιράλ Α4, σε μπλόκ Α4 lined, σε side A4 και το επόμενο που θα πάρω είναι το °webbie°, dotted, που είναι σε Α5 για να το έχω συνέχεια μαζί μου. Τα υπόλοιπα είναι για το γραφείο.

ikera
Νήπιο
Νήπιο
Αγαπημένος εξοπλισμός: Merkur 500 Progress
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση από ikera » πριν από 1 χρόνο

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς A4 Navigator?

Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Αγαπημένος εξοπλισμός: Hardware: Roedter 1909 and whatever is beyond aggressive.-

Software: B&M Seville Excelsior base, Noble Otter BarrBarr, DG, PAA Gondolier, TFS IL SOLITO IGNOTO, Kerkini EVE.
Has thanked: 1777 times
Been thanked: 1284 times

Δημοσίευση από Tasos123 » πριν από 1 χρόνο

Ναι, κατά την ταπεινή μου άποψη το καλύτερο εκτυπωτικό χαρτί που υπάρχει και συμπεριφέρεται εξίσου καλά το γράψιμο με πένα. Ωστόσο, δεν θα το συνιστούσα σε καθημερινή βάση εξαιτίας του κόστους είναι ακριβό. Άν δεν παίζει για εσένα ο παράγοντας τιμή τότε αναμφισβήτητα με κλειστά μάτια το προτείνω. Άν θες χαρτί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για γράψιμο με πένα υπάρχουν αρκετές μάρκες με κορυφαία-κατα παγκόσμια κοινή ομολογία- το Tomoe River Paper, αλλά είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ. Άν σε ενδιαφέρει το έχει ένα αγγλικό κατάστημα εν ονόματι Cult Pens (Καταπληκτικό κατάστημα και γρήγορο. Έχω παραγγείλει είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος).
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin

Απάντηση

Επιστροφή στο “Είδη γραφείου”